بازی‌ کردن سرگرم کننده و جذاب است اما همیشه بازی‌های چند نفره لذت بیشتری دارند. همین باعث به وجود آمدن بازی‌های آنلاین زیادی است.

اما این بازی‌های آنلاین هم هیچگاه نمی توانند جای بازی‌های قدیمی که دورهم و رو در رو انجام می‌شد را بگیرند. حتی بازی‌هایی مثل مارکرفت و منچرز که قصد زنده‌کردن آن حس را داشتند و بسیار هم محبوب هستند نمی‌توانند جای بازی‌های واقعی را بگیرند.

بازی‌های دورهمی قدیمی و نوستالژیک حتی شاید تا چند برابر هم لذت بخش باشند. در این مطلب از بازیاتو قصد معرفی بازی‌ای تحت عنوان ادابازی را داریم که تجربه لذت بخشی از یک بازی دورهمی و چند نفره برای شما خواهد ساخت.

تصویر 1 بازی ادابازی

به سبک خندوانه

شاید با شنیدن اسم ادابازی اولین چیزی که به یاد آورید برنامه خندوانه و بازی محبوب این برنامه به همین اسم باشد. باید بگویم ذهن شما آدرس درستی به شما داده است و ادابازی قرار است همان بازی را در گوشی شما شبیه‌سازی کند.

رابط کاربری بازی که به خوبی طراحی شده و حتی آیکون بازی همه و همه شبیه به لوگو و هستند. می‌توان گفت بازی تم خندوانه‌ای دارد. رنگ‌ها هم در بازی به خوبی انتخاب شده‌اند و با هم همخوانی دارند.

گیم پلی بازی نیز مانند همان مسابقه ادابازی خندوانه است. بازی به شما کلمه‌ای نشان می‌دهد و شما باید در زمان معین آن را برای دوست و یا هم تیمی خود اجرا کنید.

تصویر 2 بازی ادابازی

اگر جلویی دو امتیازی بردار

گیم پلی بازی به این صورت است که شما به دو گروه تقسیم شده و وارد بازی می شوید. بازی موضوعات مختلفی دارد که می‌توانید موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا کلمه‌ای مربوط به آن موضوع به شما نمایش دهد.

سپیس باید انتخاب کنید که کلمه دو امتیازی، چهار امتیازی یا شش امتیازی می‌خواهید. طبیعتا کلماتی که امتیاز بیشتری دارند سخت‌تر هم هستند.

موضوعات بازی هم تعداد زیادی هستند و تقریبا هر موضوعی که بخواهید در بازی وجود دارد. از اشیا و عمومی گرفته تا فوتبال و ورزش. سازنده در این قسمت به خوبی عمل کرده و موضوعات موجود در بازی به اندازه کافی هستند.

تصویر 3 بازی ادابازی

پس از انتخب موضوع و چند امتیازی بودن وارد بازی می‌شوید و کلمه‌ای به شما نمایش داده می‌شود. البته بازی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که یکبار کلمه را تغییر دهید.

این تغییر کلمه تصمیم ریسکی‌‌ای خواهد بود. زیرا ممکن است کلمه اول آسان‌تر باشد و پس از تغییر کلمه سخت‌تری برای شما نمایش داده شود.

وقتی شروع به بازی کردن و اجرای کلمه به صورت پانتومیم می‌کنید آهنگی توسط بازی پخش می‌شود که به جذابیت و دلچسب‌تر شدن بازی شما کمک شایانی می‌کند.

تصویر 4 بازی ادابازی

بازی با توجه به مقدار امتیاز کلمه زمانی در اختیار شما قرار می‌دهد که شما در آن زمان می‌توانید اجرا کنید تا هم تیمی شما بتواند کلمه را حدس بزند.

اگر تا اینجا بازی نتوانسته نظر شما را جلب کند صبر کنید. بازی حالت‌های مختلفی برای بازی کردن دارد. از جمله این حالت‌ها می‌توان به سوالات ده ثانیه‌ای اشاره کرد.

در این بخش شما به جای اجرا باید در ده ثانیه سه مورد از چیزی که خواسته شده است را نام ببرید. به طور مثال بازی از شما می‌خواهد سه وسیله چوبی نام ببرید و شما باید در ده ثانیه اینکار را انجام دهید.

اگر فکر می‌کنید کار ساده‌ای است پیشنهاد می‌کنم یکبار بازی را انجام دهید تا چالش برانگیز بودن این حالت از بازی را ببینید.

تصویر 5 بازی ادابازی

به غیر از حالات گفته شده دو حالت جنگی و سرعتی هم در بازی وجود دارند که باز باید با پانتومیم چیزی را اجرا کنید. اما هر کدام از این حالت‌ها قوانین و شرایط خاص خود را دارند.

همچنین شما می‌توانید تاریخچه‌ای خلاصه از بازی‌هایتان را هم ببینید. بازی در مجموع برای دورهمی‌های دوستانه و مهمانی‌ها بسیار سرگرم کننده و لذت بخش است و می‌تواند لحظات شادی را برای شما بسازد. ضمنا بازی به طور کامل رایگان است.

اما گاهی سطح کلمات با امتیازها همخوانی ندارند و مثلا کلمه‌ای آسان شش امتیاز دارد. گرچه همه چیز به شانس شما برمیگردد ولی سازنده می‌توانست با دقت بیشتری کلمات را انتخاب کند. همچنین گاهی پرسش‌ها در بخش سوالات ده ثانیه‌ای تکراری هستند.

با تمام این‌ها بازی آنقدر جذاب هست که بتواند شما و دوستانتان را سرگرم کند. پیشنهاد می‌کنم ادابازی را حتما یکبار هم که شده در دورهمی‌هایتان استفاده کنید.