این روزها با آغاز “جام ملت های آسیا” تب و تاب فوتبالی خاصی بر جامعه حاکم است. همه جا از خیابان و مترو و تلویزیون تا فضای مجازی حرف از فوتبال و مسابقات جام ملت های آسیا در میان است. حتی کسانی که علاقه چندانی به فوتبال ندارند نیز به خاطر جنبه ملی این سابقات هم که شده علاقه مند به دنبال کردن این مسابقات هستند.

در این میان صنعت نرم افزار نیز بیکار نبوده و برنامه های زیادی در رابطه با این رقابت ها منتشر شده اند. حتی دنیای بازی‌های ویدیویی نیز بدون تاثیر نبوده و اثر این رقابت ها در بازی‌ها نیز کاملا مشهود است. از جوایز پسر خوانده برای پیش بینی نتایج تا بازی هایی که صرفا برای این رقابت ها منتشر شده اند.

در این مطلب قصد داریم یکی از این بازی‌ها یعنی بازی فوتبال جام ملت‌های آسیا 2019 را معرفی کنیم. اگر علاقه مند به فوتبال و به خصوص دنبال کننده جام ملت‌های آسیا هستید این مطلب را از دست ندهید.

این بازی محصول گروه نرم افزاری پولاد، سازنده بازی دوست داشتنی فوتبال محلی است که این عنوان نشان‌دهنده تجربه خوب سازنده در ساخت بازی‌های فوتبالی می‌باشد.

ایران را قهرمان کن

در بازی سعی شده همه چیز القا کننده رقابت‌های جام ملت‌های آسیا باشد. تیم ها و گروه ها دقیقا مانند همین رقابت‌ هستند و شما با انتخاب تیم مورد علاقه خود وارد رقابت ها میشوید و باید سعی کنید عنوان قهرمانی بازی را از آن خود کنید.

البته دسترسی به رقابت های جام ملت های آسیا رایگان نیست و شما باید با دیدن تبلیغات این قسمت را باز کنید و یا نسخه کامل بازی را خریداری کنید.

گیم پلی بازی ساده است و شما فقط از یک جوی استیک و سه دکمه برای کنترل بازیکنان خود استفاده میکنید. این سادگی در کنترل باعث شده بازی کردن در گوشی های هوشمند راحت و مناسب باشد و کاربر را به سختی نیندازد.

شما توانایی انتخاب ترکیب مورد علاقه و تعویض بازیکنان را نیز در بازی دارید.

در کنار رقابت جام ملت های آسیا، جام جهانی 2018 و همچنین رقابت دوستانه نیز وجود دارند.

بازی گرافیک ضعیفی دارد. چمن بازی به صورت پیکسلی و به شدت بی کیفیت و است و میتواند باعث اذیت شدن چشمان کاربر شود. بازیکنان هیچ تفاوتی با هم ندارند ظاهر همگی آن‌ها یکی بوده و تفاوت فقط در رنگ لباس‌هاست. البته از آنجایی که نمای بازی از بالا به پایین و دو بعدی است نمیشود انتظار چندان بالایی داشت.

دیگر المان های بازی نیز اوضاعشان همین است و اگر گرافیک بدتری نداشته باشند قطعا بهتر نیستند. در قسمت تماشاگران عملا چیزی برای دیدن وجود ندارند و نهایت کمکاری توسعه دهنده را نشان میدهند.

صداها نیز چندان از گرافیک قوی تر نیستند. هیچ گزارشگری در بازی وجود ندارد و صدای تماشاگران و توپ نیز بعد از چند بازی خسته کننده میشوند.

در کنار این‌ها تبلیغات آزار دهنده که در تمام بازی همراه شماست نیز قابل چشم بودی نیست. حتی در دستگاه‌هایی که صفحه نمایش کمی کوچکتر دارند به طور کامل جلوی یکی از دکمه‌های اصلی بازی را میگیرند.

البته این بازی به صورت کاملا رایگان منتشر شده و شما برای تجربه آن نیاز نیست در حالت کلی پولی پرداخت کنید.

در پایان باید گفت بازی فوتبال جام ملتهای آسیا 2019 در مقابل رقبای خود مثل Dream League Soccer حرفی برای گفتن ندارد و اگر انتظارات بالایی دارید بعید است که بتواند شما را راضی کند. اما اگر دنبال یک بازی کم حجم فوتبالی هستید شاید بتواند گزینه مناسبی باشد.