حل جدول جزو سرگرمی‌های مفید و جذابی است که سال‌ها توانسته مردم را سرگرم کند. با پیشرفت تکنولوژی مانند تمام چیزهای دیگر حل این سرگرمی هم به گوشی های هوشمند مهاجرت کردند.

حال شاید بتوان بازی‌های کلماتی را جایگزین این جدول‌های سابق دانست. شاید بتوان گفت بازی‌هایی مثل آمیرزا و باقلوا حتی از مجلات جدول پرفروش‌تر و محبوب‌تر هستند.

امروز در بازیاتو قصد معرفی بازی‌ای در سبک کلماتی داریم که برای طرفداران حل جدول گزینه فوق العاده‌ایست. این بازی با نام کوئیز پول نسخه‌ای نسبتا متفاوت از بازی‌های کلماتی است. در ادامه با بررسی دقیق این بازی با ما همراه باشید.

تصویر 1 بازی کوئیز پول

جدول کلمات

بازی گیم پلی ساده‌ای دارد. در کوئیز پول جدولی شامل تعدادی حروف به شما نمایش داده می‌شود و شما باید کلماتی را از بین این حروف پیدا کنید.

بازی دو امکان برای کمک به شما در نظر گرفته است که یکی راهنمای کلمات است که بخشی از حروف کلمه را مشخص می‌کند و دیگری حذف حروف اضافی بازی است.

راهنمای کلمات آنقدر که باید نمی‌تواند به شما کمک کند زیرا تنها در مورد یک کلمه به شما کمک می‌کند و استفاده از امکان حذف حروف اضافی بهتر و به صرفه‌تر است و به شما کمک زیادی خواهد کرد.

تصویر 2 بازی کوئیز پول

حل جدول‌های بازی بدون استفاده از کمک‌های بازی کار بسیار سختی است. زیرا شما باید در تمام جهت‌ها و به صورت عمودی و افقی و حتی قطری به دنبال کلمه بگردید. گاهی حتی ممکن است یک حرف در دو کلمه مورد استفاده قرار گرفته باشد.

بازی امکان دیگری هم در اختیار شما قرار می‌دهد که از طریق آن می‌توانید ببینید که چند کلمه و هر کدام با چه تعداد حرف باقی مانده‌اند. نکته منفی در مورد پیدا کردن کلمات این است که شما حتما باید کلمات در نظر گرفته شده را پیدا کنید.

ممکن است شما در بعضی از مراحل کلماتی پیدا کنید که جزو کلمات اصلی آن جدول نیستند. بهتر بود سازنده امتیازی خاص برای کلمات اضافی هم در نظر بگیرد.

فراتر از یک بازی

تصویر 5 بازی کوئیز پول

شاید ویژگی اصلی بازی کوئیز پول که این عنوان را از سایر بازی‌های مشابه متفاوت می‌کند وجود امکان کسب درآمد و جایزه‌های نقدی باشد. جدا از بخش اصلی بازی و حل جدول و پیدا کردن کلمات دو بخش دیگر در بازی وجود دارند.

شما در این دو بخش و با جواب دادن به سوالات این بخش‌ها می‌توانید کسب درآمد کنید و جایزه نقدی ببرید. چالش روزانه که شامل سیزده موضوع متفاوت است و شما می‌توانید با جواب دادن به سوالات جایزه نقدی ببرید. فوتبال و آشپزی نمونه‌هایی از این موضوعات هستند.

و بخش دیگر چالش میلیونی که با پاسخ به هر سوال به مقدار جایزه‌ای که برنده خواهید شد اضافه خواهد شد و به صورت پله‌ای مبلغ جایزه افزایش پیدا می‌کند.

تصویر 4 بازی کوئیز پول

البته شما برای شرکت در بازی چالش روزانه به 10000 سکه نیاز دارید و مبلغ بسیار زیادی است. جمع آوری این مقدار سکه در بازی کار ساده‌ای نیست و مدت زمان زیادی باید بازی کنید و جدول‌های زیادی حل کنید تا به این مقدار سکه دست پیدا کنید.

برای چالش میلیونی هم نیاز به کلید دارید. تنها راه به دست آوردن کلید گردونه شانس است که هر 12 ساعت می‌توانید از آن استفاده کنید. اما درصد شانس بسیار کمی برای بردن کلید در بازی وجود دارد. در کنار گردونه شانس صندوق جایزه هم وجود دارد که آن هم هر 12 ساعت مقداری سکه به شما جایزه می‌دهد.

بهتر بود سازنده حداقل یک کلید در ابتدا به کاربران می‌داد تا بتوانند این بخش را هم تجربه کنند. میزان سکه مورد نیاز برای چالش روزانه هم بسیار بالاست و کاربر احتمالا مجبور به خرید بسته‌های درون پرداخت خواهد شد.

تصویر 3 بازی کوئیز پول

رابط کاربری بازی خوب طراحی شده و قابل قبول است. صداگذاری و مکانیزم بازی به خوبی کار شده‌اند و بازی گیم پلی روانی دارد.

شما می‌توانید نام خود را در بازی انتخاب کنید و همچنین امکان انتخاب آواتار در بازی وجود دارد. البته شما تنها سه گزینه برای آواتار در دسترس دارید که به نظر می‌رسد با توجه به رقبا بهتر بود محدودیت کمتری در این بخش وجود داشته باشد.

شما در بازی می‌توانید جدولی از سایر کاربران هم ببینید و پنجاه نفر بازی از نظر درآمد مشخص هستند.

تصویر 6 بازی کوئیز پول

بازی برخی ایرادات فنی هم دارد که انتظار می‌رود در نسخه‌های بعدی بهبود پیدا کنند و شاهد این مشکلات در بازی نباشیم.

در مجموع می‌توان کوئیز پول را بازی جذاب و مناسبی برای علاقه مندان به حل جدول و بازی‌های کلماتی دانست. همین حالا بازی را دانلود کنید و علاوه بر بازی به کسب درآمد مشغول شوید و شانس یک درآمد جذاب را از ندهید.