بازی‌های بتل رویال را هنوز هم می‌توان به عنوان انقلابی در صنعت بازی‌سازی به حساب آورد. سبکی نسبتا جدید از بازی‌ها که هنوز هم پس از گذشت سال‌ها از ابداع این سبک، بسیار پرطرفدار هستند و استودیو‌های بازی‌سازی هنوز هم دست از سرش برنمی‌دارند. از بتل رویال کالاف دیوتی که به وارزون معروف است گرفته تا ایپکس لجندز که این روز‌ها برای خود غوغایی به پا کرده است؛ به حدی که حتی به تازگی برای نینتدو سوییچ نیز عرضه شده و قرار است در اواخر سال 2021 برای دیوایس‌های موبایلی نیز عرضه شود. همه و همه نشان از موفقیت عجیب این سبک از ویدیو گیمینگ در بین بازیکنان دارد.

پابجی 2051

حال سازندگان پابجی که در حقیقت می‌توان آن را مبدا بتل رویال دانست تصمیم گرفته است تا با عرضه‌ی نسخه‌ی جدید و مستقلی از این بازی محبوب، جانی دوباره به این شاهکار صنعت بازی‌سازی ببخشد. شاید با خود بگویید که با آمدن وارزون و ایپکس، پابجی دیگر طرفدار ندارد و یک بازی مرده به حساب می‌آید، اما بدانید که سخت در اشتباهید چرا که نسخه‌ی کامپیوتر این بازی هنوز هم روزانه به طور میانگین 300 هزار پلیر فعال دارد و نسخه‌ی موبایلی آن نیز جزء 5 بازی پر دانلود هر ماه است. پس می‎توان نتیجه گرفت که پابجی نه تنها نمرده است، بلکه دارد با قدرت بیشتری به راهش ادامه می‌دهد.

پابجی موبایل؛ اینبار با طعم استودیوی پابجی!

خبر خوب و نکته‌ی مثبتی که در این نسخه از پابجی شاهدش خواهیم بود این است که این نسخه از پابجی قرار است توسط استودیوی اصلی پابجی ساخته شود یعنی همان استودیویی که پابجی پیسی را ساخته است (نسخه‌ی قبلی پابجی توسط استودیوی چینی تنسنت ساخته شده است) و بر همین اساس باید شاهد یک بازی با کیفیت بسیار بالا باشیم. بازی Pubg: New State در سال 2051 و در جهان و خط داستانی موازی با پابجی موبایل فعلی روایت می‌شود، از این رو شاهد تجهیزات جنگی جدید، وسایل نقلیه‌ی مدرن و نوآوری‌های این صنعت در بازی خواهیم بود. از نقشه‌ی جدید به نام Troi نیز قرار است در بازی رونمایی شود که وجود پهپاد‌ها و شیلد‌های ضد گلوله قرار است جذابیت دو چندانی به بازی القا کند.

استودیوی پابجی قول داده است تا در بازی جدیدش علاوه بر تغییر فرمول و شالوده‌ی اصلی بازی، قابلیت‌های جدیدی نیز به بازی اضافه کند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به قابلیت کاستوم کردن تفنگ‌ها همانند آنچه قبل‌تر در ایپکس شاهدش بودیم نیز باشیم. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت رسمی بازی سری بزنید تا علاوه بر دیدن تریلر بازی از اخبار مهم بازی نیز با خبر شوید. در نهایت با پیش ثبت نام کردن بازی، نه تنها به محض انتشار، بازی به طور خودکار بر روی موبایل شما نصب می‌شود بلکه یک اسکین رایگان وسیله‌ی نقلیه نیز دریافت خواهید کرد.