این روزها بازی‌های رکوردی و بدون پایان از جایگاه خاصی برخوردارند. بازی‌هایی مثل Piano tiles که اکثرا با گرافیک و مکانیکی ساده توانسته اند مخاطبان بسیاری را جذب کنند.

در بازار بازی‌های داخلی نیز عناوین زیادی در این سبک توسعه داده شده‌اند. یکی از این بازی‌ها که به تازگی منتشر شده است دینگومارو نام دارد که اولین اثر از امیرکو توسعه دهنده این بازی است.

در ادامه‌ی این مطلب با نقد و بررسی این اثر توسعه دهنده نوپای ایرانی، همراه بازیاتو باشید.

محیط بازی از بازی دینگومارو

جذابیت در عین سادگی

بازی ایده بسیار جالبی دارد. در دینگوماور شما کنترل یک هواپیما را در دست دارید که چند موشک به آن شلیک شده است. شما باید در نقش کنترل کننده هواپیما از موشک‌ها فرار کنید و از اثابت موشک به هواپیمای خود جلوگیری کنید.

هرچه بیشتر مقاومت کنید و به بازی ادامه دهید بازی سخت تر شده و موشک های دیگری نیز به شما شلیک خواهند شد. همچنین شما علاوه بر فرار از موشک‌ها باید ستاره‌های موجود در محیط بازی را جمع کنید تا امتیاز بیشتری بگیرید.

گرافیک بازی نیز چندان سنگین نیست و تمام المان‌ها بسیار ساده طراحی شده‌اند. این گرافیک در کنار ایده نو و گیم پلی روان، یک بازی جذاب را پدید آورده است که علی رغم ساده بودن، می تواند کاربر را بسیار درگیر کند و به قول توسعه دهنده ” دینگومارو یک بازی اعتیاد آور است “.

در واقع بازی ساز به خوبی توانسته از فرمول بازی‌های رکوردی معروف استفاده کند و با ایده و مکانیکی ساده بازی جذابی ارائه کند.

گیم پلی بازی دینگومارو

بهترین فرار با بهترین هواپیما

علاوه بر گرافیک چشم نواز و گیم پلی سرگرم کننده سازنده بازی سعی داشته با اضافه کردن المان‌هایی به جذابیت بازی بیفزاید.

از جمله این عناصر و امکانات موجود در بازی می توان به امکان خرید هواپیماهای جدید و قوی تر نام برد. البته امکان شخصی سازی هواپیماها در بازی وجود ندارد. قطعا اگر کاربر می توانست رنگ و شکل هواپیمای خود را انتخاب کند بازی جذاب تری در انتظار کاربران می‌بود.

علاوه بر این سیستم ارتقا برای هواپیماها در نظر گرفته نشده که جای خالی آن در بازی کاملا مشهود است. این ضعف باعث می شود شما مجبور به تعویض هواپیما شوید.

نکته جالب در مورد انتخاب هواپیماها صدای آن هاست. هر هواپیما علاوه بر ظاهر و سرعت و دورگرفتن صدای مختص به خود را نیز دارد.

نمایی از قسمت خرید هواپیما

در کنار بخش خرید هواپیمای جدید، بخشی به نام رده بندی نیز وجود دارد که با استفاده از آن شما می توانید خود را با دیگر بازیکنان بازی بسنجید. امکانی که می تواند چالش و رقابت جالبی را پیش روی کاربر بگذارد.

با توجه به نوپا بودن بازی ساز و همچنین طول عمر کم بازی انتظار می رود به زودی بازی کامل‌تری شاهد باشیم.

در پایان باید گفت دینگومارو با تمام کمی ها و کاستی‌ها، کماکان بازی جذاب و خوبی است و می توانید ساعت‌ها با آن سرگرم شوید. پس همین حالا آن را دانلود کنید و تجربه جدید دینگومارو را از دست ندهید.