صنعت بازی های آنلاین یکی از مهم ترین صنایع در حال رشد در دنیای سرگرمی است. شرکت‌های ارائه دهنده بازی در اتخاذ آخرین پیشرفت‌ها و فناوری‌ها و استفاده از آنها برای بهبود تجربه بازی هستند که تحت تاثیر همین ابتکارات بوده که بسیاری از شرکت های ارائه دهنده بازی تصمیم گرفته اند سبک های مختلف بازی را به کاربران خود ارائه دهند. بسیاری از بازی‌ها، امروزه به اندازه یک سناریوی واقعی هستند، حتی کاربران در طی بازی‌ها این امکان را دارند که بتوانند از این طریق کسب درآمد داشته و آن را به عنوان یک حرفه در نظر بگیرند. بسیاری از بازی‌ها انقلابی را آغاز کرده‌اند و گیمرها به صورت شبانه‌روزی بازی می‌کنند. امروز قصد داریم برخی از مهمترین بازی های ارائه شده در سال 2022 را به شما معرفی کنیم و کمک کنیم شما عزیزان بهترین بازی را بر اساس سبک و علاقه خود انتخاب کنید.

Crash

در طی 6 سال اخیر بازی های آنلاین وارد دنیای جدیدی شده است و بسیاری از برنامه نویسان ایرانی به منظور اینکه بتوانند در دنیای بازی های آنلاین حرفی برای گفتن داشته باشند دست به کار بزرگی زدند و تصمیم گرفتند بازی انفجار را طراحی کنند. این بازی که ابتدا در سال 1396 روانه بازار شد نمونه موفقی از بازی های آنلاین می باشد که توانسته سبک نوینی از بازی های آنلاین را روانه بازار کند. در این بازی بازیکنان باید با استفاده از تجربه و علم آمار تخمین بزنند اعداد ارائه شده در بازی به چه نحوی پیش خواهند رفت. در اصل شما باید با استفاده از علم آمار یک بازه عددی را برای خود در نظر گرفته و ارزیابی کنید بر اساس مجموعه های ریاضی عدد بعدی چه خواهد بود. برای دانلود بازی انفجار می توانید به سایت این بازی مراجعه کنید.

Fortnite Battle Royale

بازی Fortnite Battle Royale توسط اپیک گیمز توسعه یافته و برای iOS، اندروید و ایکس باکس در دسترس است. Fortnite Battle Royale دارای 39 میلیون بازیکن آنلاین است و در سال 2017 برای اولین بار ارائه گردید ولی نسخه جدید آن همراه با آپدین های جدید د اوایل 2022 راه اندازی شد. این بازی دارای مراحل بازی، امکانات و تجهیزات بیشتری است که تعداد بازیکنان بسیار بیشتری امکان بازی دارند.

League of Legends (LOL)

League of Legends توسط بازی‌های riot توسعه داده شده است و برای اندروید، ایکس‌باکس و IOS در دسترس است. این بازی 27 میلیون بازیکن آنلاین دارد و در سال 2009 عرضه شد.

با این حال، یکی از بازی های همیشه پرطرفدار است و به بازیکنان این امکان را می دهد که تمام کنترل خود را برای انتخاب قهرمانان در اختیار داشته باشند که بتوانند در این بازی با سایر حریفان رقابت کنند. آخرین نسخه ای بازی در سال 2022 منتشر شده است.

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO)

Counter-Strike توسط Valve Corporation توسعه داده شد و بر روی پلی استیشن 3، مایکروسافت ویندوز، ایکس باکس 360، OS X و لینوکس در دسترس بود. از سال 2022 نسخه تلفن همراه این بازی نیز روانه بازار شد که طرفداران بسیار زیادی را به سما خود جلب کرد.

این بازی دارای 32 میلیون بازیکن آنلاین است و در سال 2014 راه اندازی شد. بازی به طور کلی در مورد مقابله با حملات تروریستی و تروریست ها است. بازیکنان برای پخش و کار گذاشتن بمب ها، امن کردن مکان ها با کشتن تروریست ها، محافظت از گروگان ها باید در مکان های مختلف با هم کار کنند.

HearthStone

HearthStone توسط شرکت blizzard entertainment توسعه یافته است و در IOS، Android و Xbox در دسترس است. این بازی ۲۹ میلیون بازیکن آنلاین دارد و در سال ۲۰۱۲ عرضه شد. نسخه آخر این بازی که همراه با جلوه های ویژه نیز می باشد در سال 2022 روانه بازار شد.

موضوع اصلی این بازی در مورد جمع آوری عرشه کارت از قدرت ها و خانه های مختلف و استفاده از کارت ها برای بهبود سلامتی خود  و تضعیف جان حریافت می باشد. در اصل این بازی یکی از تقلید های اساسی از وارکرافت می باشد.

DOTA 2

این بازی توسط شرکت valve ساخته شده است و در ویندوز مایکروسافت، لینوکس و سیستم عامل مک موجود است. این بازی 5 میلیون بازیکن آنلاین دارد و در سال 2015 عرضه شد. نسخه موبایل این بازی از سال 2022 روانه بازار شده است. این بازی با قابلیت هایی همچون گیم پلی ارزشمند، کیفیت تولید و وفاداری به نسخه های قبلی شناخته می شود.

Splatoon 2

Splatoon 2 توسط نینتندو توسعه یافته و در Wii U موجود است. دارای 5 میلیون بازیکن آنلاین است و در سال 2015 راه اندازی شد. Splatoon 2 یک بازی تیراندازی سوم شخص است و از جوهر رنگی برای حمله به حریفان و پاکسازی ماموریت ها استفاده می کند. آخرین نسخه این بازی برای کامپیوتر در سال 2022 منتشر شد.