بازی Dead by Daylight یک بازی مهیج در سبک اکشن که به تازگی برای موبایل نیز منتشر شده است. این بازی مانند عناوینی مثل هادس 2 و آخرین راه درون‌مایه‌ای ترسناک و دلهره آور دارد. شخصیت‌های این بازی چهره‌های ترسناک، ولی محبوبی هستند که بازیکن به انتخاب خود می‌تواند در نقش یکی از آن‌ها قرار بگیرد.

این بازی جذاب و ترسناک به صورت آنلاین و حداکثر با پنج بازیکن انجام می‌شود. یک نفر باید نقش قاتل و چهار نفر دیگر قربانی او را بازی کنند.
محتوا و داستان بازی Dead by Daylight (بازی مردن با نور روز) کاستی‌های فراوانی دارد و مخاطب را خسته می‌کند، زیرا کل مفهوم بازی به کشتن چهار شخصیتی اختصاص داده می‌شود که دائم در حال فرار هستند و هیچ اتفاقی جز از آن رخ نمی‌دهد.

dead by daylight mobile

استراتژی برد در این بازی ساده است. اگر بازیکن در نقش قاتل بازی می‌کند، باید با سلاح‌ها و امکاناتی که در اختیار دارد به سراغ بازماندگان برود و با زاویه دید مناسب خود بهترین راه نفوذ به آن‌ها را پیدا کند.

انتخاب نقش قاتل در این بازی هیجان بیشتری دارد زیرا نیروها و ابزارهای قتل و حتی اهداف شخصیت قاتل بسیار بیشتر و پیچیده‌تر از بازماندگان است. قاتلان به کمک نیروهای خود می‌توانند با کار گذاشتن تله در مسیر بازماندگان آن‌ها را به دام بیندازند و اجازه ندهند ژنراتورها توسط بازماندگان روشن شوند یا آن‌ها به داخل اتاق‌های مخفی راه پیدا کنند.

قرار گرفتن در نقش بازماندگان کار ساده ای نیست و کمتر بازیکنی حاضر به پذیرش این نقش است. تنها کاری که یک بازمانده باید انجام دهد فرار کردن است. البته این شخصیت در حین بازی آرام و برنامه‌ریزی شده خود باید ژنراتورهایی که در محیط بازی قرار دارند را روشن کند، مراقب تله‌های قاتلان باشد و سد راه دیگر هم‌تیمی‌های خود نشود.

روشن کردن ژنراتورها یک راه برای فرار از دست قاتل و نزدیک‌تر شدن به درب خروج است. اگر بازماندگان در زمان تعیین شده نتوانند این کار را انجام دهند ژنراتور منفجر می‌شود و قاتلان به راحتی آن‌ها را پیدا می‌کنند.

دانلود بازی دی بای دد لایت

بازی کردن در شخصیت قربانی یا بازمانده، زمانی می‌تواند به نفع بازیکن باشد که هم گروهی‌های خوبی داشته باشد. اتحاد گروه بازماندگان تنها راه نجات آن‌ها از دست قاتلین است. لازم است که گروه بازماندگان محیط بازی را به خوبی بشناسند و از اتاق‌های مخفی در بازی برای فرار از دست قاتلین استفاده کنند. تمامی حرکات بازماندگان باید هوشیارانه و آرام باشد تا اینکه توسط قاتل شناسایی نشوند.

بازی Dead by Daylight از نظر گرافیک کیفیت خیلی خوب و چشم‌نوازی دارد البته به شرطی که پیش از شروع بازی به بخش تنظیمات بروید و بازی را در بالاترین تنظیمات قرار دهید. چون درصد زیادی از بازیکنان از کیفیت پایین بازی شکایت می‌کنند ولی راه حل تنظیم آن را نمی‌دانند.
کسب امتیاز در این بازی به معنای توانایی تعویض شخصیت‌هایتان در بازی، پیشرفته‌تر کردن لباس، سلاح‌ها و نیروهای قاتلان و بهبود کیفیت بازی است.

بازی dead by day light

نقطه قوت این بازی به عنوان یک بازی اکشن، موسیقی متن جذاب و هیجان‌انگیزی است که در هر مرحله از بازی بازیکن را به وجد می‌آورد.
با وجود تمام انتقاداتی که بازیکنان به محتوای بازی Dead by Daylight دارند، این بازی یکی از پرطرفدارترین بازی‌های اکشن در بین کاربران ایرانی است. کاربرانی که بی صبرانه منتظر اضافه شدن کاراکترهای جدید با قدرت‌های جادویی به بازی هستند.

خصوصیات بازی Dead by Daylight در یک نگاه:

  • گرافیک سه بعدی و زیبا
  • گیم‌پلی روان و سرگرم‌کننده
  • وجود مناظر جذاب در فضای بازی
  • امکان انتخاب نقش از بین شخصیت‌های داستان
  • وجود شخصیت‌های اضافی در هر گروه با قابلیت‌های فوق‌العاده برای کمک به بازیکنان
  • وجود محیط‌های متفاوت و مهیج در هر مرحله از بازی
  • موسیقی متن هیجان‌انگیز