بازی های رانندگی همیشه طرفداران زیادی دارند و اگر جزو علاقه‌مندان این سبک هم باشید تجربه این بازی‌ها می‌تواند برای شما جذاب باشد. در ایران هم طرفداران پر و پا قرص این بازی‌ها کم نیستند.

همین مورد باعث ساخت و تولید بازی‌های داخلی زیادی در این سبک شده است که از جمله آن‌ها می‌توان کات آف یا دنده دو اشاره کرد. اگر از حق نگذریم بازی‌های داخلی ساخته شده در این سبک عناوین خوش ساخت و راضی کننده‌ای هستند.

امروز در بازیاتو قصد معرفی بازی Speed Horizon یا کران سرعت را داریم. بازی‌ای که به تازگی منتشر شده و پتانسیل بالایی دارد. با بررسی و نگاهی دقیق به این بازی با ما همراه باشید.

تصویر 1 بازی Speed Horizon

با اسانس ایران

شاید بازی‌های رانندگی از آنجایی که اصولا دیالوگ‌ها یا داستان مهم و گسترده‌ای ندارند چندان مهم نباشد که ساخت کدام کشور هستند و ایا بومی سازی شدند یا نه. مگر اصلا از Asphalt بهتر هم می‌توان پیدا کرد.

اما زمانی که پای حجم و اجرای روان بازی‌ها به میان بیاید کمی اوضاع فرق می‌کند. Speed Horizon با حجم صد و سی مگابایتی خود انتخاب مناسبی برای جایگزینی بازی‌های رانندگی پر حجم است.

ضمن اینکه Speed Horizon امکان انتخاب کیفیت بازی را هم دارد و شما با توجه به سخت افزار خود می‌توانید کیفیت بازی را تغییر دهید. شاید هم دلتان بخواهد به جای خودروهای خارجی با پراید در خیابان‌هایی با محیط ایرانی ویراژ دهید که Speed Horizon در این زمینه هم موفق بوده است.

تصویر 2 بازی Speed Horizon

فرار از پلیس یا مسابقه

Speed Horizon بازی کاملی است. تقریبا تمامی انواع و حالت‌های بازی‌های رانندگی در Speed Horizon وجود دارند. از مسابقه تا بازی مرحله‌ای و فرار از پلیس و.. . تمامی این بازی‌ها هم به خوبی طراحی شدند و جذابیت‌های خاص خود را دارند.

بازی آزاد هم در بازی وجود دارد که البته برای دسترس به آن باید فصل اول بازی را به اتمام برسانید. مراحل هم به اندازه کافی چالش برانگیز هستند و به خوبی شما را سرگرم خواهند کرد.

شاید تنها ضعف Speed Horizon نبود بازی آنلاین باشد. که البته طبق گفته سازنده امکان بازی مولتی پلیر هم به زودی اضافه و Speed Horizon کامل تر از خواهد شد.

تصویر 3 بازی Speed Horizon

امکانات موجود در Speed Horizon هم به اندازه حالت‌های بازی کامل هستند. در واقع سازنده هرچیزی که از یک بازی رانندگی و مسابقه‌ای نیاز بوده در بازی گنجانده است.

شما می‌توانید ماشین خودتان را رنگ کنید، اسپورت کنید و به طور کامل شخصی سازی کنید. گرچه بهتر بود علاوه بر رنگ طرح‌هایی هم برای این قسمت در نظر گرفته میشد. و یا به طور مثال امکان نوشتن اسم و شماره دلخواه روی پلاک به وجود می‌امد.

جدای از شخصی سازی امکان ارتقای ماشین را هم دارید. می‌توانید به ماشین خود نیترو اضافه کنید و یا موتور خود را قو‌ی تر کنید. این ارتقا‌ها در پیروزی در مسابقات و رد کردن مراحل به شما کمک شایانی می‌کنند.

تصویر 4 بازی Speed Horizon

گیم پلی بازی هم بسیار روان و جذاب و کاملا راضی کننده است. شما می‌توانید روش کنترل ماشین را هم از تنظیمات تغییر دهید و به روش دلخواه رانندگی کنید. Speed Horizon حتی امکان بازی با دسته را هم دارد.

در بازی امکان تغییر زاویه دوربین هم قرار داده شده و شما می‌توانید با زاویه دلخواه خود به بازی بپردازید. گرافیک و جزئیات محیط هم به خوبی طراحی شده و با توجه به حجم بازی کاملا قابل قبول هستند.

در کنار گرافیک خوب صدا گذاری بازی هم در سطح مناسبی قرار دارد. در هنگام مسابقه آهنگ‌های هیجان انگیز و جذابی برای شما پخش می‌شود که جذابیت بازی را دو چندان می‌کنند.

تصویر 7 بازی Speed Horizon

به راهنماها دقت کن

Speed Horizon راهنماهایی هم برای کمک به بازیکنان دارد. از جمله این کمک‌ها می‌توان به فلش نشان ‌دهنده مسیر نقشه کوچک موجود در بازی اشاره کرد.

گرچه این راهنماها ضعف‌هایی هم دارند. به طور مثال شما در نقشه تنها خودتان را می‌بینید و نمی‌توانید فاصله با حریفانتان را از روی نقشه تشخیص دهید.

آینه هم در بازی وجود ندارد. در واقع اگر شما جلو تر از رقیبتان باشید به هیچ وجه نمی‌توانید متوجه فاصله با حریف شوید. مقدار فاصله مانده تا خط پایان و تعداد دورها هم در بازی مشخص نشده‌اند.

تصویر 6 بازی Speed Horizon

خودروهای داخل بازی در انواع مختلفی هستند و می‌توانید با جمع آوری سکه آن‌ها را بخرید. انواع خودروهای محبوب ایرانی و خارجی در بازی وجود دارند.

قیمت خودروها و ارتقا و شخصی سازی ماشین‌ها هم کاملا عادلانه و به صرفه است. شما در هر مسابقه و مرحله درآمدی خواهید داشت و همچنین می‌توانید با دیدن تبلیغات سکه و جواهر به دست بیاورید.

Speed Horizon در بخش درون پرداخت هم به خوبی عمل کرده و قیمت بسته‌ها کاملا مناسب و اقتصادی است. بسته‌های ویژه موجود در قسمت فروشگاه ‌هم به اندازه کافی وسوسه برانگیز هستند و می‌توانند انتخاب خوبی برای علاقه مندان به بازی باشند.

تصویر 5 بازی Speed Horizon

بازی نقطه ضعف جزئی دیگری هم دارد که آن کار نکردن دکمه بک گوشی در بازی است. شما برای برگشت و به عقب رفتن در بازی تنها می‌توانید از دکمه‌های رابط کاربری استفاده کنید. امیدواریم سازنده در نسخه‌های بعدی این مشکل را هم برطرف کند.

فیزیک بازی به خوبی طراحی شده و از نقاط قوت بازی محسوب می‌شود. برخورد‌ها و شکستن تیرچراغ‌ها در بازی جزو جذابیت‌های دلچسب بازی هستند.

در مجموع Speed Horizon عنوانی خوش ساخت با گرافیک مناسب و اجرای روان است. امکانات بازی کامل و راضی کننده هستند. Speed Horizon قطعا انتخاب خوبی برای علاقه مندان به بازی‌های رانندگی و اتوموبیل رانی است.