بی‌شک بازی‌های کلماتی بخش نسبتا بزرگی از بازار بازی‌های موبایلی ایرانی را گرفته‌اند. سبکی ساده و جذاب که می‌تواند سرگرمی مناسبی برای تمام سنین و تمام اوقات باشد.

با بزرگ تر شدن این بازار روز به روز باز‌ی‌های بیشتری هم در این سبک منتشر شدند. رقابت در این سبک به خاطر تعدد عناوین و کیفیت بازی‌های بزرگ و کاربرپسند مثل آمیرزا و فندق که توقع کاربر را بالا برده‌اند کار چندان آسانی نیست.

امروز در بازیاتو قصد معرفی یک بازی کلماتی تازه منتشر شده را داریم. این بازی که کلمه دون نام دارد سعی کرده با ارائه سبکی جدید از رقبای خود پیشی بگیرد. در ادامه این بازی را به طور دقیق بررسی میکنیم. با ما همراه باشید.

بازی ایرانی کلمه دون

ویژگی اصلی بازی: گستردگی موضوعات

کلمه دون مثل تمام بازی‌های کلماتی دیگر گیم پلی ساده‌ای دارد و خبری از مکانیزم‌های پیچیدگی نیست. شما به راحتی می‌توانید بازی کنید و گیم پلی روانی برای کاربر در نظر گرفته شده است.

نقطه قوت و تفاوت اصلی کلمه دون با سایر بازی‌ها نحوه پرسش سوالات و مطرح کردن موضوعات است که در نوع خود جدید و خلاقانه است. تقریبا هر موضوعی که به فکرتان برسد در بازی وجود دارد و بازی از این نظر به گستردگی خوب و راضی کننده‌ای دارد.

بازی شامل یازده موضوع و دسته بندی متفاوت است که در هر کدام 10 مرحله وجود دارد. برخی از این موضوعات اعداد، طبیعت و اشیا هستند. بازی مجموعا تعداد 100 مرحله دارد و احتمالا در آپدیت‌های بعدی هم شاهد اضافه شدن مراحل بیشتری خواهیم بود.

کلمه دون از نظر تعداد مراحل هم راضی کننده است و به خوبی عمل کرده.

دانلود بازی کلمه دون

ساده و دشوار

گیم پلی بازی به این صورت است که حروفی به شما نمایش داده می شود و شما باید از بین حروف کلمه‌ای که به آن موضوع و دسته بندی ربط داشته باشد را پیدا کنید. مثلا در موضوع اعداد طبیعتا باید در بین حروف به دنبال اعداد بگردید.

همین گیم پلی ساده به شدت دشوار است. بازی از همان مراحل ابتدایی شما را به چالش می‌کشد. در هر مرحله شما وظیفه دارید چند کلمه پیدا کنید. پس از پیدا کردن تمام کلمات می‌توانید به مرحله بعدی بروید و جایزه‌ای هم دریافت می‌کنید.

این جایزه متغیر است و هر چقدر که پیش بروید میزان جایزه بیشتر می‌شود. به طور مثال در مرحله اول هر موضوع 5 سکه و در مرحله آخر 50 سکه دریافت می‌کنید.

جواب های بازی کلمه دون

همانطور که گفتیم پیدا کردن بازی دشوار و سطح بازی سخت است. سازنده برای راحت تر کردن کار کاربر راهنماهایی در نظر گرفته است که می‌توانند به خوبی جوابگوی نیاز کاربر باشند.

این راهنماها شامل راهنمای یک حرف از کلمه، کامل کردن یک کلمه و حذف حروف اضافه است که هر سه کاربردی و در شرایط خاص می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

البته هزینه این راهنماها بسیار بالاست و به ترتیب پنجاه سکه، هفتاد سکه شروع می‌شود. با توجه به اینکه سکه‌ای که به کاربر داده می‌شود چندان بالا نیست بهتر بود میزان هزینه راهنمایی‌ها کمی پایین تر باشد.

جواب فصل دوم بازی کلمه دون

البته به جز جوایز هر مرحله جایزه روزانه هم به کاربر داده می شود که آن هم چندان زیاد نیست و گره‌ای از کار بازیکن باز نمی‌کند. سازنده میتوانست جوایزی برای کلمات فرعی که جزو کلمات اصلی نیستند در نظر بگیرد.

شاید بهترین گزینه برای کاربر استفاده از تبلیغات و دریافت سکه رایگان باشد که آن هم میزان سکه زیادی به کاربر نمی‌دهد و برای یک بار استفاده از ارزان ترین راهنمایی باید چهار بار تبلیغ دید.

با توجه به سطح بالای مراحل کاربر نیاز زیادی به استفاده از راهنماها دارد و هزینه راهنماها برای کاربر چندان مناسب نیست. گرافیک بازی هم نسبتا خوب و راضی کننده است. اما بازی در رابط کاربری ضعف جدی دارد و با توجه به بازی‌های مطرح بازار ضعیف است.

بازی کلماتی جدید

مجموعا می‌توان کلمه دون را یک بازی کلماتی دانست که خلاقانه و با ایده جالبی در دسته بندی سوالات طرح شده و با داشتن تعداد مراحل بالا می‌تواند انتخاب مناسبی برای کاربران باشد.

شما می‌توانید از همین صفحه بازی را دانلود کنید و خود را به چالش پیدا کردن کلمات در کلمه دون دعوت کنید.