حل جدول یکی از سرگرمی‌های دوست داشتنی و قدیمی ما ایرانی‌هاست و هنوز هم می‌توان در دکه‌های روزنامه فروشی مجلات جدول پیدا کرد و هنوز هم این سرگرمی طرفداران زیادی دارد.

اما با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن گوشی‌های هوشمند کم کم این سرگرمی نوستالژی و مفید از زندگی ما حذف و یا حداقل بسیار کم رنگ شد و جایش را به بازی‌های ویدیویی داد و بازی‌های کلماتی مثل کلماتیک و آمیرزا سعی کردند جای خالی این سرگرمی قدیمی را پر کنند.

اما حل جدول صفای دیگری دارد. همین امر باعث شده توسعه دهندگان ایرانی با استفاده از همین ایده دست به ساخت بازی‌های حل جدول برای گوشی‌های هوشمند بزنند و جدول‌ها را به گوشی هوشمند ما بیاورند. یکی از همین بازی‌ها که بسیار خوش ساخت است و می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای علاقه مندان به حل جدول باشد جدول نوین نام دارد.

در ادامه با بررسی این بازی با من همراه باشید.

مجله جدول تو گوشیت

جدول نوین یکی از بهترین و روان‌ترین گیم پلی‌های سبک خود را دارد. بازی دقیقا بر پایه جدول‌های کاغذی با اندکی بهبود طراحی شده و شما باید هر سطر را با توجه به سوال مربوطه پر کنید و پاسخ سطر را بدهید. یکی از ویژگی‌های بسیار خوب بازی داشتن کیبرد است که باعث شده بازی کردن بسیار راحت باشد و نیازی به استفاده از کیبرد گوشی و تغییر زبان و.. نیست و با هر گوشی‌ای می‌توانید به بازی بپردازید.

وقتی به یک سطر پاسخ می‌دهید چند حرفی در دیگر سطرها مشخص می‌شوند و از این طریق به شما کمک می‌شود بهتر و راحت‌تر بازی کنید و پاسخ دیگر سطرها را پیدا کنید. علاوه بر این راهنما هم در بازی وجود دارد.

اگر در سطری گیر کردید و نتوانستید پاسخ دهید می‌توانید با صرف مقداری الماس از راهنما استفاده کنید. سه نوع راهنمای مختلف در بازی وجود دارد و با حداقل 20 الماس می‌توان از راهنمایی استفاده کرد. سیستم دستاورد یا افتخارات(achievements) قوی‌ای هم در جدول نوین وجود دارد.

تا ابد بازی کن

جدول‌ها در جدول نوین سطح‌های متفاوت دارند و سوالات بسیار خوب طراحی شده و بازی از سطح آسان شروع می‌شود و به سمت سختی می‌رود. جدول‌های بازی به صورت شش‌تایی در گروه‌هایی تقسیم شده‌اند و هر گروه شامل تعدادی جدول آسان، متوسط یا سخت است.

تعداد این گروه‌ها بسیار زیاد است و این یعنی شما تعداد زیادی جدول برای حل کردن دارید.حل تمام جدول‌های جدول نوین می‌تواند مدت ها زمان ببرد و بازی جزو بزرگترین عنوان‌های حل جدول موجود است که علاوه بر تعداد بالای جدول و سوالات کیفیت ساخت بسیار خوبی هم دارد. علاوه بر این جدول روزانه هم در بازی وجود دارد و این به معنای نامحدود بودن تعداد جداول و بازی است.

در کنار گیم پلی ساده و روان و تعداد بالای جداول موجود رابط کاربری جدول نوین هم بسیار مناسب طراحی شده و چشم نواز است و در بازی احساس راحتی می‌کنید. شاید بزرگترین نقطه ضعف نداشتن صدا گذاری مناسب است. سازنده می‌توانست با اضافه کردن صدا‌های بیشتر و موسیقی پس زمینه بازی جذاب‌تری ارائه کند.

جای خالی جدول رتبه بندی کاربران هم در بازی حس می‌شود. اگر بخشی برای رتبه بندی و رقابت کاربران وجود داشت قطعا شاهد عنوان هیجان انگیزتری بودیم. امیدواریم این بخش در آینده توسط توسعه دهنده در بازی گنجانده شود.

در مجموع جدول نوین یک بازی خوش ساخت و کامل برای علاقه مندان به بازی‌های سبک اطلاعات عمومی و حل جدول است. سوالات بازی بسیار خوب طراحی شده‌اند و جدای از سرگرمی می‌توانید با حل جدول‌ها اطلاعات عمومی، تمرکز و آرامش خود را افزایش دهید.

این بازی فقط 11 مگابایت حجم دارد و شما با این حجم اندک می‌توانید تا مدت‌ها با جدول مدرن سرگرم شوید. تجربه بازی خالی از تجربه نخواهد بود و پیشنهاد می‌کنم سری به دنیای جذاب جدول مدرن بزنید.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی جدول نوین