سرگرمی بسیار ارزان قیمت این روزهارا می‌توانید در تلفن‌های همراهتان پیداکنید، بازی های موبایلی دیگر پیر و جوان نمیشناسند و هر سن و سالی جز مخاطب‌های آن ها به شمار می‌رود.
بازی سازان داخلی نیز در سال‌های گذشته پیشرفت‌های نسبتا قابل قبولی داشته اند و در سبک‌های مختلف شاهد عناوین مختلفی از سوی آنها هستیم.
بازار بازی‌های کلماتی در کشور بسیار داغ است و به تازگی بازی آمیرزا رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت و به پردانلودترین بازی ایرانی تاریخ تبدیل شد، همین موضوع باعث شده که سبک‌های دیگر نادیده گرفته شوند و به جرات می‌توان گفت که بیش از 90درصد بازی‌هایی که در کافه بازار منتشر می‌شوند در سبک کلمات و دانستنیهاست!

سندیکای خلاق بازی سازی مافیو از این الگو پیروی نکرده و اثری را در سبک معمایی روانه‌ی مارکت کرده است، همانطور که از اسم بازی پیداست در این عنوان ما قدم به دنیای کبریت‌ها می‌گذاریم و معماهای متفاوتی را همراه کبریت‌های دوست داشتنی‌مان حل میکنیم.
کبریت، اولین و تازه ترین عنوان منتشر شده از سوی سندیکای بازی سازی مافیو می‌باشد، این عنوان در سبک معمایی طراحی شده و حال و هوای نوستالژیکی را به کاربران القا می‌کند؛ در ادامه همراه ما باشید تا به نقد این عنوان بپردازیم.

بازی معمایی رایگان کبریت

گیم‌پلی بازی کبریت بسیار ساده طراحی شده، در ابتدای هر مرحله به شما معمایی داده می‌شود که از چوب‌های کبریت تشکیل شده است و کاربر می‌تواند با حرکت(تپ کردن) دادن کبریت‌ها معماهایی که در هرمرحله به او داده می‌شوند را حل کند، مراحل ابتدایی بازی بسیار ساده بود و در چند مرحله‌ی اول شاهد آموزش بازی خواهیم بود، در مراحل بعدی مراحل سخت تر خواهند شد و مراحل ریاضی و هندسی نیز جا پای خود را در بازی باز خواهند کرد.

در فروشگاه بازی نیز سازندگان آیتم‌هایی را برای کاربران در نظر گرفته اند که از تنوع خوبی برخوردار بوده و شامل تمامی سلیقه‌ها خواهد بود، شما می‌توانید از فروشگاه نسخه بدون تبلیغات و سکه‌های مختلف را خریداری کنید.

زیباترین و بی نقص ترین ویژگی کبریت را می‌توان طراحی ظاهری آن عنوان کرد، طراحی ظاهری ای که شما را به دهه شصت خواهد برد و حس نوستالژیک آن روزهارا با استفاده از طراحی بی نقص‌اش به شما القا خواهد کرد؛ سندیکای خلاق بازی سازی مافیو در قسمت طراحی جایی برای کم کاری باقی نگذاشته و آنقدر خوب کارکرده است که نمی‌توان ایرادی هرچند کوچک در این بخش مشاهده کرد.
صداگذاری بازی از نقص‌هایی برخوردار است و طراحی ظاهری با موسیقی بازی همخوانی چندانی ندارد اما در قسمت-درباره ما- شاهد غافلگیری بزرگی بودیم و چند لحظه‌ای لبخند بر روی لبانمان نشست.

باتوجه به اینکه این اولین عنوان منتشرشده از سوی سندیکای خلاق بازی سازی مافیو می باشد، کبریت اثری قابل قبول و تجربه‌ای لذت بخش برای دوستداران سبک معمایی به شمار می‌رود. بازی دارای مشکلاتی در برخی مراحل می‌باشد و امیدواریم که سازندگان در آپدیت‌های آینده این مشکلات را رفع کرده و محتوای جدیدی را به کبریت اضافه کنند.

بازی پازلی کبریت

ویژگی‎‌های مثبت بازی کبریت:

  • طراحی ظاهری بسیار زیبا و چشم نواز
  • القای حس نوستالژیک
  • خلاقیت‌های کوچک بازی
  • مراحل متنوع
  • مراحل ریاضی و هندسی بازی
  • گیمپلی ساده و لذت بخش

ویژگی‌های منفی:

  • موسیقی ضعیف بازی
  • وجود باگ‌هایی در برخی مراحل
  • نمایش تبلیغات هنگام بازی