با هفتمین قسمت از پنج ترین در خدمت شما عزیزان هستیم. اگر سری پنج ترین را دنبال کرده باشید، قطعا می‌دانید که قسمت قبلی پنج ترین در مورد بازی های سبک معمایی بوده.
امروز در پنج ترین شاهد معرفی پنج بازی محبوب پلتفرمر به انتخاب بازیاتو خواهید بود، شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که سبک پلتفرمر دقیقا چه بازی هایی را شامل می‌شود؟! یک بازی پلتفرمر عبارت است از بازی که در آن بازیکن عمدتا وظیفه‌ی کنترل یک کاراکتر را دارد که با حرکت به چهار جهت اصلی و پریدن از روی موانع و کشتن دشمنان بازی را به پیش می‌برد. با ما تا انتها همراه باشید تا با بهترین های این سبک روبه‌رو شوید.

1- بازی Rayman adventures

بازی پلتفرمر

یک بازی پلتفرمر بی نقص، تعریفی است که می‌توان در یک جمله برای این عنوان ارائه کرد، شاید در عمل به چشم یک بازی موبایلی به آن نگاه کنید، اما در اصل هنر به تمام معنا است؛ رنگ های چشم نواز، گرافیک فوق العاده، انیمیشن های روان و گیم پلی اعتیاد آور از نقاط قوت این بازی به شمار می‌رود.
این بازی که ساخته‌ی شرکت Ubisoft است تا به امروز توانسته با 10 میلیون دانلود یکی از بهترین های سبک خود نام گیرد، به تازگی نسخه‌ی جدیدی از این سری بازی به نام Rayman mini منتشر شده است که تنها برای دیوایس های اپل، و از طریق حساب Apple arcade قابل دسترسی است. پیشنهاد می‌شود به هیچ عنوان این بازی زیبا را از دست ندهید.


2- بازی Oddmar

بازی ماریو

اگر از بازی قبلی خوشتان آمده است و خواهان تجربه‌ی بیشتری از این دست بازی‌ها هستید بازی دوم لیست به یاری شما می‌آید. Oddmar در جایگاه دوم ساخته‌ی استودیوی Mobge Ltd است.
در این بازی شما در نقش یک وایکینگ هستید که پس از نابودی دهکده‌اش با نیرویی که طبیعت به وی القا کرده است، در تلاش برای نجات دهکده‌اش از دست نیروهای شیطانی است. بازی با داشتن 24 مرحله در طی چند ساعت به پایان می‌رسد ولی قطعا به یکی از بهترین ساعات عمرتان تبدیل خواهد شد؛ اگر از این بازی نیز خوشتان آمد می‌توانید ساخته‌ی قبلی همین استودیو با نام Leos fortune را نیز تجربه کنید.


3- بازی Gris

بازی ریمن برای موبایل

بازی سوم پنج ترین امروز یک شاهکار موبایلی است. این بازی که ساخته‌ی Devolver digital است، پس از انتشار بر روی کامپیوتر‌های شخصی راه خود را به دیوایس های موبایلی باز کرد و مورد تحسین همگان قرار گرفت.
بازی ترکیبی از پلتفرمر و حل پازل‌های ساده است، شما در نقش دختری هستید که دنیایش رنگی ندارد و غم و اندوه او را فرا گرفته است، اما پس از عبور از هر مرحله مقداری از غم و اندوه وی کاسته می‌شود و با بدست آوردن توانایی‌های جدید، دنیایش رنگ تازه‌ای به خود ‌می‌گیرد، این بازی توانسته در پلتفرم استیم امتیاز 10 از 10 را ازآن خود کند که خود گویای هنر بی‌نظیر قرار داده شده‌ی پشت این بازی است.


4- بازی Dead cells

بازی سوپر ماریو برای موبایل

بازی Dead cells که پیش از این در بازیاتو معرفی و بررسی شده است ساخته‌ی استودیوی Playdigious است که پیشتر از طریق پلتفرم استیم برای کامپیوتر‌های شخصی منتشر شده بود، شما در نقش یک جنگجو هستید که می‌خواهد دنیای خود را نجات دهد و از سمی شدن آن جلوگیری کند.
در هر مرحله با جلو رفتن و ارتقای شخصیت خود، دشمنان را از پا در‌آورید اما بازی به همین سادگی‌ها تمام نمی‌شود زیرا در هر مرحله از بازی اگر شخصیت بازی را به کشتن دهید، باید بازی را از اول شروع کنید و جالب تر اینکه این بار با ترکیب متفاوت دشمنان رو به رو خواهید شد. پس هر چه سریع تر این بازی را نصب کنید و از تجربه‌ی آن لذت ببرید.


5- بازی Dan the man

بازی موبایل

بازی آخر امروز پنج ترین یک پلتفرمر خالص و ساده است، بازی حال و هوای نوستالژی دارد و شاید در نگاه اول شما را به یاد بازی‌های سگا بیندازد.
کنترل بازی بسیار ساده است، عقب، جلو، پرش و دو دکمه هم برای ضربه زدن به دشمنان طراحی شده است. اگر به دنبال یک بازی مجانی و ساده جهت لذت بردن از اوقات فراغتتان هستید، این بازی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.


به پایان پنج ترین امروز رسیدیم. امیدواریم از این پنج ترین نیز استفاده‌ی لازم را برده باشید. شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن این مقاله و نظراتتان با ما به پیشرفت ما کمک کنید.


[تماشا کنید] پنج ترین: معرفی بازی های پلتفرمر موبایلی که نباید از دست بدهید