بازی‌های کلماتی چند سالی است که توانسته‌اند جایگاهی خوب و با ثبات در بازار بازی‌های ویدیویی ایران برای خود دست و پا کنند و بسیاری از بازیکنان بازی‌های موبایلی شیفته بازی‌های اینچنینی هستند.

یکی از شرکت‌های پیشرو در این سبک از بازی شرکت نردبان اندیشه است که پیش از این بازی‌های باقلوا و آمیرزا را منتشر کرده که هردوی این بازی‌های از موفق‌ترین بازی‌های سبک کلماتی هستند و جزو پر کاربر ترین باززی‌ها در بین دیگر عناوین داخلی هستند.

محبوبیت این سبک و نمونه‌های موفقی که از آن‌ها نام برده شد باعث شدند توسعه دهندگان زیادی به فکر ساخت بازی‌های کلماتی بیفتند. همین امر باعث شد بازی‌هایی با ویژگی‌های جدید و خلاقانه و حتی همراه با رقابت آنلاین منتشر شوند.

در این مطلب از بازیاتو قصد معرفی بازی جدیدی در سبک کلمات با عنوان حس کلمات را داریم. اگر علاقه‌مند به این سبک بازی هستید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

بازی حس کلمات برای اندروید

به فکر حجمت باش

حس کلمات یک بازی کلماتی بسیار ساده با یک گیم پلی روان و یکنواخت است. گیم پلی بازی مانند سایر بازی‌های موجود در این سبک است و باید با حروفی که به شما نمایش داده می‌شود کلمه بسازید. اما مشکل بزرگ بازی این است که از بین کلماتی که می‌توان ساخت فقط باید کلمه اصلی را پیدا کنید و بازی به کلمات دیگری که یافت می‌شوند امتیازی نمی‌دهد.

تعداد مراحل حس کلمات به اندازه کافی هستند و می‌توانند مدت‌ها شما را سرگرم کنند. سطح سوالات هم مناسب است و به مرور و رفته رفته و با جلو رفتن مراحل کم کم سخت‌تر می‌شوند.

اگر مرحله‌ای برایتان سخت است می‌توانید با استفاده از کمک موجود در بازی راهنمایی بگیرید تا بتوانید راحت‌تر مرحله را پشت سر بگذارید. البته هزینه راهنمایی بازی کمی زیاد است. همچنین برای استفاده از راهنما باید از روشی نا معمول استفاده کنید که شاید برای بسیاری از کاربران دور از دید و دسترس باشد و بهتر است سازنده نحوه استفاده از راهنما را تغییر دهد.

حس کلمات جزو بازی‌هایی است که ضمن داشتن کیفیت مناسب حجم بسیار پایینی دارد و فقط با پنج مگابایت می‌توانید بازی را داشته باشید.

گرافیک و طراحی بازی ساده و در عین حال دلنشین و جذاب است و در محیط بازی احساس راحتی می‌کنید. مشکل موجود در قسمت طراحی و رابط کاربری این است که در قسمت انتخاب مراحل شماره مرحله روی المان‌های مربوطه درج نشده و شما نمی‌توانید از این صفحه میزان پیشرفت و شماره مراحل را ببینید.

بررسی بازی حس کلمات

از دیگر ویژگی‌های مثبت و نقطات قوت بازی می‌توان به انیمیشن‌های جذابی که هنگام شروع مرحله اجرا می‌شوند اشاره کرد که حس کلمات جالبی به کاربر القا می‌کند.

اگرچه سادگی و به دور از پیچیدگی بودن در کنار حجم پایین، بازی حس کلمات را تبدیل به عنوان قابل قبولی کرده است اما بهتر بود سازنده با اضافه کردن ویژگی‌های جدید و خلاقانه و بخش‌های مختلف در بازی کمی حس را برای کاربران جذاب‌تر کند تا کاربران از بازی خسته نشوند. حس برای اینکه بتواند به جایگاه مناسبی در بین بازی‌های کلماتی برسد باید حداقل امکاناتی که امروزه از یک بازی کلماتی توقع می‌رود را داشته باشد.

در پایان بازی اندرویدی حس کلمات را می‌توان بازی‌ای کم حجم و جذاب دانست که می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای کاربرانی که عاشق بازی‌های کلماتی هستند و در عین حال نمی‌خواهند حجم زیادی از گوشی هوشمندشان اشغال شود باشد.

این بازی در اول مسیر خود قرار دارد و یک بازی تازه منتشر شده به شمار می‌آید و قطعا در آینده بهبود خواهد یافت و مراحل بیشتری هم به بازی اضافه می‌شوند. شما می‌توانید از همین صفحه حس کلمات را با تنها پنج مگابایت دانلود کنید و به بازی کردن بپردازید.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی حس کلمات