این روز‌ها با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، هر روزه شاهد نوآوری‌های جدیدی هستیم که در حوزه‌های مختلف برای لذت و راحتی کاربران و پیشی گرفتن فعالان این حوزه از یکدیگر ارائه می‌شوند. یکی از نوآوری‌هایی که این روزها پا گرفته و در حال پیشرفت در زمینه‌های مختلف است واقعیت افزوده یا Augmented Reality (َAR) است.

از AR می‌توان به عنوان نسل جدید تکنولوژی واقعیت مجازی نام برد. حالا حوزه‌ی گیمینگ نیز دست روی دست نگذاشته و شروع به فعالیت در این حوزه کرده است. از بازی‌هایی برای درمان بیماری‌های مختلف گرفته تا بازی‌هایی که صرفا برای لذت بردن و پشت سر گذاشتن اوقات فراغت استفاده می‌شوند. با معرفی بازی Angry Birds AR همراه ما باشید.

بازی واقعیت مجازی موبایل

پرندگان خشمگین در دنیای واقعی

شرکت Rovio که با بازی‌های Angry Birds و نمونه‌های مشابه، خود را معرفی کرد و توانست در مدت کوتاهی به شهرتی جهانی برسد، در سال 2019 که در حقیقت تولد 10 سالگی آن بود، هدیه‌ای بزرگ به طرفداران خود اهدا کرد و این موفقیت بزرگ را جشن گرفتند. Rovio با همکاری استودیو‌ی Resoloution Games توانستند بازی Angry Birds AR: Isle Of Pigs را ساخته و منتشر کنند تا جانی تازه به این سری بازی ببخشند.

انگری بردز جدید در حقیقت یک کلون از Angry Bird VR است که می‌توانستید با هدست‌های واقعیت مجازی آن را تجربه کنید. مزیت و برتری Angry Birds AR (انگری بردز) در این است که، می‌توانستید بدون هیچ گونه تجهیزات جانبی، دنیای پرندگان خشمگین را دنیای مجازی موبایل‌های خود به دنیای واقعی و جلوی چشمان خود بیاورید، تا شاید این گونه علاوه بر احساس نزدیکی و ارتباط با محیط بازی، کمی تحرک هم به بازی اضافه کنید.

تنها چیزی که نیاز دارید یک گوشی هوشمند، و یک محیط صاف (Flat Surface) است تا با استفاده از دوربین موبایل بتوانید محتوای بازی را جلوی خود مشاهده کنید.

بازی AR برای موبایل

گیم پلی جذاب و متفاوت Angry Birds AR

بازی Angry Birds AR آنجایی جالب می‌شود که می‌توانید ساختمان هایی که خوک‌های خبیث روی آن قرار دارند را بچرخانید و نقاط ضعف و اشیا مخفی موجود در قلعه‌ی آن‌ها را بیابید تا بتوانید با پرتاب پرندگان کمتری آن‌ها را از پای درآورید.

در حین بازی می‌توانید جلو رفته و قلعه‌ی خوک‌ها را مورد بررسی قرار دهید و با پیدا کردن جعبه‌های TNT و منفجر کردن آن‌ها، حس و تجربه‌ی جالبی را برای خود به ارمغان آورید.

مراحل بازی طیف محیطی وسیعی دارد تا شما برای شما ساعت‌ها سرگرمی را فراهم کند. از بازی کردن در محیط‌های یخبندان و جنگل گرفته تا بیابان، که همگی بدون مشکل اجرا می‌شوند و می‌توانید از تجربه کردن آن‌ها لذت ببرید.

در بازی می‌توانید انواع پرنده‌هایی که در انگری بردز‌های قبلی تجربه پرواز با آن ها را داشتید، ببینید و با بالاتر رفتن مرحله و امتیاز شما می‌توانید آن ها را به کار بگیرید. با بالارفتن مراحل، متوجه خواهید شد که بازی چندان هم آسان نیست و بازی چالش‌های زیادی را رو در روی شما قرار می‌دهد که با دقت باید بر آن ها چیره شوید.

بازی انگری بردز

نتیجه گیری

در نهایت می‌توان گفت همکاری این دو شرکت منجر به خلق یک شاهکار هنری در این حوزه‌ی AR شده و Angry Birds AR را به یکی از بهترین‌های سبک خود تا به امروز تبدیل کرده است که می‌توانید آن را در هر زمان و مکانی تجربه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم حتما این بازی را تجربه کنید زیرا حس جالب و متفاوتی از بازی روی موبایل به شما می‌دهد و در حقیقت مشاهده‌‌ی مخلوط شدن دنیای واقعی و مجازی شما را هیجان زده می‌کند.

البته اگر از کاربران آیفون هستید باید IPhone 6s یا جدیدتر داشته باشید تا بتوانید این بازی را تجربه کنید و گزارش‌هایی مبنی بر اجرا نشدن بازی بر روی برخی دستگاه‌های اندرویدی نیز وجود دارد، که باید منتظر ماند تا این مشکل طی آپدیت‌های آتی رفع گردد. امیدواریم به زودی استودیو‌های داخلی نیز دست به کار شده تا شاهد تولیدات داخلی با کیفیت بالا از AR باشیم. اگر از این بازی لذت بردید، می‌توانید بازی Angry Birds Dream Blast یا نمونه‌ایرانی آن یعنی پرندگان مبارز را نیز تجربه کنید.