در زندگی پر هرج و مرج این روزهای ما ، بازی کردن تبدیل به یک عادت همیشگی شده است. هر ساعت و یا هر وقت که احساس کنیم ، به صفحه تلفن هوشمند خود نگاه می کنیم ؛ تصمیم می گیریم که بازی کنیم یا پیام ها و اعلانات را چک کنیم.

در این بین بازی هایی که نیاز به زمان کمتری برای اجرا دارند و یا به قول معروف بازی های کژوال ، بیشتر ما را به سمت دیوایس های هوشمندمان می کشند. گویی آن ها هستند که ما را فرا می خوانند.این بار می خواهیم از دنیای کلمات و دانستنیها فاصله بگیریم و به سراغ یک بازی هیجانی در سبک آرکید برویم.

بازی که آمده تا میزان تمرکز شما را به یک چالش اساسی بکشد.

یکی از موفق ترین عناوین سال 2013 و البته خاص ترین آنها بازی موبایل Duet است که توانست جوایز بسیاری را نیز کسب کند. سازنده این بازی ، استودیو Kumobius برای پلتفرم های موبایل اندروید و iOS ، بازی خود را عرضه کرده است.

هم چنین این بازی از دید سایت های بزرگ گیم، فروشگاه های رسمی گوگل پلی و اپل استور، توانسته امتیازی خوبی را کسب کند که نشان از کیفیت خوب این بازی است.

بازی Duet

گیم پلی روان و زیبای این بازی از نقاط قوت آن است.شاید در نگاه اول این بازی ساده به نظر برسد اما وقتی شروع به بازی کردن آن بکنید، متوجه خواهید شد که چقدر چالش برانگیز است. کافی است سمت چپ یا راست صفحه را لمس کنید تا دو گوی رنگی ( همرنگ تیم های فوتبال پایتخت ) دور یک مدار دایره ای شکل حرکت کنند و این هنر و قدرت شما در عبور از موانع است که بازی را پیش خواهد برد.

هنگامی که این دو گوی را حرکت می دهید ( ساعتگرد و پادساعتگرد ) امکان ندارد به مانعی برخورد نکنید! البته قرار نیست با اعصاب شما بازی شود بلکه کاملا اعصاب شما را به یک چالش دعوت می کند!

هنگام برخورد با موانع ، رنگ هر گوی برخورد کننده بر روی آن مانع به یادگار گذاشته می شود و هربار از اول باید شروع کنید. این کار نیز به هنرمندانه ترین شکل ممکن طراحی شده و البته هرچه قدر مراحل بالاتری راه پیدا می کنید، موانع در اثر برخورد گوی ها کاملا همرنگ شده و کمی کار را دچار مشکل می کند.

هوش مصنوعی بازی نیز به شکل خوبی شما را بازی می دهد. به این صورت که گاهی برای حرکت بعدی آماده می شوید اما بازی ، ذهن شما را زودتر خوانده و بازی را طور دیگری برایتان رقم می زند.

نکته آخر در خصوص گیم پلی آنکه می توانید هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی این بازی را انجام دهید.

بازی اندرویدی Duet

این بازی از مراحل متنوع و خوبی تشکیل شده اما اگر به بازی Pigeon pop نگاه بیندازیم ، از لحاظ کمیت حرفی برای گفتن نخواهد داشت. مراحل قرار گرفته در این بازی به 3 قسمت اصلی و 2 قسمت اضافه تر تشکیل شده است که هر قسمت دارای مراحل متعدد و در دسته بندی هایی قراگرفته که با اعداد یونانی شماره گذاری شده اند.

خوشبختانه بازی در هر مرحله چالش جدیدی را پیش روی شما قرار می گذارد و تمامی قسمت ها یکسان نیست. بعد از اتمام اپیزود اول بازی ، نحوه رویارویی با موانع تغییر کرده و به طور مثال از عقب،جلو و یا از طرفین ظاهر می شوند.

این بازی همچنین دو قسمت اضافه تر نیز دارد که challenges  و speed run نام دارند.

به این دلیل آنها را جدا کردیم که از ویژگی خاصی بهره می برند. Challenges  همان طور که از نامش پیداست صرفا برای چالش کشیدن شما و ثبت رکورد طراحی شده که می توانید با وارد شدن به حساب کاربری خود آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Speed run  هم به نحوی دیگر برای آزمایش سرعت و دقت و هم چنین تمرکز شما طراحی شده که البته باید قسمت اول بازی، Story  را تمام کرده باشید.

بازی از گرافیک روان و خوبی بهره می برد و حتی بر روی ضعیف ترین دستگاه ها قابل اجرا خواهد بود که نقطه قوت بازی هم به شمار می رود.

بازی iOS

هم چنین صداها در این بازی نقش اساسی را بازی می کنند.سازنده نیز در ابتدای بازی از شما می خواهد تا با هدفون این بازی را انجام دهید.صداها و موسیقی متن بسیار خوب در کنار چنین گرافیک مینیمال و ساده ای تجربه کاربری خوبی را برایتان رقم خواهد زد.

باید اشاره کنیم که می توانید از بخش تنظیمات، برخی جزییات گرافیکی و صداها را غیر فعال یا فعال کنید که امیدواریم بازی سازان ایرانی نیز از آن الهام بگیرند.

کاربران اندروید باید خوشحال باشند که این بازی برایشان رایگان است چرا که کاربران iOS مبلغ 3 دلار را باید پرداخت کنند! در پایان این بازی یعنی شکست وشروع مجدد.اگر ذهنی با تمرکز خوبی دارید و یا می خواهید یک چالش ناب را تجربه کنید، سریعا این بازی را نصب کنید.