بازی شطرنج از دید بسیاری از افراد نه‌تنها یک سرگرمی است بلکه یک ورزش و یک هنر نیز محسوب می‌شود. از آنجایی که این بازی طرفداران زیادی دارد، بازی‌های زیادی هم با الهام گرفتن از شطرنج ساخته شده‌اند و بسیاری از آن‌ها هم توانسته‌اند به موفقیت زیادی دست پیدا کنند.

بازی Stormbound: Kingdom Wars هم که یک بازی کارتی است و توسط شرکت sheepyard ساخته شده، از تم شطرنج الهام گرفته است. شما پس از اجرای بازی وارد بخش تمرینی خواهید شد و در آن‌جا شاهد یک زمین شطرنجی هستید و در هر سمت از زمین یک پایگاه وجود دارد که متعلق به شما و حریف‌تان است. هر کدام از این پایگاه‌ها نوار سلامتی مختص به خود را دارند و هر یک از آن‌ها نماد یک قبیله یا سرزمین خاص هستند. این یعنی کارت‌ها و مهره‌های‌تان برای مبارزه با هم متفاوت خواهد بود. البته شما با شکست رقبای خود در بازی می‌توانید کارت‌ها آن‌ها را به‌دست آورید.

هرکدام از این کارت‌های که در اختیار دارید قابلیت و مانای خاص خود را دارد. استفاده از هرکدام از آن‌ها میزان مشخصی از مانای شما را کم می‌کند که این امر به تخصصی شدن بازی کمک می‌کند زیرا شما با کسب تجربه می‌توانید به نتیجه برسید که در هر مسابقه باید از چه کارتی با چه میزان مانای کمک بگیرید. بازی دارای 4 متنطقه متفاوت است که در هر کدام از آن‌ها می‌توانید سه مبارزه مختلف را پیش ببرید. هرکدام از این مبارزات سطح دشواری خاصی دارند و اگر به درجه‌ای برسید که قادر به پشت‌سر گذاشتن درجه سه (Rare) شوید، به کارت‌هایی دست خواهید یافت که در بازی‌های آینده کمک زیادی به شما خواهند کرد.

بازی Stormbound: Kingdom Wars یک عنوان کملا نوآور است و امکانات زیادی مانند قابلیت ارتقا و خرید ابزاری مانند بمب‌اندازها، آتش‌دان‌ها و توانایی ساخت استحکامات را به بازیکن‌ها می‌دهد. همیشه نیازی نیست که یک بازی داستان خیلی پیچیده داشته باشد وحتی اصلا نیازی به داستان نداریم و فقط می‌خواهیم ساعاتی را به دور از دغدغه‌های روزمره باشیم. این بازی می‌تواند به راحتی شما را سرگرم کندو حتی با داشتن بخش آنلاین و چند نفره می‌توانید به افراد مختلف در سراسر دنیا متصل شده و مهارت‌های خود را در تقابل با آن‌ها به چالش بکشید.

برخی از ویژگی‌های بازی:

بازی تاکنیکی که به یک استراتژی هوشمندان برای پیروزی در آن نیاز خواهید داشت.

نبردهای آنلاین PVP به‌صورت Real-Time با افراد مختلف در سراسر دنیا.

کارت‌های بسیار متنوع با قابلیت‌های منحصر به فرد که قابلیت ارتقا نیز دارند.

طراحی‌های دوبعدی و سه‌بعدی بسیار زیبا

چهار قلمروی خاص که هرکدام ویژگی‌های مختص به خود را دارند.

این بازی 128 مگابایتی تا این لحظه بیش از 1 میلیون بار توسط کاربران پلی استور دانلود و نصب شده است. همچنین تاکنون بیش از 70 رای برای این بازی ثبت شده که میانگین 4.3 از 5 را برای آن به ارمغان آورده است و نشان از رضایت کاربران و موفقیت بازی دارد.

اگر از بازی‌های داستانی و تک‌نفره خسته شده‌اید و می‌خواهید با یک بازی متفاوت خود را سرگرم کنید، بازی موبایلی Stormbound: Kingdom Wars یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما خواهد بود.

اگر به بازی‌های کارتی علاقمند هستید می‌توانید سری به عناوین Hearthstone و GWENT بزنید و از آن‌ها نیز لذت کافی را ببرید.