این روزها بازی‌های موبایل در بین سایر رسانه‌های سرگرمی حرف اول را می‌زنند، زیرا تلفن هوشمند به یکی از اساسی‌ترین ابزار زندگی ما تبدیل شده و همیشه در هر مکان و زمانی همراه ماست. به‌همین دلیل روز به‌ روز سیل جمعیت بیشتری از کاربران تلفن‌های هوشمند به سمت بازی‌های موبایلی سرازیر می‌شوند. اگر واقع‌بین باشیم باید اعتراف کنیم که این اتفاق اجتناب ناپذیر است زیرا با داشتن گوشی همراه در کمترین زمان ممکن هم می‌توانید خود را سرگرم کنید. در همین راستا ما در این مطلب می‌خواهیم یک بازی بسیار جذاب و مهیج را به شما معرفی کنیم تا همدم اوقات فراغت شما باشد.

بازی Clone Armies: Tactical Army Game توسط استودیو Elecube تولید و برای پلتفرم‌های اندروید و آی او اس عرضه شده است. بازی به شکلی جریان دارد که شما در نقش یک سرباز قرار می‌گیرید و طبق معمول تمامی بازی‌های شوتری باید دشمنان خود را از پا درآورید. اما این بازی یک وجه تمایز بزرگ دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. در همه بازی‌های شوتری زمانی که شما توسط نیرو‌های دشمن کشته می‌شوید بازی از آخرین نقطه ذخیره (Check Point) از سر گرفته می‌شود، ولی در این بازی اگر شما کشته شوید نه‌تنها از قسمت Check Point باید بازی را شروع کنید بلکه یک سرباز دیگر که همان کلون شده شخصیت قبلی شما است به کمک‌تان خواهد آمد. از دیگر ویژگی‌های این بازی می‌توان به شخصی‌سازی بسیاری از سربازان اشاره کرد و ذکر این نکته مهم است که شما در این بازی می‌توانید از تنوع بسیار زیادی از سربازان استفاده کنید.

درحقیقت مردن در این بازی، یعنی آغاز ساخت یک ارتش بزرگ. شما در طول بازی هرچه بیشتر جان‌تان را از دست بدهید سربازان بیشتری شبیه‌سازی خواهند شد و ارتش بزرگتری خواهید ساخت. پس کلون کنید، بمیرید، سپس همین روند را ادامه دهید. این بازی دارای صحنه‌های اکشن جذابی است و سیستم تیراندازی جالبی دارد؛ همچنین لازم به ذکر است که برای پیشبرد بازی باید استراتژی خاصی داشته باشید و برنده شدن به این سادگی‌ها نیست.

شما در بازی Clone Armies: Tactical Army Game می‌توانید با امکانات زیادی ارتش خود را شخصی‌سازی کنید و از تک تیرانداز، کوماندو و بسیاری دیگر از نیروهای خاص استفاده نمایید تا ارتشی شکست ناپذیر را خلق کنید. این بازی حالت چند نفره هم دارد که از جذابیت زیادی برخوردار است. همچنین به‌صورت هفتگی مسابقاتی در بازی جریان پیدا می‌کند که با برنده شدن آن‌ها می‌توانید به امتیازات خود اضافه کرده و با استفاده از این امتیاز‌ها واحدها و سربازهای قوی‌تری را در اختیار بگیرید.

بازی دارای بیش از 30 نوع وسیله متفاوت است که از بین آن‌ها می‌توان به هلیکوپتر، تانک، موشک انداز و بسیاری دیگر از ابزار نظامی اشاره کرد. شما با بهره‌گیری از این امکانات و با پیشرفت مهارت‌های خود می‌توانید به امتیازهای بیشتری دست پیدا کنید و در جدول رده بندی جهانی جایگاه بهتری کسب کنید.

بازی 91 مگابایتی Clone Armies: Tactical Army Game تاکنون بیش از 10 میلیون بار توسط کاربران پلی استور دانلود و نصب شده است. بیش از 100 هزار رای در گوگل پلی میانگین نمره 4.3 از 5 را برای این بازی ثبت کرده است که نشان از رضایت کاربران و موفقیت بازی است.

اگر به بازی‌های شوتری علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم معرفی عناوین Tiny Troopers 2 و Brothers in Arms 3 را مطالعه کرده و درصورت تمایل آن‌ها را نیز بازی کنید.