محبوبیت بازی‌های کلماتی بر هیچکس پوشیده نیست و این بازی‌ها مدت هاست در بین کاربران ایرانی جایگاه ویژه‌ای برای خود دست و پا کرده‌اند. همین محبوبیت باعث شده استودیوهای کوچک و بزرگ بازی سازی به فکر ساخت بازی‌های کلماتی بیفتند.

از موفق‌ترین آثار بازی‌های کلماتی می‌توان به عناوینی مثل آمیرزا و فندق اشاره کرد که هزاران کاربر پیر و جوان را جذب خود کرده‌اند. با وجود این بازی‌های محبوب و موفق رقابت در بازار دشوار شده اما باعث نشده توسعه دهندگان دست از ساخت این بازی‌ها بکشند.

در این مطلب از بازیاتو قصد معرفی یکی از بازی‌های کلماتی تازه منتشر شده را مورد بررسی قرار دهیم. این بازی که گنج یاب نام دارد توسط تیم جوان باب گیمز توسعه داده شده و کیفیت قابل قبولی دارد. در ادامه با من همراه باشید تا با جزئیات این بازی بیشتر آشنا شویم.

دانلود بازی گنج یاب

تموم بشو نیست

گنج یاب گیم پلی ساده‌ای دارد و شبیه اکثر بازی‌های کلماتی شما باید کلماتی را با حروفی که در اختیار دارید بسازید. در هر مرحله یک یا چند کلمه به عنوان کلمات اصلی در نظر گرفته شده‌اند و باقی کلماتی که پیدا می کنید کلمات مخفی به حساب می‌آیند و با پیدا کردن آن‌ها سکه دریافت می‌کنید.

در مراحلی که چند کلمه به عنوان پاسخ در نظر گرفته شده‌اند شما با پیدا کردن اولین کلمه احتمالا کلمات دیگر را هم پیدا خواهید کرد چون تمام کلمات مرحله درمورد یک موضوع هستند و با پیدا کردن اولین کلمه کارتان راحت خواهد شد.

اگر نتوانستید کلمات صحیح را پیدا کنید می‌توانید با پرداخت سکه از راهنمایی استفاده کنید. دو امکان کمک در بازی برای شما در نظر گرفته شده که یکی موضوع مرحله را به شما می‌گوید و دیگری حرفی از کلمه. هزینه کمک‌های موجود در بازی هم با درآمد بازیکن تناسب دارد و بالا نیست.

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب گنج یاب داشتن تعداد مراحل بسیار بالاست. بازی چهار سطح متفاوت دارد و هر سطح شامل هشت بخش است. هر کدام از این بخش‌ها 25 مرحله دارد. با یک حساب و کتاب ساده می‌توان متوجه تعداد بسیار بالای مراحل شد.

گنج یاب می‌تواند تا مدت‌ها شما را بدون خستگی و حس یکنواختی سرگرم کند.

پاسخ مراحل گنج یاب

همانطور که پیش از این گفته شد بازی‌های کلماتی بسیاری در بازار موجود هستند و بسیاری از آن‌ها کیفیت بسیار خوبی دارند که همین باعث شده رقابت بسیار دشوار باشد. پس بازی‌های جدیدی که پا به این میدان میگذارند مثل قهوه چی تلاش می‌کنند تا با استفاده از خلاقیت در این بازار شلوغ حرفی برای گفتن داشته باشند.

بزرگترین ضعف گنج یاب همین است. اینکه خلاقیت و ایده‌های جدید و متفاوتی در بازی وجود ندارد. سازنده بازی باید در نظر بگیرد که بازار پر است از بازی‌های کلماتی رنگارنگ و متنوع. پس باید چیز متفاوتی برای ارائه به کاربران داشته باشد. البته سازنده سعی کرده تا حدی ایده‌های جدیدی در بازی پیاده سازی کند اما همچنان جای پیشرفت زیادی وجود دارد.

یکی از تلاش‌های توسعه دهنده برای جذاب کردن بازی اضافه کردن جدول رتبه بندی به بازی است. وجود جدول رتبه بندی در بازی امکان بسیار خوبی است که می‌تواند حس رقابت را بین کاربران زنده کند و هیجان خاصی به بازی ببخشد.

این جدول کاربران را بر اساس امتیازی که از پیدا کردن کلمات اصلی به دست آورده‌اند رتبه بندی می‌کند و جدول دیگری مخصوص کلمات مخفی هم وجود دارد. از دیگر ویژگی‌های بسیار جذاب بازی می‌توان به سیستم امتیاز و ستاره دهی حرفه‌ای بازی اشاره کرد.

بررسی بازی گنج یاب

گرافیک و رابط کاربری بازی هم راضی کننده است و احساس خوبی در بازی خواهید داشت. گنج یاب از آن دست از بازی‌هاست که می‌تواند طرفداران خاص خود را پیدا کند و حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

این بازی تازه در اول مسیر خود قرار دارد و در آینده قطعا شاهد پیشرفت بازی خواهیم بود. اگر دنبال یک بازی کلماتی ساده و در عین حال با کیفیت هستید که تا مدت‌ها بتوانید با آن سرگرم شوید گنج یاب می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد.

ضمنا خوب است به امتیاز 4.8 بازی که امتیازی بالا به حساب می آید در کافه بازار اشاره کنیم. پس همین حالا بازی را دانلود کنید و ببینید آیا می‌توانید جزو برترین کاربران گنج یاب باشید یا خیر.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی گنج یاب