خیلی از بازی ها سعی می کنند با سختی که در مراحل خود جای می دهند شما را درگیر خود کنند . برخی دیگر سعی می کنند با ارائه‌ی یک گرافیک پر جزئیات شما را جذب کنند . بعضی دیگر هم با استفاده از عنصر هیجان و یا حتی ترس. اما بازی ORBIA:TAP AND RELAX از این موارد استفاده نمی کند. به جای این ها با در اختیار قرار دادن تجربه‌ای دلنشین و در عین حال نسبتا چالش برانگیز شما را مجذوب خود کند. از این بازی ها تعداد کمی وجود دارد، اما بدون شک یکی از بهترین های این بازی ها، بازی بلیپ بال و ALTO’S ODYSSEY است.

با معرفی این بازی کم نقص و آرامش بخش با بازیاتو همراه باشید.

 آرامش در این بازی عنصری مهمی است. سازنده‌ی بازی سعی می‌کند در کنار ارائه دادن تجربه‌ای جالب و جذاب آرامش را هم در کنار آن به ما دهد. لازم به ذکر است که این بازی موفق به دریافت جایزه‌ی بهترین بازی از نگاه GOOGLE PLAY در سال 2018 شده است. لازم به ذکر است که بازی از مرز ۵ میلیون بار دانلود هم گذر کرده.

آرامش عنصری که در بازی های امروز کم دیده می شود

بازی ORBIA دارای گرافیک بسیار خوبی است. در بازی از رنگ های مختلف بهره گرفته شده است که نتیجه‌ آن بازی‌ای رنگارنگ و چشم نواز شده است.

همان طور که از نام بازی پیدا است، شما باید در بازی فقط با لمس کردن صفحه از بین موانع گذر کنید و آن ها را پشت سر بگذارید. موانعی که در واقع موجودات دایره ای شکلی هستند که با الگویی خاص از جلو‌ی شما می گذرند. حالا نقش شما این است که باید بدون اینکه با این موجودات برخورد کنید کاراکتر خود را از هر قسمت بگذرانید.

مراحل رایگان زیاد برای تجربه

بازی دارای 4 فصل است که هر فصل بیش از 400 مرحله را دارا است. هر فصل الگوی کلی مخصوص به خود را برای موانع خود دارد. مثلا یکی از فصل ها الگوی حرکتی موانع اش به صورت گردش دایره ای شکل به دور هر دایره (قسمت) است و فصل بعدی الگوی حرکت مربعی شکل به دور هر قسمت را دنبال می کند.

موسیقی و صدا گذاری خیلی خوب

موسیقی یکی از پر رنگ ترین اجزای بازی ORBIA است. استدیو JOX به عنوان سازنده برروی موسیقی بازی بسیار زمان گذاشته است و تمام سعی خود را به کارگرفته تا موسیقی بازی ، لحظه به لحظه با شما در بازی همراه شود و ارامشی که دارد را به شما هم هدیه کند. 

شما با گذشتن از مراحل بازی و در طول مراحل، الماس دریافت می کنید. با این الماس ها شما می توانید اسکین های مختلفی برای کاراکتر خود باز کنید. هر کدام از این اسکین ها از نظر ظاهری تفاوت با هم دارند. اما هر کدام نوعی ارتقا هم برای کاراکتر شما محسوب می‌شوند که هر کدام در موارد خاصی ارتقا ایجاد می‌کنند.

افکت های مختلف و خیلی خوبی هم در بازی به کار رفته که کمک به القای آرامش به شما می‌کنه. طراحی پس زمینه هم به خوبی انجام شده است. بازی فاقد داستان است که جای خالی آن احساس نمی‌شود.

بازی ORBIA تمام و کمال در تلاش است که بتواند بهترین تجربه ممکن از خود را در کنار هدیه کردن آرامش در اختیار مخاطب قرار بدهد. این اثر هنری کم نقص سعی می‌کند خاطره‌ای خوش از خود در ذهن مخاطب به جا بگذارد که در این امر هر چند که بازی ای تفننی به حساب می اید موفق شده است و شما را پای بازی در اوقات فراغتتان می‌نشاند.

بازی روی موبایل های میان رده بدون مشکل اجرا می شود و بر روی اندروید وiOS به صورت رایگان عرضه شده است، پس تجربه‌ی این بازی ارامش بخش و دلنشین را از دست ندهید.