سری دوم بازی Tiny Troopers که در ایران به آن ( سربازان کوچک ) گفته می‌شود، از سری‌های معروف بازی‌های موبایلی است که به دلیل فضای ساده و ‌کارتونی، هنوز هم جذاب و دوست داشتنی است. علی‌رغم ظاهر کودکانه‌اش، بازی بسیار سخت بوده و نیاز به تمرکز و دقت بالایی دارد. شیوه ‌جنگیدن در بازی چریکی است، که از شیوه‌های بسیار قدیمی جنگی است. در جنگ بین نیروهای چریکی بازی و ارتش منظم دشمن، از طریق نحوه استفاده آن‌ها از سلاح می‌توان آنها را شناسایی کرد. ارتش دشمن بی وقفه، اما چریک‌ها با فاصله و حساب شده، آتش می‌ریزند. استفاده از تکنیک‌ها و شیوه‌های مختلف در حمله به دشمن از دیگر ویژگی‌های نیروهای چریکی در Tiny Troopers 2 است. حمله به طور ناگهانی و با شدت تمام آغاز شده و ناگهان به سرعت متوقف می‌شود، در این حالت بیشتر نیروهای چریک به طور مخفیانه، منطقه را تحت نظر می‌گیرند تا از حضور نیروهای کمکی که ممکن است به کمک دشمن بیایند،‌ جلوگیری کنند. غافلگیری و سرعت، دو شرط مهم برای حمله به دشمن در عملیات‌های بازی است.  

استفاده از انواع ‌سلاح‌های قوی یا ضعیف، و عملکرد کلی در نبردها را، کلاس‌بندی سربازها تعیین می‌کند. سربازها با شخصیت کاریزماتیک خود به خوبی داستان بازی را به پیش می‌برند، یونیفرم‌هایی بسیار زیبا و شکیل به تن دارند و با انواع تجهیزات پیشرفته، برای نبرد با دشمن خود را آماده می‌کنند. سربازها مجموعه‌ای از درجه‌داران و سربازان متخصص هستند که در زمینه‌های مختلف در تیم‌های 2 الی 3 نفره تشکیل می‌شوند تا بتوانند از پس ماموریت‌های محوله بر بیایند. یک چریک قبل از اینکه یک نظامی و یک ماجراجو باشد، یک رهبر است تا اینگونه بتواند پیروز میدان باشد. در این بازی، 4 عملیات مختلف برای شما در نظر گرفته شده است که می‌بایست ضمن هدایت سربازان خود، برای پیروزی آنان تلاش کنید. علاوه بر آن می‎‌توانید بر وسیله‌ی نقلیه‌ی نظامی مردان خود سوار شوید و ضمن عبور از مسیرهای پیچیده و پشت سرگذاشتن تانک‌های دشمن، ‌‌آن‌ها را نابود کنید. در این بازی، شما می‌ توانید سربازان خود را با انواع لباس‌ها شخصی‌سازی کنید و با آموزش‌های نظامی پیشرفته، آنان را به بهترین جنگجویان میدان نبرد تبدیل نمایید. از سایر امکانات این بازی، می‌توان به نبرد با سیل بزرگی از زامبی‌ها و پیش‌روی از میان آنان اشاره کرد.

در ابتدای بازی، جمعیت سربازهایی که به دست شما سپرده می‌شود محدود است و اکثرا شامل یک سرباز می‌شود. اما به سرعت با افزایش تعداد نفرات روبه‌رو می‌شوید و کنترل سه سرباز به صورت همزمان در دستانتان قرار می‌گیرد. شما وظیفه هدایت سربازهای کوچک با ظاهر دوست داشتنی، اما خطرناک را برعهده دارید و باید با تمام توان خود؛ برای پیروزی مبارزه کنید. نکته خاص درخصوص Tiny Troopers 2 این است که شما نمی‌توانید به صورت مجزا هر یک از سربازان جوخه‌تان را کنترل کنید. با لمس قسمتی از صفحه یا به عبارتی نقطه‌ای از محیط اطرافتان، تمام جوخه‌تان به آن سو حرکت می‌کنند. بسته به موقعیت و سرعت حرکت و موانع پیش روی هر سرباز، ممکن است پراکندگی دسته کوچک شما متفاوت باشد. وقتی به سربازان دشمن رسیدید، می‌توانید رویشان کلیک کنید و اینجاست که آتش بازی شروع می‌شود. نقطه مثبت آن این است که می‌توان بر کل محیط بازی احاطه داشت و در عین حال جزییات اشیا و کاراکتر‌ها را به خوبی دید. نوار سلامتی محدود هر سرباز موجب می‌شود تا طی درگیری، مدام آن‌ها را تکان دهید تا مبادا بخاطر شدت جراحات وارده آن‌ها را از دست دهید.

بعد از سنت قرار دادن یک بخش زامبی در بازی های نظامی که می‌توان گفت کال آو دیوتی بلک آپس پایه گذارش بود، بسیاری از بازی های اکشن هم چنین رویه ای را پیش گرفتند. TT2 هم به این سنت عجیب و غریب پایبند بود و یک بخش Survival یا رکوردی، برای مقاومت در برابر دسته زامبی ها را وارد گیم پلی خود کرد؛ که اتفاقا جالب و چالش برانگیز از آب درآمده و تجربه کردن آن خالی از لطف نیست!