پیش از این در بازیاتو در مورد انتشار جزئیات اولیه بازی پس از باران ساخته استودیوی اصفهانی سِپَرلوس با شما صحبت کرده بودیم.

بازی‌ای که بجز چند طرح گرافیکی و یک تریلر با صدای دلنشین چیزی از آن نمی‌دانستیم.

بلاخره انتظار به پایان رسید و پس از مدت‌ها بازی پس از باران برای اندروید در کافه بازار منتشر شد.

پس از باران در سبک کلمات و دانستنی‌ها قرار گرفته و باید با بازی‌های محبوبی مثل آمیرزا و شهزاد رقابت کند، رقابتی که شاید بخاطر اختلاف زمانی انتشار چندان عادلانه نباشد؛ اما همانطور که از تریلر و پوستر بازی هم که در جزئیات اولیه به آن اشاره کرده بودیم، پس از باران چندان دست خالی به میدان نیامده و با تمرکز بر روی تجربه کاربری می‌تواند یک بازی شایسته و خوش ساخت در این دسته بندی به حساب بیاید.

بازی پس از باران

حس خوب، برگ برنده پس از باران

گیم پلی بازی چیزی نیست که برای این بازی دوست داشته باشیم از آن شروع کنیم و برای شروع به سراغ اولین باری که بازی را باز می‌کنیم میرویم.

با باز کردن بازی برای اولین بار، راوی با صدایی گرم و آشنا بازیکن را از داستان بازی مطلع و شما را به همراه خود راهی سفری پر ماجرا و دلنشین می‌کند.

طراحی رابط کاربری چشم نواز و ایرانی، حس مثبت خوبی را به کاربران منتقل می‌کند و انیمیشن‌های زیبا و حساب شده تمامی توجه‌تان را به پس از باران و اتفاقات جذابش جلب می‌نماید.

با شروع بازی، گیم پلی‌ای شبیه به بازی Word Cookies را می‌بینید که ممکن است مشابهش را در ده‌ها بازی ایرانی دیگر دیده باشید اما زود قضاوت نکنید چرا که سازندگان بازی با افزودن قابلیت‌هایی به پس از باران و همچنین طراحی خوب مراحل، یک بازی خوب را به همراه ساعت‌ها سرگرمی جذاب را برای شما فراهم کرده‌اند.

مثلا شما با داشتن فانوس زرد و آبی می‌توانید به دو سبک مختلف راهنمایی بگیرید که به طور معمول تنها یکی از این راه‌ها را تا کنون تجربه کرده‌اید.

همچنین پاسخ‌های هر مرحله به سه دسته تقسیم شده‌اند که این کار تا حدودی به تکراری نشدن بازی کمک کرده است. این دسته‌ها عبارت‌اند از:

  • صندوق کلمات مخفی
  • کلمات درست
  • و کلماتی که به مادر بزرگ داستان برای حل معما کمک می‌کنند
بازی حدس کلمه

جدا از طراحی ظاهری یکپارچه که در بازی با آن رو به رو هستیم،‌ توجه به اهمیت انیمیشن‌ها و پویایی المان‌های بازی توانسته به پس از باران یک حال و هوای زنده هدیه کند.

همچنین موسیقی و صداگذاری بازی با حساسیت و توجه‌زیادی انجام شده که یک حس خوب را به کاربران منتقل می‌کند و بازیکنان دوست دارند این بازی را با هندزفری و تمرکز بالا ادامه دهند.

صداگذاری واقعی همراه با انیمیشن‌های حساب شده به شما یادوری می‌کند که با یک اثر هنری هم رو به رو هستید و پس از باران فقط یک بازی سرگرم کننده معمولی نیست.

پس از باران

چالش، گیم پلی متفاوت و سفارشی

مادربزرگ داستان با هر شخصیتی که صحبت می‌کند شما را به چالشی دعوت می‌کند که با پرداخت هزینه ورودی می‌توانید برای رسیدن به جایزه اصلی هر بخش باید به آن‌ها پاسخ دهید.

برای این کار با کمک حروف درج شده روی میز گردان باید کلمه فراموش شده را پیدا کنید و جملات ناقص را کامل نمایید.

در این مد گیم پلی زمان از اهمیت بالایی برخوردار است و در سریع‌ترین زمان ممکن به پاسخ صحیح چالش برسید تا بتوانید حداکثر تعداد ستاره را از هر مرحله کسب کنید.

تکراریِ بی‌تکرار

روایتگری قوی، داستان جذاب، صدای گرم گوینده، امکان مدیریت پخش داستان، فصل فصل بودن تکه‌های روایت باعث شده که همچنان حس تازگی داشته باشد و بازیکن از تجربه آن خسته نشود.

برای هر بخشی که در بازی می‌بینید، سِپَرلوس خلاقیتی از جنس هنر اضافه کرده که توانایی نقد کپی بودن را تا حدودی از بازیکنان بگیرد و آن‌ها را از حاشیه به درون داستان خود ببرد.

پیشنهاد می‌کنیم اصلا زمان را از دست ندهید و همین الان بازی پس از باران را تجربه کنید و این حس خوب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.


قرعه کشی لاتاری آمریکا
لاتاری گرین کارت آمریکا ( کارت سبز آمریکا ) ، برنامه ای برای حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده ی آمریکا می باشد که به اختصار لاتاری نامیده می شود. هر ساله 55 هزار ویزا به صورت تصادفی و از طریق قرعه کشی بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا، در برنامه ی قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا توزیع می شود.