پیش از این بارها در مورد بازی‌های فوتبالی گفته‌ایم و انواع و اقسام سبک‌ها را معرفی کرده‌ایم. دیگر حتی مهم نیست به فوتبال علاقه داشته باشید یا نه؛ بازی‌های موبایلی فوتبالی آنقدر متنوع و گسترده شده‌اند که می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی کنند.

اگر از pes خوشتان نیامد بازی فانتزی Mini Football را امتحان کنید. اگر آن هم نشد ساکر استارز و اگر خواستید فوتبال سوپراستار را بازی کنید. بازی‌های فوتبالی دیگر فقط به یک بازی ورزشی و ساده خلاصه نمی‌شود و گزینه‌های بسیاری پیش روی شماست.

یکی از این گزینه‌ها بازی ایرانی تیرک است. بازی‌‌ای جذاب و خوش ساخت با گرافیکی رنگارنگ که توسط استودیو سایرس گیمز توسعه داده شده است. در ادامه این مطلب با بررسی این بازی با من همراه باشید.

دانلود بازی تیرک

با دقت بزن

یکی از سبک‌های جذاب و پر طرفدار در بین بازی‌های فوتبالی بازی‌هایی هستند که شما در آن‌ها باید ضربات ایستگاهی بزنید. بازی‌هایی مثل کات که به جای اینکه در آن فوتبال بازی کنید صرفا ضربه ایستگاهی میزنید و همین به قدری جذاب هست که هزاران کاربر را به خود جذب کند.

تیرک هم از همین دست بازی هاست. اما گیم پلی‌ای جدید و متفاوت که پیش از این کمتر مثلش را دیده‌ایم. در تیرک قرار نیست توپ را با کشیدن روی صفحه شوت کنید بلکه کار بسیار حساس‌تر و سخت‌تر از این گیم پلی معمولی است.

در تیرک شما چهار پارامتر دارید که شامل جهت؛ کات؛ قدرت و ارتفاع هستند. شما باید این پارامترها را طوری مقدار دهی کنید که توپ وارد دروازه شود و بتوانید گل بزنید. پیدا کردن اعداد درست و دقیق کار آسانی نیست. با هر ضربه هم جای توپ تغییر می‌کند و گل زدن در تیرک کار چالش برانگیزی است.

علاوه بر این در مقابل دروازه مدافعان؛ موانع و گاهی دروازه بان هم وجود دارد که باعث سخت تر شدن کار و بیشتر جذاب شدن تیرک می‌شوند.

دانلود بازی فوتبال اندروید

لباس تیم محبوبت رو بپوش

ویژگی جذاب دیگر بازی امکان تغییر و انتخاب پیراهن و توپ و زمین بازی است. در بازی شما می‌توانید لباس تیم مورد علاقه خود را انتخاب کنید. لباس اکثر تیم‌های محبوب و پر طرفدار مثل بارسلونا و رئال مادرید و یوونتوس در بازی وجود دارد و در کنار آن اگر طرفدار تیم‌های داخلی هم باشید می‌توانید پیراهن تیم مورد علاقه خود را در تیرک پیدا کنید.

برای خرید توپ و لباس به سکه نیاز دارید و به دست آوردن سکه در بازی چندان آسان نیست. اما قیمت لباس‌ها و دیگر آیتم‌های بازی عادلانه و منصفانه است.

یکی از ضعف‌های بازی جای خالی جدول رتبه بندی کاربران است و در تمام طول بازی شما باید با رکورد قبلی خود رقابت کنید. قدرت‌های ویژه و انیمیشن‌های بیشتر هم می‌توانستند باعث بهبود بازی شوند.

فوتبال اندروید

هرجور میخوای رکورد بزن

از دیگر ویژگی‌های تیرک می‌توان به وجود چند حالت مختلف از بازی اشاره کرد که هر کدام به نوعی چالش برانگیز هستند. در یکی بازی در زمان محدودی انجام می‌شود و شما باید سرعت و دقت را همزمان داشته باشید و در دیگری تنها یک بار فرصت خراب کردن توپ را دارید. علاوه بر این دو حالت، حالت ساده بازی هم هست.

همانطور که گفته شد هر ضربه شما از محلی جدید و ترکیبی متنوع از موانع است. اما این تغییرات گاهی سطح مرحله را بسیار سخت می‌کنند و ممکن است در همان ضربات اول بسیار چالش برانگیز باشند.

نبود بازی مرحله‌ای هم از دیگر نقاط ضعف بازی است. در حال حاضر تیرک صرفا یک بازی رکوردی و امتیازی است اما سازنده می‌توانست با اضافه کردن بازی مرحله‌ای عنوانی جذاب‌تر را ارائه کند.

به همه نکاتی که گفته شد گرافیک خوب و فانتزی بازی را هم اضافه کنید.

بازی ایرانی اندروید

تیرک مجموعه‌ای کامل از ویژگی‌های مثبت و خوب است و یک بازی جذاب و دوست داشتنی به حساب می‌آید. هیجان در بازی وجود دارد و در عین حال بازی برای کاربر فضای آرامی می‌سازد.

اگر به بازی‌هایی در سبک فوتبال علاقه دارید تیرک قطعا تجربه خوبی برای شما خواهد بود. پیشنهاد می‌کنم بازی را از همین صفحه دانلود کنید و به جمع بیش از ده هزار کاربر تیرک بپیوندید.