بازی Jetpack Joyride برای اولین بار در سال 2011 برای سیستم عامل ios منتشر شد و در همان سال‌ها به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کرد و کم کم شاهد انتشار آن برای سایر پلتفرم‌ها بودیم و می‌توان از آن به عنوان یکی از سرگرم کننده ترین بازی‌های موبایلی نام برد.

بازی جت‌پک جوی‌راید (Jetpack Joyride) یک بازی اکشن کم حجم و هیجان انگیز، ساخته‌ی کمپانی محبوب Half brick که بازی معروف Fruit Ninja برای موبایل را نیز در کارنامه‌ی خود دارد. با معرفی این بازی مهیج همراه بازیاتو باشید.

بازی جت پک بری

در این بازی شخصیت اصلی (Barry) با جت‌پکی که به او متصل است تنها با لمس هر نقطه از صفحه نمایش به پرواز در می‌آید و با رها کردن صفحه نیز به آرامی فرود می‌آید و روی زمین شروع به دویدن می‌کند. Barry باید از آزمایشگاه‌های دشمنان که غالبا دانشمندان هستند عبور کند و برسد به مرکز آزمایشگاه.

در طول مسیر فرار از این نیروگاه با موانع زیادی روبرو خواهید شد و باید با مهارت‌های خاص و استفاده از قدرت فکری از آن‌ها بگذرید و آن‌ها را پشت سر بگذارید و دشمنان را یکی پس از دیگری از بین ببرید. با پیشروی در مراحل چالش ‌برانگیز، تا جایی که ممکن است باید امتیاز کسب کنید و با تنظیم ارتفاع تمام سکه‌های موجود در مسیر را جمع آوری کرده و امتیاز خود را افزایش دهید.

هدف بازی چه در حالت پرواز و چه در حالت دویدن روی زمین، ثبت بیشترین مسافت و رکورد می‌باشد. برای ثبت این رکورد انواع و اقسام موانع مانند Zapperها، موشک‌ها و لیزر‌های کشنده وجود دارند که به صورت تصادفی سر راه بری قرار می‌گیرند و هرچه در بازی جلوتر بروید و پیشرفت کنید، سرعت گیم پلی و موانع هم بیشتر می‌شود.

شما امکان شخصی سازی ظاهر کاراکتر اصلی بازی را خواهید داشت و می‌توانید با خرید تجهیزات بیشتر و لباس‌هایی با رنگ مورد نظرتان، آن را مطابق با سلیقه خودتان در بیاورید. وسیله‌های بازی از Lil Stomper که یک روبات مکانیکی است تا Cuddles را که یک عروسک اژدهای سال نوی چینی است شامل می‌شوند که در هر مرحله به صورت تصادفی در مسافتی نامعلوم در دسترس قرار می‌گیرند.

با افزایش سکه‌های جمع آوری شده می‌توان حتی جت‌پک بری را که در ابتدا مجهز به یک ماشین‌ گان (Machine-Gun) است به مدل‌های بالاتر ارتقا داد که البته این جت‌پک‌ها در فروشگاه بازی نسبت به سایر آیتم‌ها قیمت بیشتری دارند.

بازی موبایلی Jetpack Joyride همه چیزهایی را که یک گیم پلی ساده و روان باید داشته باشد در دل خود دارد؛ کنترل آسان، ارزش تکرار بالا و اجرای بی‌مشکل روی اکثر دستگاه‌های میان‌رده و پایین رده، گرافیک و صداگذاری واقعا بی‌نقص و از همه مهم تر رایگان بودن بازی از دیگر ویژگی‌های متمایز کننده جت‌پک جوی‌راید است. ناگفته نماند در خلل بازی مانند هر بازی دیگری با خریدهای درون برنامه مواجه می‌شوید که کمی از جذابیت بازی می‌کاهد.

jetpack بازی

موزیک‌های موجود در بازی نیز مطابق با سلیقه کاربران انتخاب شده‌اند و صداگذاری بخش‌های مختلف بازی مانند جت‌پک‌ها و لیزرها واقع گرایانه انجام شده است. حتی با توجه به سبک بازی، امکان انتخاب بین صداهای گیم‌پلی یا موزیک بازی وجود دارد تا بازیکنان بتوانند با انتخاب موسیقی‌ دلخواه خود به انجام بازی بپردازند.

بازی جت پک جوی‌راید توانست بسیار خوب برای مخاطبان خود ظاهر شود و اگر نگاهی کوتاه به تعداد دانلود بازی بیندازید متوجه می‌شوید که حدود 100میلیون بار توسط کاربرن اندرویدی سراسر جهان تنها از مارکت گوگل دریافت شده است و توانسته بر اساس هزاران رای، امتیاز خوب 4.5 از 5.0 را برای خود کسب کند.

همچنین اگر که از علاقه‌مندان این سبک از بازی‌ها هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم بازی Dragon Hills 2 را نیز تجربه کنید.