در میان تمام بازی‌ها، بازی‌هایی که از فرهنگ آسیای شرقی الهام گرفته‌اند، دارای جایگاه ویژه‌ای هستند. دلیل این امر هم وجود فرهنگ و تاریخ اصیل آسیای شرقی، به خصوص تاریخ و فرهنگ سامورایی‌ها است.

اگر طرفدار بازی‌های سبک پلتفرمر نینجا محور بر روی موبایل باشید، قطعا با بازی‌هایی مثل Ninja Arashi و Shadow Blade آشنا هستید. 

بازی Ninja Arashi توسط استدیو Black Panther در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار منتشر شد و حدودا ۳ سال بعد، نسخه‌ دوم آن در سال ۲۰۲۰ منتشر شد. نسخه‌ دوم بازی Ninja Arashi همانند نسخه اول آن مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و توانست در Google Play از دید مخاطبان به طور میانگین امتیاز 4.6 را کسب کند.

با معرفی بازی Ninja Arashi 2 همراه بازیاتو باشید.

اگر نسخه‌ اول بازی Ninja Arashi را بازی کرده باشید، می‌دانید که در انتهای بازی، نوشته‌ای نمایش داده می‌شود که خبر از ساخت نسخه دوم این بازی می‌دهد. اعضای استودیو Black Panther به قدری از موفقیت بازی خود مطمئن بودند که در زمان انتشار آن اعلام کردند که نسخه دوم نیز در دست ساخت است و این تصمیم زمانی جدی‌تر شد که رضایت بازیکنان از بازی را مشاهده کردند.

داستان بازی دوم، چند سال بعد ازپایان داستان بازی اول شروع می‌شود، در نقطه‌ای که شخصی شما را از زندان زمستانی نجات می‌دهد و شما را برای سفری طولانی آماده می‌کند. از اینجا به بعد شما کنترل شخصیت اصلی بازی را بدست می‌گیرید و با هدف نجات دادن پسرش، به سرزمین‌های مختلف سفر می‌کنید.

مکالمه‌ی بین اشخاص به جذابیت بازی افزوده است اما این دیالوگ ها صدا گذاری نشده‌اند و به صورت نوشته بر روی صفحه پدیدار می‌شوند.

از داستان نسبتا کلیشه‌ای Ninja Arashi 2 که گذر کنیم به گیم‌پلی بسیار خوب آن می‌رسیم. گیم‌پلی در نسخه دوم بازی همانند نسخه اول، هسته‌ی اصلی بازی به شمار می‌آید.

گیم‌پلی جذاب از نقاط قوت بازی است

گیم‌پلی Ninja Arashi 2 از چند بخش تشکیل شده است. این بخش‌ها شامل حرکت کردن و پریدن از روی موانع و تَله‌ها، جا‌خالی دادن از ضربات دشمنان و ضربه زدن به دشمنان است. البته انجام این کار‌ها در بازی به سادگی بیان آن‌ها نیست. گیم‌پلی Ninja Arashi 2 سختی‌های خاص خود را دارد و فقط با کسب تجربه در طی مراحل می‌توان کمی از سختی آن کاست.

در هر مرحله برای آسان‌تر شدن بازی چند نقطه وجود دارد که در آن‌ها پیشرفت شما در طی هر مرحله ذخیره می‌شود. تنها زمانی پیشرفت شما در هر مرحله از بین می‌رود که همه‌ی جان‌های شما در آن مرحله از بین برود. 

در گیم‌پلی بعضی از مراحل اِلمان های تازه‌ای به منظور تنوع گنجانده شده است. یکی از جالب‌ترین این اِلمان‌ها، میزان گرمای بدن کاراکتر شما است. زمانی که در برف و بوران حرکت می‌کنید گرمای بدن کاراکتر شما کم کم کاهش پیدا می‌کند و شما برای جلوگیری از یخ زدن کاراکترتان باید هر چه سریع‌تر خود را به آتش که منبع گرما است، برسانید. 

دشمنان نیز در بازی از تنوع خوبی برخوردارند و هر کدام از دشمنان قابلیت مخصوص به خود را دارند. در پایان هر بخش از بازی، باس فایتی بسیار سخت انتظار شما را می‌کشد. بازی دارای ۳ بخش است و هر بخش‌ دارای ۲۰ مرحله‌ی جذاب می‌باشد یعنی در مجموع ۶۰ مرحله. نکته قابل توجه دیگر نیز این است که در هر بخش محیط کُلی مراحل، متفاوت با بخش‌های دیگر طراحی شده است.

پیشرفت قابل توجه در نسخه‌ دوم

بازی Ninja Arashi 2 نسبت به نسخه اول از نظر گرافیکی پیشرفت قابل توجهی داشته است و این پیشرفت در بخش فنی بازی نیز قابل مشاهده است. تصاویری که در طی هر مرحله در پس‌زمینه مشاهده می‌شود تکمیل کننده‌ی فرآیند فضا‌سازی در بازی است. سازندگان بازی سعی کرده‌اند این تصاویر را متنوع طراحی کنند تا پس زمینه‌ی مراحل یکنواخت نشود.

بازی دارای بخشی برای ارتقا دادن مهارت‌های شخصیت اصلی است. در این بخش با سکه‌هایی که در طی انجام مراحل بدست آورده‌اید، می‌توانید از بین مهارت‌های مختلف کاراکتر خود، مهارت دلخواهتان را ارتقا دهید. ارتقا دادن قدرت‌ها و تعداد جان‌های شخصیت اصلی بازی، تاثیر بسیاری در روند بازی شما می‌گذارد. موسیقی متن بازی نسبت به نسخه اول پُر رنگ‌تر شده است و قطعه‌هایی که در طول مراحل می‌شنویم متنوع و بسیار جذاب اند.

بازی Ninja Arashi 2 نسبت به نسخه اول قوی‌تر و بی نقص‌تر ظاهر شده است و آمده است تا اثری سرگرم کننده‌ و جذاب باشد. جذابیتی که می‌تواند تا پایان تمام مراحل بازی پابر‌جا بماند.

پس تجربه‌ی این بازی بسیار سرگرم کننده را از دست ندهید و با تیغ تیز شمشیر کاتانا، دشمنان خود را از پا در بیاورید.