بازی‌های اکشن و مبارزه‌ای همیشه طرفدارن خاص خود را داشته اند و جزو محبوب‌ترین و جذاب ترین بازی‌های ویدیویی هستند.

برخی از این بازی‌ها نیز وجود دارند که بیشتر از اینکه هیجانی و اکشن و پر از خون ریزی باشند قرار است مبارزه را در فضایی فان و جالب اجرا کنند. بازی‌هایی که علاوه بر ویژگی‌های معمولی یک بازی اکشن چیزهایی بیشتری نیز برای ارائه دارند.

از جمله این بازی‌ها میتوان به بازی The Spearman و یا سری بازی‌های Stickman اشاره کرد که با گرافیکی ساده و شاید حتی خنده دار توانسته اند به خوبی کاربر را با یک سبک بازی جدی همراه کنند.

ترول در نقش دشمن

در این مطلب از بازیاتو قصد معرفی یک بازی در همین سبک با نام Call Of Memes را داریم. بازی ای که از گرافیکی ساده و کاراکترهای معروف ترول‌ها و میم ها استفاده کرده است.

سازنده توانسته با همین گرافیک و کاراکترهای ساده یک پلتفرم اکشن مناسب را روانه بازار کند. در کنار گرافیک و کاراکترهای جالب و بامزه صداگذاری بازی نیز خوب کار شده است.

دیالوگ‌ها و جنس صدا در بازی حس طنز بازی را دو چندان کرده و نوع صداگذاری ساده بازی کاملا با المان‌های گرافیکی بازی سازگار است.

گیم پلی بازی نیز به اندازه گرافیک ساده است و قرار نیست کار پیچیده ای انجام دهید. شما باید بین سکوهای موجود در بازی از طریق پرش جا به جا شوید و با تیر اندازی دشمنان خود را هدف بگیرید.

البته این تنها ماموریت شما در بازی نیست. شما باید صندوق‌هایی را پیدا و باز کنید و همچنین در هر مرحله وظیفه آزادسازی چند زندانی را دارید.

این زندانی‌ها پس از آزادی همراه با شما به کشتن دشمنانتان میپردازند و به شما کمک خواهند کرد. در هر مرحله تعدادی دشمن باید کشته شوند و چند صندوق و زندانی وجود دارند که در صورت رسیدگی به تمام این‌ها درب خروج برای شما باز شده و مرحله به اتمام میرسد.

محیط بازی اما جای کار بیشتری دارد. سازنده میتوانست با استفاده از بک گراند پارالاکس و یا بک گراندهای متنوع از تکراری شدن بازی برای کاربر جلو گیری کند.

از طرفی انیمیشن‌های بازی و شکل و نوع کشته شدن دشمنان توانسته تا حد زیادی برخی از نقاط ضعف بازی را پوشش دهد. سر دشمنان و گاهی حتی سر کاراکتر خود شما از بدن به شکلی جالب جدا میشود اما شما همچنان تا پیدا کردن سری جدید زنده خواهید ماند.

از دیگر نقاط مثبت بازی وجود اسلحه‌ها و لباس‌های متفاوت و امکان شخصی سازی کاراکتر اصلی است. دشمنان مختلفی نیز در بازی وجود دارند که از یکنواخت شدن بازی جلوگیری میکنند.

رابط کاربری Call Of Memes چندان جذاب نیست و نقاط ضعف جزئی ای در بازی نیز وجود دارد که قابل چشم پوشی هستند.

در مجموع میتوان از Call Of Memes به عنوان یک بازی مناسب برای تمام رده‌های سنی که برای زمان بیکاری مناسب است نام برد. شما میتوانید این بازی را از همین صفحه دریافت کنید.