بازی دد سِلز (Dead cells) یک عنوان فوق‌العاده مهیج در سبک اکشن است. این بازی بازیکن را از همان ابتدا با طراحی دو بعدی و جذاب محیط خود شیفته می‌کند.

روند این بازی به گونه‌ای پیش می‌رود که شاید بازیکن در اولین بازی از باخت خود ناراحت شود و قصد ادامه بازی را نداشته باشد. چرا که طراحی بازی دد سِلز به نحوی است که پس از هر بار مردن و شکست ، بازی از مرحله ابتدایی شروع می‌شود.

در واقع این مشکلی نیست که سازندگان بازی به راحتی از آن بگذرند و به فکر نگه‌ داشتن بازیکن در بازی نباشند. یکی از دلایلی که بازیکنان را وادار می‌کند بازی را پس از هر شکست ادامه دهند، جذابیت‌های صوتی و بصری فراوان بازی است. گرافیک دو بعدی بازی و موسیقی متن شگفت‌انگیزی که برای هر مرحله از بازی تدوین شده است، هر مخاطبی را به خود جذب می‌کند حتی اگر بارها شکست بخورد.

دلیل دوم برای ادامه بازی پس از هر مرتبه مردن، تکراری نبودن مراحل بازی است. در این بازی هیچ مرحله تکراری وجود ندارد. بازیکن پس از پشت سر گذاشتن هر مرحله از بازی و کشته شدن، مراحل جدید را با طراحی و دشمنان متفاوت تجربه می‌کند! همین نکته باعث شده است بازیکن نسبت به مراحل قبلی بی‌تفاوت نباشد و پس از مردن، با شوق بیشتری بازی جدید را شروع کنند.

بازی dead cells برای اندروید

روایت داستان گونه ی بازی دد سِلز انگیزه بازیکن را برای طی مراحل بازی بیشتر می‌کند. البته داستان بازی به نحوی مخفی است و یک داستان واحد و روشن وجود ندارد. راوی داستان این بازی موجودات فضایی هستند که در گوشه و کنار بازی قابل مشاهده‌اند. بنابراین درک داستان بازی به دقت و توجه به حاشیه بازی نیاز دارد.

امتیازاتی که بازیکن در هر بازی به دست می‌آورد، قدرت او را بیشتر می‌کنند. با امتیازات به دست آمده در هر مرحله سلاح های جدیدی به مجموعه سلاح های او اضافه می‌شود. این در حالی است که از طرف مقابل قدرت دشمنان و موجوداتی که به بازیکن حمله می‌کنند نیز بیشتر می‌شود.

نحوه استفاده درست از هر سلاح (شمشیر، نیزه، یخ، آتش اسلحه و غیره) بسیار مهم است. تصمیم به استفاده از یک نوع سلاح در هر بخش از بازی، کاملا بستگی به محیط بازی دارد. به عنوان مثال زمانی که دشمن در آب با بازیکن روبرو می‌شود بهترین سلاح برای کشتن او استفاده از یخ است. یخ آب را منجمد می‌کند و بدون اینکه تیر یا نیزه‌های زیادی هدر برود، دشمن با یک قطعه یخ کشته می‌شود.

وظیفه بازیکن در این بازی جلو رفتن در مسیر با حذف موانع و دشمنان برای باز کردن قفل‌های هر مرحله و کشف محیط جدید است.

دانلود رایگان بازی dead cells برای آیفون

با درک هدف این بازی هر بازیکن متوجه این نکته مهم می‌شود که شکست به معنی پایان بازی نیست و مهم‌ترین اصل بازی لذت بردن از بازی در تک‌تک مراحل و تماشای محیط شگفت‌انگیز بازی است.

خصوصیات بازی Dead Cells در یک نگاه:

  • گرافیک دو بعدی بازی
  • موسیقی متن جذاب
  • گیم‌پلی متفاوت و روان
  • وجود بیش از پنجاه سلاح و امکانات پیشرفته
  • وجود اتاق‌های مخفی، مکان‌ها و معابر پنهان برای فرار از دشمن
  • مناظر جذاب و مهیج