نید فور اسپید را می‌توان یکی از ماندگارترین و با کیفیت‌ترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم دانست. بازی‌ای که می‌تواند هیجان بسیاری را به شما منتقل کند و یکی از برترین بازی‌های سبک مسابقه و اتوموبیل رانی است.

با همه گیر شدن گوشی‌های هوشمند این بازی محبوب هم به دنیای بازی‌های موبایلی پیوست تا در کنار بازی آسفالت حکمران‌های این سبک در دنیای موبایل باشند. اما با وجود این بازی‌ها برای موبایل، حس و حالی که بازی‌های بومی سازی شده مثل کلاچ با محیط و خودروهای ایرانی به کاربر منتقل می‌کنند از جنس دیگری است.

بازی‌ای که امروز در بازیاتو قصد بررسی و معرفی آن را داریم یکی از همین بازی‌های بومی و ایرانیزه شده در سبک ریسینگ و اتوموبیل رانی است. این بازی که اسپید فور سیتی نام دارد سعی دارد تا با ارائه یک بازی بومی و در عین حال داشت کیفیت مناسب کاربران ایرانی را جذب کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم آیا سازندگان مستقل و جوان این بازی توانسته‌اند به هدف خود برسند یا خیر.

اسپید فور سیتی

به شهر خودمونی و آشنا خوش آمدید

اولین چیزی که در اسپید فور سیتی شما را به خود مجذوب می‌کند طراحی بسیار جذاب و المان‌های آشنای محیط و شهر بازی هستند. سازندگان در ساخت یک فضا و شهر ایرانی کاملا موفق بوده‌اند و همه چیز برای کاربران داخلی آشنا و جذاب است. تابلوهای تبلیغاتی، بانک‌ها، خودروها، نام خیابان‌ها همه به خوبی ایرانیزه شده‌اند و بازی گرافیک بسیار خوبی دارد.

در اسپید فور سیتی حتی صندوق صدقات هم وجود دارد. دقت سازندگان به جزئیات در ساخت محیط تحسین برانگیز است.

در کنار محیط جذاب و دوست داشتنی بازی، انواع خودروهای داخلی هم در بازی وجود دارند و شما می‌توانید خودروی مورد علاقه را انتخاب کنید. پیکان، پراید و 206 تنها تعدادی از خودروهای موجود در اسپید فور سیتی هستند.

علاوه بر این امکان شخصی سازی خودروها هم در بازی وجود دارد و می‌توانید خودروی خود را به شکلی که دوست دارید در بیاورید. تقریبا تمام بخش‌های خودرو قابل شخصی سازی هستند. از اگزوز و پلاک تا رنگ. البته امکان ارتقا و قوی‌تر کردن موتور و بهبود خودرو وجود ندارد که یک ضعف محسوب می‌شود.

بازی اسپید فور سیتی

هر جور عشقته بازی کن

اسپید فور سیتی گیم پلی‌های زیادی را در خود جای داده و می‌توانید گیم پلی‌های مختلفی را تجربه کنید. مسابقه با هوش مصنوعی، تعقیب و گریز، مسافر کشی و بازی آزاد بخش‌هایی از اسپید فور سیتی هستند که می‌توانید ساعت‌ها در آن‌ها مشغول بازی باشید و سرگرم شوید.

علاوه بر موارد ذکر شده امکان بازی آنلاین و رقابت با سایر کاربران هم دارید. البته تعداد بازیکنان در اسپید فور سیتی در حال حاضر پایین است و ممکن است در تمام ساعات نتوانید آنلاین بازی کنید. اما حتی بدون بازی آنلاین هم اسپید فور سیتی آنقدر جذاب هست و بخش‌های متفاوت دارد که بتواند به خوبی شما را سرگرم کند.

جدای از گیم پلی‌های متنوع و متفاوت بازی امکانات و آپشن‌های زیادی هم دارد. شما می‌توانید زاویه دوربین خود را تغییر دهید، حالت دنده را روی دستی یا اتومات بگذارید، راهنما و فلشر در اختیار دارید، بوق و چراغ و امکان روشن کردن ماشین هم در بازی قرار داده شده‌اند که همگی در کنار هم از اسپید فور سیتی یک بازی کامل ساخته‌اند.

دانلود بازی اندروید

یکی دیگر از نقاط قوت بازی مینی مپ بسیار کارآمد و دقیق بازی است که می‌تواند در بازی‌ها حسابی به شما کمک کند. همچنین شما می‌توانید نقشه کامل شهر را هم به سبک بازی‌های دنیای آزاد ببینید. البته در حالت‌های مسافرکشی و تعقیب و گریز بهتر بود نقشه مسیریاب داشته باشد و بتوانید به سادگی مسیر خود را پیدا کنید.

مشکل بزرگ که شاید کمی آزار دهنده باشد تجمع اکثر دکمه‌ها در سمت راست است که از برخی از آن‌ها نمی‌توان به خوبی استفاده کرد. از آنجایی که دکمه های اصلی گاز و ترمز هم در سمت راست هستند به طور مثال اگر دنده را روی حالت دستی بگذارید قطعا به مشکل می‌خورید. بهتر است سازنده چیدمان دکمه‌ها را بهبود ببخشد.

در مجموع اسپید فور سیتی بازی‌ای تمام عیار و کامل است که می‌تواند در لیست برترین‌های اتومبیل رانی داخلی قرار بگیرد که با گیم پلی‌های متنوع و آپشن‌های زیاد و در کنار این‌ها بازی آنلاین عنوانی تحسین برانگیز و خوش ساخت است. تجربه این بازی را به همه پیشنهاد می‌دهیم.