بازی‌های معمایی همیشه طرفداران زیادی داشته اند و به لطف داشتن داستان‌هایی متنوع و هیجان انگیز ساعت ها سرگرمی را به کاربران هدیه کرده اند.

در این نقد و بررسی قصد داریم به سراغ یک ساخته هیجان انگیز برویم، بازی‌ای که روایت گر داستان مردی است که برادر خود را پس از مدت ها بی خبری پیدا می‌کند ولی متوجه می‌شود هیچ چیز شبیه به تصورات او نیست و باید برای نجات جان خود تمام توانش را به کار بگیرد و از خیلی چیزها همچون برادرش بگذرد.

آیا اماده اید برای نجات با خطرات متنوع رو به رو شوید و به ترستان غلبه کنید؟

پس با ما در نقد و بررسی بازی آخرین راه همراه باشید.

معرفی بازی آخرین راه

اولین چیزی که در بازی آخرین راه نظر ما را جلب کرد، حجم نسبتا زیاد بازی بود و اگر تریلر فوق العاده بازی را ندیده بودیم شاید اصلا به سراغ نقد “آخرین راه” نمی‌رفتیم. اما بعد از تجربه آن دیدگاهمان کلا تغییر کرد و بحث حجم کاملا در بین نکات مثبت این بازی محو شد.

پس از نصب و شروع بازی، یک انیمیشن (داستان بازی) برای شما به نمایش در می‌آید و تلاش برای زنده ماندن و تعامل با محیط بازی از همان جا آغاز می‌شود.

این بازی حاصل زحمات و تلاش‌های یک بازیساز جوان به نام مصطفی عظیم زاده و قرار است در سه فصل منتشر شود.

پیشنهاد می‌کنیم که حتما این بازی را حتما با صدا تجربه کنید، چرا که صداگذاری و موسیقی پس زمینه این بازی به خوبی انتخاب شده است و در هر لحظه شما را در حال و هوای اصلی داستان قرار می‌دهد.

بازی ترسناک آخرین راه

با گذشتن از داستان آغازین ماموریت شما شروع می‌شود و باید در پس هزارتوها، در های باز و بسته، جعبه های خالی و نشانه های متعدد به دنبال راه فرار بگردید.

مسئله های بازی با دقت طراحی شده‌اند و مانند خیلی از نمونه‌های مشابه، همه چیز به سادگی در دسترس بازیکنان نیست و برای به دست‌آوردن وسایل موردنیاز و موفقیت باید سانت به سانت مسیر ها را جستجو کنند؛ از بشکه فلزی گرفته تا جعبه‌های فیوز روی دیوار هر یک می‌تواند نشانه‌ای برای آزادی از تاریکی و زامبی ها باشد.

در این بازی فقط راه فرار مهم نیست و برخی وسایل و علامت ها می‌توانند شما را به نقاطی که قبلا بوده‌اید باز گرداند.

چقدر در مخفی کردن و نگه‌داری وسایل با ارزش، استعداد دارید؟

هر چیزی که پیدا می‌کنید را باید در جعبه‌ای که به همراه دارید مخفی کنید و در زمان مورد نیاز از هر یک بهره ببرید.

یکی از عوامل مهم در حجم زیاد بازی، گرافیک خیره کننده و انیمیشن های حساب شده موجود در “آخرین راه” است که هیچ یک اضافی نیستند و وجود آن‌ها نمایانگر دقت سازنده بازی بوده است.

لنگ زدنی که بعد از درگیریتان در ابتدای بازی نشان از آسیب دیدگیتان می‌دهد، به نفس افتادن زمانی که بدنتان ضعیف شده، اتصالی برق و فضای تاریک و خشن زیرزمینی، همه و همه توانسته اند یک محصول نهایی با کیفیت را برای شما علاقه مندان به سبک معمایی به وجود آورند.

البته هیچ وقت فراموش نکنید که در آخرین راه تا وقتی توانایی نفس کشیدن دارید باید برای رسیدن به آزادی تلاش کنید؛ این تلاش‌ها و توجه‌ها شیرینی نجات و رهایی را برایتان دو چندان می‌کند.

فرآیند ساخت این بازی در حدود یک سال زمان برده و روبه رو شدن با ناشناخته‌هایی که هیجان بازی را برایتان بیشتر می‌کند به هیچ وجه دور از ذهن نیست.

منتظر خبرهای انتشار فصل های بعدی بازی آخرین راه از بازیاتو باشید.