بازی های تفننی امروزه یکی از سرگرمی های متداول در بین کاربران هستند. بازی هایی که برخلاف خیل عظیمی از بازی های موجود عاری از خشونت یا روند سریع و هیجان هستند.

عموما این بازی ها ساده و روان اجرا خواهند شد و زمان آرام و دلنشینی را برای کاربر میسازند. میتوان از بازی ارباب مهره‌ها به عنوان یک نمونه از این بازی‌ها نام برد.

در ادامه قصد بررسی یکی از همین عنوان‌های تفننی ساده که میتواند در بین شلوغی‌های روزمره لحظات آرامی را برای شما بسازد با نام نیلو و شیرنی عید را داریم. با ما همراه باشید.

دانلود نیلو و شیرینی عید

شیرینی‌ها رو جمع کن

نیلو و شیرینی عید که به تازگی منتشر شده در سبک جورچین است و شما باید شیرینی‌های هم شکل را سه به سه جغت کنید و آن‌ها را جمع کنید.

در هر مرحله شما ماموریت دارید که تعدادی از یک یا چند شیرینی که مخشص شده اند را با تعداد حرکات محدود جمع آوری کنید. آیتم‌های جالبی نیز برای کمک به شما در بازی وجود دارد.

در صورتی که نتوانید ماموریت را به پایان برسانید نیز از شما قلب کم خواهد شد. قلب‌ها هر نیم ساعت یکبار تولید می‌شوند.

به طور مثال اگر بیشتر از سه شیرینی را در کنار هم جور کنید یک شیرینی بمبی برای شما ساخته میشود. همچنین آیتم‌هایی مثل موشک نیز وجود دارند که به شما در بازی کمک خواهند کرد.

ایرانیزه شده

نیلو و شیرینی عید از گرافیک خوبی بهره میگیرد. توسعه دهندگان با استفاده از گرافیک سعی کردند حس بومی بودن بازی را به کاربر القا کنند و تقریبا موفق هم عمل کرند.

گرافیک بازی از همان بخش انتخاب مرحله ایرانی بودن خود را نشان میدهد و گرافیک دلنشینی دارد. در بخش گیم پلی اما گرافیک ساده تر است.

سازندگان میتوانستند با استفاده از المان‌های ایرانی و سنتی اثر را بیشتر از این بومی سازی کنند. به غیر از گرافیک نیز شخصیت اصلی بازی نیلو و شیرینی عید نیز کاراکتری ایرانیست و توانسته به خوبی ایرانی بودن بازی را نمایش دهد.

بازی نیلو و شیرینی عید

صدا گذاری بازی جای کار بیشتری داشته است. به خصوص صدا گذاری صحبت کاراکتر به شدت ضعیف کار شده است.

نیلو و شیرینی عید دارای پنجاه مرحله است و میتواند گزینه مناسبی برای سرگرمی در اوقات خالی بین روز باشد. اما توقع میرود در نسخه های بعدی تعداد مراحل بیشتر شود.

کمبود خلاقیت نیز در بازی مشهود است و بازی هیچ المان جدیدی نسبت به بازی‌های مشابه خارجی و حتی داخلی ندارد. نیلو و شیرینی عید میتوانست با کمی خلاقیت اثری بسیار قوی تر باشد.

با تمام این تفاسیر اگر علاقه مند به بازی‌های جورچین هستید و از بازی‌های شلوغ و پرهیجان خسته شده اید نیلو و شیرینی عید میتواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

همچنین این یک بازی تازه وارد محسوب می‌شود امید است در آینده با اضافه کردن چاشنی خلاقیت و افزایش مراحل شاهد یک بازی ایرانی قابل ستایش تر باشیم.