بازی Hearthstone در سبک استراتژیکی کارتی در سال 2014 توسط کمپانی سرشناس Blizzard راهی بازار شد. این بازی جهان وارکرفت را در قالب یک بازی کارتی برای گیمرها تداعی می‌کند.

امروزه کمتر دوست‌دار بازی‌های ویدیویی وجود دارد که اسم بلیزارد به گوشش نخورده باشد. عمده شهرت این کمپانی به‌دلیل انتشار سری بازی‌های Warcraft و به‌خصوص بازی آنلاین و محبوب World of Warcraft است که هنوز هم کاربران زیادی دارد. این کمپانی ناشر بازی پرطرفدار Overwatch نیز هست.

بازی Hearthstone در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در سبک کارتی است و بیش از 10 میلیون از کاربران اندروید تا این لحظه بازی را روی تلفن همراه خود نصب کرده‌اند. این بازی با بیش از 1.5 میلیون رای توانسته میانگین نمره 3.6 از 5 را روی پلی‌استور گوگل کسب کند.

در این بازی شما می‌توانید با بازیکن‌هایی از سراسر دنیا به رقابت بپردازید. کارت‌ خود را انتخاب کنید و رقیب را به مبارزه بطلبید. در بازی شما می‌توانید از طلسم‌ها و نیرو‌های گوناگون برای شکست دادن رقیب‌تان کمک بگیرید و با مدیریت خوب بازی حریف را از میدان بدر کنید. مهم نیست که برای بار اول یک بازی کارتی را تجربه می‌کنید یا در این سبک سال‌ها تجربه دارد، این بازی شما را به خود جذب می‌کند.

در این بازی میلیون‌ها نفر به‌صورت آنلاین حاضر هستند و شما برای شکست دادن رقیب‌های خود باید به مهارت‌های خود بیفزایید. شما می‌توانید نیرو‌ها و طلسم‌های متنوعی را بکار گیرید تا مجموعه کارتی‌تان قدرتمندتر شود. به مرور زمان از مجموعه کارتی‌تان شناخت بیشتری کسب خواهید کرد و با استفاده ترکیبی از آن‌ها و داشتن استراتژی مناسب می‌توانید میدان نبرد را مال خود کنید و حریف را به زانو درآورید. ترکیب سرعت عمل بالا، استراتژی و شانس پیروزی شما را در بازی‌ها به‌دنبال خواهد داشت.

بازی شامل چندین کلاس مختلف مانند Droid ,Rough ,Shaman ,Priest ,Mage ,Paladin ,Warrior ,Hunter و Warrior می‌شود که هر کلاس از یک هیروی متعلق به جهان وارکرفت الهام گرفته شده است. برای شروع بازی باید یکی از کلاس‌ها را انتخاب کنید. هر کلاس که پیشتر اشاره شد مربوط به یک هیروی خاص است، خصوصیات منحصر به فردی دارد که به نیروی هیروها معروف است. البته به مرور زمان می‌توانید کارت‌های دیگر را نیز بدست آورید. همچنین کارت‌های جانبی زیادی در بازی هستند که از راه‌های متفاوت قادر به دست‌یابی به آن‌ها خواهید بود. هر بازیکن مجموعه‌ای 30 تایی از کارت‌ها در کنار 30 جان در اختیار دارد که باید با استفاده از کارت‌ها سلامتی حریف را به عدد صفر برساند. لازم به ذکر است که بازی به صورت نوبتی دنبال می‌شود.

بازی Hearthstone گیم‌پلی روان و لذت‌بخش، گرافیک خیره کننده و صداگذاری بسیار ماهرانه را به گیمرها نمایش می‌دهد تا برای سایر رقبا در این سبک شاخ و شانه‌ای کشیده باشد. این بازی بدون شک یکی از تاثیرگذارترین و ماندگارترین عناوین رایگانی است که طی سال‌ها گذشته توانسته خود را بین کاربران گوشی‌های همراه و دیگر پلتفرم‌ها بشناساند.

برخی از ویژگی‌های بازی Hearthstone:

مهارت‌های خود را بهبود دهید: شما در این بازی می‌توانید در مقابل هوش مصنوعی مسابقه دهید تا توانایی‌تان برای مقابله با حریف‌های آنلاین افزایش یابد. در این بازی قادر خواهید بود با استفاده از هیروهای مختلف دنیای وارکرفت مثل Jaina, Thrall, Uther, و Illidan به رقابت بپردازید.

قهرمانان حماسی برای دوئل: شما در این بازی می‌توانید از مجموعه‌ای از کارت‌ها که هر کدام نیروی مخصوص به خود را دارند برای شکست دادن رقبای مختلف از نقاط دیگر دنیا استفاده کنید.

بازی همیشه همراه شماست: اکانت بلیزارد شما که به بازی متصل است به شما اجازه می‌دهد تا بازی را بدون مشکل هم روی تلفن همراه‌تان جلو ببرید و هم روی کامپیوتر شخصی‌تان.

بازی Hearthstone در سبک کارتی زبان‌زد تمام بازی دوستان است و کمپانی Blizzard با انتشار این بازی بار دیگر نشان داد که قادر به ساخت بازی در سبک‌های زیادی است و در این امر بسیار تواناست. اگر بازی‌های کارتی را دوست دارید پس منتظر نمانید و این بازی را تهیه کنید و اگر تا به حال تجربه‌ای در بازی‌های کارتی نداشته‌اید Hearthstone شروعی خوب برای شماست.

بازی‌های Legends Of Runeterra و  GWENT عناوینی مشابه با Hearthstone هستند که می‌توانید از طریق سایت بازیاتو به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.