پیشرفت تکنولوژی و دنیای اینترنت تغییرات بسیار زیادی در زندگی ما داشته است و باعث افزایش کیفیت زندگی شده است. از جمله تغییرات مثبت تکنولوژی در زندگی امروزی، در دسترس بودن آموزش‌های متنوع و مناسب با هزینه کمتر است و نرم افزارها و بازی‌هایی زیادی با هدف آموزش توسعه و منتشر شده‌اند.

از جمله این بازی‌های آموزشی می‌توان به بازی ایکا ساخته DIMO GROUP اشاره کرد که گزینه‌ای بسیار مناسب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. حالا سازنده عنوانی جدید در ادامه نسخه قبلی با نام ایکا ۲ منتشر کرده است که شامل سطوح پیشرفته‌تر است و نوجوانان هم می‌توانند به سادگی با استفاده از این نرم افزار به یادگیری زبان بپردازند.

اگر شما هم علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی همراه با بازی و سرگرمی هستید پیشنهاد میکنم این مطلب را دنبال کنید و ایکا ۲ را از دست ندهید.

از Listening تا Speaking

همانطور که گفته شد ایکا ۲ ادامه‌ای بر نسخه پیشین این بازی آموزشی است. ایکا ۲ حاوی سطحی بالاتر از نسخه پیشین خود است و آموزش زبان انگلیسی را در سه سطح متفاوت شامل مقدماتی، متوسطه و پیشرفته ارائه می‌کند.

هر کدام از این سطوح شامل درس‌هایی است و تعداد درس‌های موجود در ایکا ۲ بسیار مناسب است و سطوح مختلف را به خوبی پوشش داده و می‌توانید به خوبی با دنبال کردن این دروس و تداوم در یادگیری، سطح زبان خود را ارتقا دهید. همچنین در آینده تعداد درس‌های موجود بیشتر خواهد شد.

در هر درس ابتدا سوالاتی از همان درس از شما پرسیده خواهد شد و دانش شما از آن درس محک زده می‌شود و پس از آن می‌توانید درس را شروع کنید. هر درس بخش‌های آموزشی متنوعی دارد و تمام جنبه‌های لازم آموزش زبان از Listening تا Speaking در درس‌ها مورد توجه قرار گرفته و بخش مخصوص به خود را دارند.

از جمله سایر بخش‌های آموزشی ایکا می‌توان به بخش‌های لغات جدید و جمله سازی اشاره کرد.

آچار فرانسه زبان انگلیسی

در ایکا ۲ هر کدام از دروس با چند ویدیو و موسیقی همراه هستند و شما با دیدن ویدیوها می‌توانید با کلمات و مکالمات جدید آشنا شوید و با استفاده از بخش‌های دیگر تمرین کنید و یادگرفته‌های خود را به خوبی به ذهن بسپارید.

در سطح مقدماتی ویدیوها بسیار ساده هستند و در سطح پیشرفته قسمتی از انیمیشن‌های جدید با مکالمالت پیچیده‌تر و کلمات بیشتر به شما نمایش داده خواهد شد و هرچه جلوتر بروید سطح انیمیشن‌ها و موسیقی‌ها هم افزایش خواهد یافت.

ایکا ۲ یک مجموعه آموزشی کامل و مفید برای یادگیری زبان است و تا حدودی شبیه به نرم افزار آموزشی مطرح و معروف دولینگو است. با این تفاوت که در ایکا شما با زبان فارسی یادمی‌گیرید و سطح آموزش مناسب برای نوجوانان است.

از جمله قوی‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌های ایکا ۲ بخش مکالمه است که در آن شما می‌توانید روی مکالمه خود کار کنید و با استفاده از هوش مصنوعی بسیار مناسب موجود در ایکا ۲، قدرت مکالمه خود را تقویت کنید. این بخش به شما این امکان را می‌دهد که به تنهایی و بدون نیاز به معلم زبان یادبگیرید و حتی در مکالمه هم مشکلی نداشته باشید.

همچنین اگر با کلمه‌‌ی مهمی برخورد کردید یا در یادگیری کلمه‌ای مشکل داشتید می‌توانید کلمه را ذخیره کنید و لیست کلمات ذخیره شده خودتان را بسازید و آن‌ها را مرور کنید. علاوه بر کلمات می‌توانید جملات، فایل‌های شنیداری و تمرینات املایی که مد نظرتان است هم ذخیره کنید.

امکان ذخیره این موارد بسیار کمک کننده و مفید است.

توسعه دهنده دو بخش بسیار خلاقانه و جذاب هم برای کاربران در نظر گرفته که ایکا ۲ را بیش از پیش جذاب و دوست داشتنی می‌کند. در یکی از این بخش‌ها کاربران می‌توانند انیمیشن‌های آموزشی موجود را دوبله کنند و با سایر کاربران به اشتراک بگذارند و در بخش دیگر می‌توانید پیام صوتی برای سایر کاربران بازی به اشتراک بگذارید.

علاوه بر تمام موارد گفته شده بخشی جداگانه در نظر گرفته شده که در آن می‌توانید موسیقی‌هایی ساده را به زبان انگلیسی گوش کنید. یادگیری با موسیقی و انیمیشن بسیار موثر و همچنین جذاب و سرگرم کننده است.

ایکا ۲ پکیجی کامل از این فایل‌های آموزشی و تمرین است و وجود موسیقی و انیمیشن‌های متعدد باعث شده علاوه بر یادگیری با ایکا سرگرم شوید و پروسه یادیگری برایتان بسیار جذاب و دلچسب باشد و از یادگیری زبان خسته نشوید.

ایکا ۲ هیچ ضعف بزرگی ندارد و شاید تنها ضعف بازی همان ضعف نسخه قبلی و رنگ نامناسب برخی از توضیحات و نوشته‌ها باشد و به جز این که کاملا قابل چشم پوشی است ایکا هیچ نقطه ضعفی ندارد و شاهد یک عنوان کامل، جامع و بدون نقص هستیم.

اگر تا الان برای دانلود کردن ایکا ۲ شک داشته‌اید لازم است یادآور شویم بازی به صورت رایگان در دسترس است و تنها با ۱۱ مگابایت می‌توانید این عنوان را دانلود کرده و از محتوای آموزشی آن استفاده کنید.


معرفی ویدیویی بازی ایکا 2