بازی‌های بقا بازی‌هایی هستند که شما در آن فقط یک وظیفه دارید و آن هم ادامه دادن و زنده ماندن است. یکی از بهترین بازی‌های این سبک که احتمالا با آن آشنا هستید ماینکرفت است که میلیون‌ها طرفدار دارد.

بازی‌های با کیفیت و بزرگ زیادی هم در این سبک ساخته شده‌اند که برخی از آن‌ها را پیش از این در پنج ترین ۱۷ معرفی کرده‌ایم. از جمله آن‌ها می‌توان به بازی LifeAfter اشاره کرد.

جدای بازی‌های بزرگ، بازی‌های کوچک زیادی هم در این سبک ساخته شده‌اند و سازندگان ایرانی هم بازی‌های خوبی مثل کووید۱۹ را عرضه کرده‌اند. در این مطلب از بازیاتو قصد بررسی یکی از دیگر عناوین ایرانی در سبک بقا را داریم که توسط درینکو گیمز توسعه داده شده است.

در ادامه با بررسی این بازی که کیوبی نام دارد با من همراه باشید.

بررسی بازی کیوبی

هرجور شده زنده بمون

کیوبی گیم پلی جذاب و نویی دارد و می‌تواند به خوبی شما را سرگرم کند. شما در بازی کنترل یک مکعب در حال حرکت را در اختیار دارید و باید در مواقع مناسب جهت حرکت این مکعب را تغییر دهید. در حین حرکت دشمنان و موانع زیادی در راه شما قرار می‌گیرند که باید از برخورد با آن‌ها جلوگیری کنید.

دشمنان و موانعی که در بازی وجود دارند بسیار متنوع هستند و همین باعث می‌شود بازی همیشه هیجان و تازگی خود را داشته باشد. علاوه بر این که نباید با این موانع و دشمنان برخورد داشته باشید باید از آن‌ها دوری کنید زیرا برخی از آن‌ها می‌توانند با استفاده از تیر یا لیز، حتی بدون برخورد با شما برایتان مشکل ساز شوند.

البته دست شما هم چندان خالی نیست و می‌توانید با پیدا کردن نیروهای ویژه‌ای که در مسیر وجود دارند با قدرت بیشتری با دشمنان مبارزه کنید. این قدرت‌های ویژه هم مانند دشمنان متنوع و پر تعداد هستند و هر کدام ویژگی خاصی دارند. این نیروها می‌توانند باعث افزایش سرعت، ضد ضربه شدن و.. شوند.

البته توجه کنید این قدرت‌های ویژه بعد از زمانی مشخص از بین خواهند رفت.

دانلود بازی کیوبی

گیم پلی کیوبی ساده و در عین حال هیجان انگیز و جذاب است. سازنده با افزودن امکانات و ویژگی‌هایی سعی کرده بازی را برای کاربر جذاب‌تر کند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به امکان تغییر شکل و رنگ مکعب اصلی بازی اشاره کرد و شما می‌توانید مکعب خودتان را شخصی سازی کنید.

علاوه بر این جدول رتبه بندی هم در بازی وجود دارد و شما می‌توانید رکورد و امتیاز خود را با دیگر بازیکنان مقایسه کنید و رقابت داشته باشید. صدا گذاری و گرافیک بازی هم از دیگر نکات مثبت کیوبی هستند.

از نکات مثبت بازی که بگذریم ایراداتی هم وجود دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به رابط کاربری نه چندان قوی و نداشتن زبان فارسی در بازی اشاره کرد. تمام بخش‌ها و توضیحات و راهنماهای بازی به زبان انگلیسی هستند و خبری از زبان فارسی نیست.

بازی ایرادات فنی جزئی‌ای هم دارد که البته قابل چشم پوشی هستند و در مجموع کیوبی راضی کننده است.

بازی ایرانی اندروید

کیوبی توانسته عملکرد خوبی داشته باشد و کاربران خود را راضی نگهدارد. این بازی نمره بسیار خوب 4.4 را در کافه بازار دارد. استودیو درینکو گیمز که سازنده این بازی است در ابتدای مسیر خود قرار دارد و در آینده قطعا شاهد بازی‌های بهتری از این استودیو خواهیم بود.

اگر به سبک بقا و بازی‌های رکوردی و امتیازی علاقه دارید کیوبی یک عنوان خوب برای شماست. پیشنهاد می‌کنم این بازی را از همین صفحه دانلود کنید و خودتان را به چالش بقای مکعب‌ها دعوت کنیم.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی کیوبی