از قدیم الایام و قبل از همه گیرشدن اینترنت و به وجود آمدن گوشی‌های هوشمند معماها عضوی جدایی ناپذیر دورهمی‌های ما به حساب می‌آمدند. کودکی ما با معماها گره خورده بود و همیشه حل کردن آن‌ها برایمان جذاب بود. آن زمان علاقه و اشتیاق زیادی برای پاسخ دادن به معماهای جدید داشتیم و همیشه دنبال یادگیری معماهایی بودیم که کسی نتواند پاسخ آن‌‌ها را پیدا کند.

حال اما با رشد روز افزون بازی‌های ویدیویی، معماها و بازی‌های کودکی ما کمرنگ شده و نسل جدید تجربه چندانی در مورد بازی‌های شیرین و لذت بخش دوران ما ندارند.

در این میان اما بازی‌هایی مثل منچرز توانسته اند تا حدودی ما را به روزهای گذشته ببرند و بازی‌های دوران کودکی ما را همراه با تکنولوژی وارد زندگی امروزی و ماشینی ما بکنند. تا ما با بازی کردن اینگونه عناوین به روزهای خوش گذشته برگردیم و نسل امروزی نیز آشنایی اندکی با بازی‌های کودکی ما داشته باشد.

سماور نام یکی دیگر از این عناوین که در این مطلب قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.

بازی حل معمای سماور

ساده اما سخت 

گیم پلی بازی به دور از هرگونه سختی و پیچیدگی است؛ شما در بازی سماور با معماهایی رو به رو خواهید شد و با استفاده از حروفی که در اختیارتان قرار دارد باید کلماتی که حدس می‌زنید پاسخ‌های مناسبی برای معمای مرحله هستند را انتخاب کنید.

اما فراموش نکنید که بازی سخت تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد و هر چه پیش بروید پاسخ دادن به معماها و حدس کلمات نیز سخت تر خواهد شد. در ابتدا کلماتی که پاسخ معما هستند برای شما مشخص شده اند و شما باید تنها با استفاده از حروف این کلمات را تشکیل دهید. سازنده با این کار توانسته روال آموزش را برای بازیکنان ساده و سریع کند.

در مراحل بالاتر، کم کم تعداد کلمات داده شده کاهش پیدا می‌کند و شما تنها با توجه به موضوع معما، تعداد حروف کلمات و بعضی از حروف که مشخص شده‌اند باید کلمات را حدس زده و پیدا کنید. معماها نیز کم کم تغییر میکنند و با ریتم قابل قبولی پیچیده تر میشوند.

این سخت شدن بازی از سماور یک بازی اعتیاد اور و جذاب میسازد.

جایزه حدس درست برخی کلمات، نمایان شدن حروف سایر کلمات آن معما است، با پیدا کردن آن‌ها سریع تر پیروز شوید

بازی رایگان حل جدول

اگر پاسخی را نمیدانستید و نتوانستید کلمه مدنظر را پیدا کنید میتوانید با استفاده از 50 سکه از راهنمایی استفاده کنید. تنها یک نوع راهنمایی در بازی وجود دارد و آن هم فقط حرف اول کلمه را به شما نمایش میدهد؛ البته با توجه به مشخص بودن روند حدس کلمات مناسب و کافی است. هزینه راهنمایی گرفتن در برابر درآمدی که کاربر دارد کمی نا مناسب است اما کمک می‌کند تفاوت بین بازیکنان با توجه به تمرکز و دایره لغاتشان بیشتر مشخص شد.

امکان جالبی که در این بازی قرار دارد، دریافت راهنمایی (سکه رایگان) با مشاهده ویدیو تبلیغاتی در هنگام یافتن پاسخ معماها است؛ تنها مشکل این امکان، برابر نبودن درآمد حاصل از مشاهده ویدیو و هزینه مورد نیاز برای دریافت راهنمایی به حساب می‌آید.

عمده ترین راه کسب سکه در بازی سماور اتمام هر فصل و دریافت صندوقچه جایزه است که مقدار آن در برابر هزینه‌ها و چالش‌های هر فصل ناچیز به حساب می‌آید. البته جایزه روزانه نیز وجود دارد که آن هم چندان کمکی به کاربر نمی‌کند و تنها آن را برای بازگشت به بازی تشویق می‌کند.

اما راه های کسب سکه رایگان به همین‌جا خلاصه نمی‌شود و شما با دعوت از دوستانتان می‌توانید 120 سکه به دست آورید.

همچنین می‌توانید با به اشتراک گذاری بازی و جوایز کسب شده و حدس کلمات ستاره دار سکه بیشتری را برای استفاده از راهنما، هدیه بگیرید.

گرافیک و صداگذاری بازی راضی کننده هستند و سازنده توانسته با استفاده از موسیقی و گرافیک ایرانی فضای خوبی به سماور ببخشد.

بازی اندرویدی سماور

یکی دیگر از نقاط ضعف بازی عدم وجود رتبه بندی است که باعث محدود شدن هیجان بازی می‌شود؛ اما با وجود مراحل ویژه سعی شده تمرکز و سرگرمی بیشتر در گیم پلی و حدس جواب معماها باشد که تا حد زیادی هم موفقیت آمیز بوده است.

سماور از نظر زمان بازی و تعداد مراحل خوب عمل کرده و توانسته با ارائه 19 فصل تعداد زیادی مرحله را برای بازی فراهم کند.

در نهایت بازی سماور، یک سرگرمی خوب و جذابی است و میتواند انتخاب مناسبی برای علاقه مندان به حدس کلمه و حل جدول باشد. این بازی در مدت کوتاهی موفق شده بیشتر از ده هزار نصب و نمره 4.6 را کسب کند که نشان از کیفیت بالای ساخت بازی دارد.

همچنین در مهر ماه 98 بازی سماور برای آیفون و سیستم عامل iOS منتشر شد و از طریق مارکت اپ استور قابل دریافت است.

شما نیز میتوانید از همین صفحه بازی را دانلود کنید و به جمع سماوربازان بپیوندید.