بازی هایی حدس کلمه و دانستنی کماکان در بین کاربران ایرانی محبوب هستند و نه تنها بازی های با کیفیت و کاربر پسند متعددی در این دسته بندی منتشر می شود بلکه کاربران متخلف زیادی هستند که به دنبال تجربه این قبیل بازی ها هستند؛ در این بررسی قصد داریم به سراغ بازی اندرویدی چندخوان رستم، اولین بازی ضرب المثل تصویری برویم که با داشتن مراحل مختلف و روند جالب خود توانسته در مدت زمان کوتاهی کاربران زیادی را مجذوب خود کند.

بازی رستم برای موبایل

ضرب المثل ها جزء جدایی ناپذیر از زبان فارسی اصیل ما محسوب می شود و کمتر پدر و مادری را می توانید مشاهده کنید که چند ضرب المثل خاص ورد زبانش نباشد. ورود این دانستنی‌های ادبی به دنیای بازی موبایل به تازگی اتفاق نیوفتاده و پیش از این شاهد حضور بازی هایی همچو مثل آباد بر روی گوشی های هوشمند بوده ایم.

اما طرح صد ها مرحله جذاب به صورت تصویری، کار جذاب و مهمی بوده که استودیو برف بازی در بازی چندخوان رستم انجام داده است.

این تمام ماجرا نیست و نمیتوان بازی چندخوان را صرفا یک بازی ضرب المثل تصویری دانست چرا که با اضافه کردن گیم پلی های متنوع سعی کرده نه تنها چالش های جذاب تری را برای مخاطبین خود به وجود بیاورد بلکه با روایتی متفاوت آن ها را با هفت خوان رستم و داستان های پیرامون این افسانه جذاب فارسی آشنا کند.

بازی حدس کلمه

در حال حاضر بازی از سه خوان بهره برداری کرده است و بر اساس گفته سازنده به زودی خوان های بعدی نیز طراحی و در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

خوان اول: در این خوان کاربران باید بر اساس تصاویر موجود، ضرب المثل مورد نظر را حدس بزنند.

خوان دوم: در دومین خوان باید در بین ده ها حرف مختلف کلماتی را با طول مشخص پیدا کنید و پیش از سر ریز شدن طرف حروف مرحله را به پایان برسانید.

خوان سوم: سومین خوان را باید با تعداد جا به جایی مشخص، کلمات مخفی شده را پیدا و امتیاز مرحله را از آن خود کنید.

خوان چهارم به بعد، بزودی اضافه خواهند شد.

علاوه بر این 3 مینی گیم نیز در بازی تعبیه شده که در مراحل بالاتر فعال می شود و علاوه بر حفظ تازگی و جذابیت در بازی توانسته، چندخوان رستم را آماده پذیرایی از مخاطبین فارسی زبان مختلفی با سلیقه های متفاوت کند.

در کنار انیمیشن زیبا و گرافیک چشم نواز بازی نمی توان وجود المان هایی که از خلاقیت تیم سازنده نشأت گرفته را نادیده گرفت و این موضوع توانسته بازی اندرویدی چندخوان رستم را به یک بازی ایرانی خوش ساخت تبدیل کند.

بازی موبایلی ضرب المثل

اگر چه وجود راهنمایی‌های تکراری بشدت گران قیمت در بازی و ایرادات جزئی در بخش صداگذاری ممکن است کمی برای کاربران ناخوشایند باشد ولی مشکلات خاصی نیستند که با یک آپدیت ساده بر طرف نشود و این بازی می تواند در آینده نزدیک در کنار بهبودهای تجربه کاربری و گیم پلی های متعدد، یک سرگرمی آفلاین جذاب را بر روی گوشی های اندرویدی به وجود بیاورد.


معرفی ویدیویی بازی چندخوان رستم