بیشتر اوقات اکثر خبرهای روزانه‌ای که می‎بینیم مرتبط با بازی‌های سنگین هستند و دائما حرف از این است که کدام یک گرافیک خیره کننده‌تری دارند و کدام یک داستان عمیق‌تری را روایت می‌کنند. اما گاهی ما به دنبال چنین عناوینی نیستیم و تنها خواسته‌‌ای که داریم این است که زمانی را به دور از اضطراب و استرس روزمره باشیم و تفکرات‌مان را از اتفاقات منفی خالی کنیم. یکی از راه‌های ساده برای رسیدن به این هدف استفاده از بازی‌های موبایل است چون موبایل وسیله‌ای است که همیشه در کنار ماست و هروقت و هرجا که اراده کنیم می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

بازی Rider که توسط استودیو Ketchapp ساخته و منتشر شده یکی از عناوینی است که می‌تواند شما را به راحتی سرگرم کند. بازی گرافیک خاصی ندارد و باید بگویم به آن نیاز هم ندارد چون در همین محیط ساده هم به‌خوبی می‌تواند شما را ساعت‌ها در خود غرق‌ کند.

گیم‌پلی بازی بسیار ساده بوده و کافی است انگشت خود را روی صفحه نمایش نگه دارید تا موتور یا ماشین‌تان به حرکت درآید. شما در طول بازی باید سعی کنید هرچه بیشتر پیشروی کنید تا رکورد بهتری را از خود به جای بگذارید. البته کار به همین سادگی‌ها که فکرش را می‌کنید نیست و در جریان بازی قله‌ها و شیب و دره‌هایی و زاویه‌های بسیار تند وجود دارند که باید برای پیشروی در بازی از آن‌ها به سلامت عبور کنید. بازی هرچه پیش بروید سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود و همین مورد به جذابیت‌های بازی بیش از پیش کمک می‌کند.

در طول مسیر الماس‌هایی را هم می‌توانید ببینید که با جمع کردن آن‌ها قادر خواهید بود به بخش شخصی سازی رفته و از وسایل نقلیه جدیدتری استفاده کنید. هرکدام از این ماشین یا موتورها ویژگی‌های خاص خود را دارند که می‌تواند در طول مسیر به یاری شما بیایند و همچنین می‌توانید با بدست آوردن الماس‌های بیشتر، وسیله نقلبه دلخواه‌تان را نیز ارتقا دهید. ناگفته نماند که یکی از راه‌های بدست آوردن امتیاز بیشتر این است که وقتی با عبور از یک تپه پرش زدید، انگشت خود را روی صفحه نگه دارید تا کاراکترتان حرکات نمایشی اجرا کرد و هرچه بیشتر این کار را کنید و انگشت‌تان به مدت طولانی‌تری روی نمایشگر بماند امتیاز بیشتری خواهید گرفت؛ البته باید مراقب باشید که بیش از حد این کار را انجام ندهید چون ممکن است با پشت فرود بیایید و از مسابقه خارج شوید، اگر این اتفاق بیفتد مجوبر خواهید شد مسیر را از ابتدا شروع کنید.

بازی در محیطی جذاب و دوبعدی پیگیری می‌شود که سازنده از نورهای نئونی برای طراحی محیط استفاده کرده است و در هر مرحله رنگ نورها تغییر می‌کند تا بازی حالتی خسته کننده و تکراری به خود نگیرد. صدا گذاری در این بازی حرف چندانی برای گفتن ندارد ولی برای بازی ساده‌ای مثل این چندان فاکتور مهمی به حساب نمی‌آید.

بازی Rider به‌شدت سرگرم کننده و البته اعتیادآور است که می‌تواند ساعت‌های زیادی شما را مشغول کرده و اوقات مفرحی را برای‌تان به ارمغان آورد. این بازی برای پلتفرم‌های اندروید و آی او اس به رایگان منتشر شده که البته ممکن است گاهی بین مراحل برای‌تان تبلیغات به نمایش درآید و همچنین بازی دارای بخش خرید درون برنامه‌ای است. این بازی 85 مگابایتی تا این لحظه بیش از 50 میلیون دانلود و نصب از طریق پلی استور داشته و با رای بیش از 1 میلیون کاربر میانگین نمره 3.9 از 5 را کسب کرده که نشان از عملکرد بسیار خوب این بازی دارد.

اگر به این سبک بازی‌ها علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم سری به عناوین Hill Climb Racing 2 و Hillside Drive در وبسایت بازیاتو بزنید.