حتماً تا به حال بازی‌های معمایی زیادی را دیده و یا تجربه کرده اید. بازی‌هایی مثل کبریت که بیشتر از یک بازی ساده هستند و برای بازی کردنشان نیاز به تمرکز و فکر کردن بیشتری هست.

امروز در بازیاتو قصد معرفی و بررسی یکی از همین بازی‌های معمایی را داریم که توانسته با طرح سؤالات خوب و گرافیک دلنشین خودش در مدت زمان کمی بیشتر از ده هزار کاربر جذب کند.

اگر علاقه‌مند به بازی‌های معمایی هستید این مطلب را از دست ندهید.

بازی اندرویدی همسران شاه

ایده عجیب و غریب

ایده اولیه و داستان بازی چندان جالب نیست. داستان بازی جذابیت خاصی ندارد و مشخصاً سازندگان خواسته اند تا فقط یک روایت داستانی در بازی داشته باشند و چندان برای پیدا کردن یک ایده بکر و داستان تک و خاص زحمت نکشیده اند.

گرچه داستان بازی نقش زیادی در بازی ندارد اما بهتر بود داستانی جدی و زیبا‌تر انتخاب شود. داستان بازی از کابوس شاه شروع میشود و بعد از کابوس تصمیم میگیرد که همسران خود را به قتل برساند.

به همین خاطر از همسران خود سوالاتی میپرسد و تا آن‌ها که باهوش تر هستند و پاسخ درست به سوالاتش می‌دهند زنده بمانید. در واقع شما برای کمک به همسران شاه وارد بازی شده و به معماها پاسخ میدهید. 

بازی معمایی آفلاین

گرافیک چشم نواز

از داستان بازی که بگذریم گرافیک بازی به اندازه‌ای خوب است که میتواند ضعف‌های داستان بازی را نیز بپوشاند. کاراکترهای بازی به خوبی طراحی شده‌اند و محیط‌ها و رابط کاربری نیز به همان اندازه خوب هستند.

بومی بودن المان‌های استفاده شده در طراحی گرافیکی بازی به جذابیت بازی افزوده و میتواند تجربه کاربری خوبی برای بازیکنان داشته باشد.

موسیقی بازی نیز قابل قبول است و در کنار گرافیک خوب نشان دهنده زحمات سازندگان در این بخش هاست.

بازی آفلاین و معمایی

در مهم‌ترین بخش بازی که همان گیم پلی بازی است شما با ایده‌های خوب و سؤالات و معماهایی که واقعاً نیاز به فکر دارند سر و کار خواهید داشت.

البته بهتر بود در ابتدا کمی معماهای راحت‌تری مطرح شود تا کاربر به خوبی با فضا و جو بازی آشنا شود. همچنین عدم وجود راهنما در بازی میتواند یکی از نقاط ضعف بازی باشد.

نکته جالب در گیم پلی بازی استفاده سازنده از قابلیت‌های گوشی هوشمند است. در بازی شما علاوه بر لمس کردن و کشیدن آیتم‌ها از قابلیت‌هایی مثل تکان دادن گوشی نیز باید استفاده کنید.

بازی معمائی همسران شاه

البته همانطور که گفتیم راهنمایی وجود ندارد و چنین نکاتی در بازی ذکر نشده و شما خودتان باید این راه حل‌ها را پیدا کنید. پاسخ برخی سوالات نیز واقعا دور از ذهن هستند و کاربر حتما باید از کمک استفاده کند.

همانقدر که سؤالات در بازی سخت هستند دستیابی به منابع بازی نیز مشکل است و با هر مرحله تنها بیست سکه دریافت میکنید. این در حالی است که هر بار راهنمایی برای شما هشتاد سکه خرج خواهد داشت. در ابتدای بازی نیز فقط صد سکه به کاربر اختصاص داده میشود.

البته شما میتوانید به جای استفاده از سکه‌ها با دیدن ویدیوی تبلیعاتی از راهنمایی بهره مند شوید. علاوه بر سکه شما در بازی تعدادی قلب دارید که به تعداد آن‌ها میتوانید پاسخ غلط دهید.

در صورتی که قلب‌هایتان به پایان برسد با سکه و یا دیدن ویدیو میتوانید قلب اضافه دریافت کنید. تعداد مراحل بازی مناسب است و میتواند مدت‌ها شما را مشغول کند.

با تمام تفاسیر اگر اهل فکر کردن و حل معما هستید قطعاً زنان پادشاه انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. تجربه بازی‌ای که سؤالات خوبی مطرح میکند و گرافیک مناسبی نیز در اختیار دارد خالی از لطف نخواهد بود.