تجربه بازی‌های کژوال هر کجا که باشید لذت بخش است و می‌تواند شما را از حال و هوایی خسته کننده به دنیایی هیجان انگیز و جذاب منتقل کند.

در این نقد و بررسی از بازیاتو قصد داریم بازی ایرانی چسبنده را به شما معرفی کنیم که با گیم پلی بینهایت ساده و گرافیک پیکسلی، تجربه متفاوت و چالش بر انگیزی را برای ثبت بهترین رکوردها به وجود میاورد.

بازی چسبنده (Stick) از یک الگوی ساده و تکرار شونده برای ایجاد سرگرمی برای کاربرانش استفاده می‌کند و آن چیزی نیست جز ضربه زدن

با هر بار ضربه زدن بازیکن بر روی صفحه، کاراکتر بازی مسیر حرکت خود را که بالا و پایین صفحه به صورت موازی تعریف شده را تغییر می‌دهد؛ این تغییر مسیر ممکن است دلایل مختلفی از جمله جمع آوری مواد اولیه سپر (شباهت زیادی به سکه دارد) یا جلوگیری از برخورد با موانع داشته باشد.

تجربه بازی محدودیت خاصی ندارد و شما می‌توانید 4 مرحله بازی را تجربه کنید.

به صورت پیش فرض یک کاراکتر و یک محیط در ابتدا بازی برای شما آزاد و دردسترس است و با ثبت رکورد و به اتمام رسیدن هر یک از مراحل می‌توانید مراحل بیشتری را باز کنید و شخصیت‌های (کاراکتر) جدیدی را در اختیار بگیرید که باعث می‌شود تا حدودی بازی از روند تکراری و یک نواخت خود خارج شود.

تمامی شخصیت‌ها صرفا از نظر ظاهری با هم تفاوت دارند و قدرت ویژه هر یک با جمع کردن مواد انرژی زا در طول مسیر فعال می‌شود و باعث می‌شود چند ثانیه سپری را در اختیار داشته باشید که از مرگ شما پس از برخورد با موانع در آن بازه جلوگیری می‌کند.

نکته جالب در این بازی عدم وجود امکان پرداخت درون برنامه ای است و درآمد بازی صرفا از تبلیغات است و شما به عنوان یک بازیکن صرفا با بازی کردن و رکورد شکستن می‌توانید در بازی پیشرفت کنید و راه میانبر دیگری وجود ندارد.

علاوه بر موانع عادی که در طول مسیر بازی پیش روی شما هستند، پورتال هایی نیز در برخی محیط ها برای شما در نظر گرفته شده اند که باعث می‌شود بازی بیش از پیش از روند تکراری خود خارج شود و حس بهتری را به بازیکنان بدهد گرچه گاهی همین پورتال ها باعث ایجاد حس تکرار شوندگی آزاردهنده ای برای بازیکنان می شود.

در کل بازی چسبنده به عنوان یک سرگرمی اندرویدی آفلاین می‌تواند یک گزینه دردسترس باشد که در زمان های خاص می تواند کمی شما را از چالش های روزمره خود خارج کند.


معرفی ویدیویی بازی چسبنده