راه اندازی تلفن ویپ؛ اولویت هر کسب و کاری اتخاذ کارآمدترین روش های عملیاتی است. اگرچه تغییرات در ابتدا چالش برانگیز هستند، گاهی اوقات انتقال برنامه ریزی شده می تواند درهای جدیدی را به روی موفقیت باز کند. به ویژه، جایگزینی فناوری منسوخ شده با ابزارهای ارتباطی پیشرفته مانند VoIP می تواند سرنوشت کسب و کار را بهبود بخشد. آیا می خواهید بدانید که چگونه VoIP را تنظیم کنید. این مقاله به طور کلی به این موضوع می پردازد و همه چیزهایی را که باید بدانید را ارائه می دهد.

راه اندازی تلفن ویپ؛ VoIP چیست

اینترنت، کارها را بسیار آسان کرده است و ما اکنون بدون توجه به زمان و مکان بهتر به هم متصل هستیم. شرکت ها از خدمات اینترنتی برای گسترش پایگاه مشتریان خود در خارج از کشور، ارتباط با مشتریان بین المللی خود و حتی استخدام بهترین استعدادها برای شرکت های خود از سراسر جهان استفاده می کنند. VoIP یک فناوری سودمند است که از سرویس اینترنت شما استفاده می کند و می تواند سطح فروش و رضایت مشتری شما را افزایش دهد.

واژه VoIP مخفف ” Voice over Internet Protocol ” که در واقع به معنای برقراری ارتباط آسان با استفاده از اینترنت است. VoIP جدیدترین فناوری تلفنی به حساب می آید که در آن شما می توانید با استفاده از اتصال اینترنت از آن استفاده کنید. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا باید تلفن ویپ بخرید:

VoIP مقرون به صرفه است و دارای ویژگی های بسیار بیشتری برای بهبود کارایی کسب و کار شما است. اگرچه شما هزینه اتصال به اینترنت را پرداخت می کنید، به غیر از آن، برقراری تماس های بین المللی از طریق VoIP برای کاربران شما نیز به همین صورت انجام خواهد شد.

درباره ویپ

عملکردهای اضافی مانند مسیریابی تماس های دریافتی به شماره تلفن VoIP و دریافت تماس حتی در خارج از محل کار برای شما امکان پذیر می شود. فقط باید یک تلفن اندرویدی یا دستگاهی با اینترنت فعال داشته باشید. این بدان معناست که سیستم تلفن VoIP برای آن دسته از شرکت هایی که نمایندگان مرکز تماس یا اعضای تیم خود در جایی در سراسر جهان قرار دارند، ضروری است.

همچنین VoIP بیش از برقراری تماس و دریافت تماس ارائه می دهد. سیستم‌های VoIP کنونی می‌توانند به شما در ادغام سایر اشکال ارتباطی که شامل پیام رسانی فوری، کنفرانس ویدیویی، کنفرانس تلفنی، پست صوتی و فکس هستند، کمک کنند. اکنون ممکن است بخواهید بدانید که چگونه می توان این فناوری را نصب کرد. اگر مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید، راه اندازی VoIP می تواند آسان باشد.

نحوه راه اندازی VoIP در 7 مرحله

اگر یک اتصال اینترنتی با کیفیت بالا و پایدار دارید، می توانید به راحتی یک سیستم VoIP را با دنبال کردن مراحل زیر راه اندازی کنید:

نیاز خود را برای راه اندازی سیستم VoIP ارزیابی کنید

ارزیابی سیستم VoIP برای کسب و کار شما شاید مهمترین قدم باشد. فقط به این دلیل که هر کسب و کاری در حال نصب VoIP است به این معنی نیست که شما نیز باید تغییر را انجام دهید. سعی کنید تجزیه و تحلیل کنید که چرا کسب و کار شما به سیستم VoIP نیاز دارد. مثلا: شما اغلب به استفاده از کنفرانس های ویدئویی، پست های صوتی، فکس دارید و مشتریان بین المللی نیاز دارید که باید با آن ها سروکار داشته باشید.

در صورتی که شما برای برقراری ارتباط تلفنی با مشکلاتی نظیر قطعی پی دی پی مواجه شدید به یک سیستم تلفنی نیاز خواهید داشت که در آن یک زنگ در چندین دستگاه را دریافت کنید و هیچ تماسی را از دست ندهید.

برخی از اعضای تیم شما از راه دور فعالیت می کنند و باید با شما یا مشتریان شما در هر نقطه از جهان ارتباط برقرار کنند. شما یک یک شماره تلفن تجاری و برنامه نرم افزاری برای آن ها نیاز دارید. هنگامی که متوجه شدید که VoIP بهترین گزینه برای رسیدگی به مشکلات فعلی شما یا افزایش بهره وری کسب و کار است، خوب است که آن را دنبال کنید.

اطمینان از اتصال اینترنتی سالم

قبل از اینکه برای راه اندازی یک VoIP تصمیم بگیرید، بدانید که تمام قابلیت های آن به اینترنت شما متکی است. اگر سرعت اینترنت شما مناسب نباشد، کیفیت تماس شما را تحت تاثیر قرار می دهد و منجر به قطع و تاخیر تماس می شود.

برای کسب یک تجربه لذت بخش با استفاده از VoIP، باید یک اتصال پهن باند داشته باشید که بتواند حجم تماس های مورد انتظار شما را پشتیبانی کند. سرعت اینترنت را در مرور وب، برقراری تماس ها و تماشای ویدئوها ارزیابی کنید تا بدانید که آیا سرعت فعلی شما کافی است یا نیاز به ارتقا دارید.

برای آزمایش اینکه آیا سرعت اینترنت فعلی شما از یک پلت فرم صوتی پشتیبانی می کند یا خیر، لازم نیست یک متخصص فناوری یا یک مدیر تلفن باشید، با استفاده از هر تست شبکه VoIP می توانید یک تست اولیه سرعت اینترنت را به صورت رایگان انجام دهید. با استفاده از این تست، می توانید گزارشی خوانا دریافت کنید که به شما کمک می کند به این سوال پاسخ دهید که آیا به ارتقا نیاز دارید یا خیر، از طرفی با این روش می توانید تعداد کاربران و عملکردهای مورد نیاز خود را بررسی کنید.

  • اهمیت ارزیابی اینکه چه تعداد کاربر یا کارمند به تلفن VoIP نیاز دارند
  • انتخاب بین تلفن های VoIP فیزیکی یا سیستم VoIP مبتنی بر نرم افزار
  • انتخاب ارائه دهنده خدمات VoIP مناسب
  • اطمینان از مدیریت تمام سخت افزارها و نرم افزارهای ضروری
  • راه اندازی و پیکربندی سرویس تلفن VoIP