بازیسازان داخلی اکثرا سعی کرده‌اند با الهام گرفتن از ایده‌ها و بازی‌های موفق خارجی، بازی‌های موفق داخلی را تولید و منتشر کنند تا در این شرایط اقتصادی بتوانند از هدر رفتن مال و سرمایه جلوگیری کنند و از تجربه‌ و آزمون و خطای دیگر کشور‌ها در این حوزه نهایت استفاده را ببرند.

بازی‌های ورزشی علی الخصوص فوتبال، همیشه در صدر اخبار و آمار جا خوش کرده اند و همین مهم، بازیسازان بسیاری را ترغیب به ساخت چنین بازی‌های کرده است. اگر قبلا بازی Soccer Stars را تجربه کرده باشید، حتما می‌دانید که یک بازی خوش ساخت با یک ایده‌ی خوب و گیم‌پلی جذاب است.

فوتبالیستارز، نام بازی است که سعی کرده با الهام از این بازی و اضافه نمودن المان‌های جدید به بازی و کمی هم افزودن چاشنی خلاقیت، روح و جان تازه‌ای به این سبک از بازی‌های فوتبالی ببخشد و پتانسیل خوبی برای رسیدن به یک عنوان موفق داخلی را یدک می‌کشد.

ساکر استارز ایرانیزه شده

در نگاه اول که بازی را باز می‌کنید احتمالا با خود فکر می‌کنید که این بازی که همان ساکر استارز است اما سازنده سعی کرده با افزودن خلاقیت و نوآوری به بازی، بازی را تا حد امکان نوآورانه کند.

کلیت گیم‌پلی بازی همانطور که اکثرا می‎‌دانید بدین گونه است که دو تیم به صورت رو در رو با یکدیگر رقابت می‌کنند و هر تیم هدایت 5 مهره یا بازیکن را بر عهده دارد و بازیکنان باید سعی کنند با ایجاد ترکیب صحیح بین قدرت و جهت مهره‌ها به توپ ضربه بزنند و توپ را وارد گل کنند.

بازی سعی کرده تا با افزودن لیگ‌های مختلف در زمین‌های مختلف، عنصر تنوع را به بازی تزریق کند و از تکرار جلوگیری کند. یکی از قابلیت‌های جالب بازی امکان ارسال صدا یا به اصطلاح ویس (Voice) در طول بازی به حریف است. البته که بر روی این قابلیت باید نظارت مستحکمی نیز باشد تا از مشکلات احتمالی پیشگیری شود.

گزارش فارسی و امکان بازی با دوستان نیز در بازی گنجانده شده است که به دو چندان شدن لذت بازی کمک بسزایی می‌کند. امکان استفاده از لوگو تیم‌ها‌ی معروف اروپایی و آواتار‌های مختلف نیز در بازی وجود دارد تا به راحتی بتوانید تیم خود را شخصی سازی کنید. داشتن لیدربورد یا جدول امتیازات نیز به شما کمک می‌کند تا جایگاه خود را در بازی بدانید و سعی کنید تا خود را به رتبه‌های بالا برسانید.

بخش جوایز نیز در بازی به خوبی طراحی شده است تا هیچ‌گاه بدون سکه نمانید. امکان چرخاندن گردونه در هر 12 ساعت، دیدن تبلیغات و سکه‌ی مجانی در بازه‌های خاص از جمله بخش‌های مختلف جوایز در بازی است.

فوتبالیستارز؛ بی نقص نه، اما کم نقص

بازی در کنار کیفیت خوبش، از مشکلات کوچکی نیز رنج می‎‌برد. از ترجمه‌ی ناقص برخی قسمت‌های بازی گرفته تا نمایش ندادن نام رقیب در برخی از مسابقات و حتی تمام شدن یکی از مسابقات پس از یک گل در صورتی که در هنگام ورود نوشته شده است که نیاز به دو گل برای پیروزی است.

کیفیت پایین عکس‌های راهنمای بازی نیز از معایبی است که به راحتی قابل حل شدن است اما کمک بسزایی به ارتقای سطح کیفی بازی خواهد کرد. ربات‌های بازی نیز اغلب به یک نام هستند و رفتاری یکسان از خود نشان می‌دهند که رفع این مشکل از حوصله سر بر شدن بازی جلوگیری خواهد کرد.

همچنین این بازی، یکی از دو بازی ایرانی به حساب می‌آید که در ششمین دوره جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران (1400) حضور داشته باشد.

در نهایت اگر به بازی‎‌های فوتبالی و علی الخصوص این سبک علاقمندید فوتبالیستارز، یک انتخاب خوب برای شما به حساب می‌آید و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند و از بازی کردن با دوستانتان در این بازی لذت ببرید.


معرفی ویدیویی بازی فوتبالیستارز