امروزه دنیای بازی‌ها ویدیویی پر شده از عناوینی که شبیه ساز هستند و این وسعت بی‌دلیل نیست چون به همان میزان که تعداد بازی‌هایی این سبک و سیاق افزایش می‌یابند، طرفداران آن‌ها نیز بیشتر و بیشتر می‌شوند. یکی از شبیه سازهایی که شدیدا مورد استقبال قرار می‌گیرد و طرفداران زیادی دارد، بازی‌هایی هستند که شبیه ساز اتوموبیل رانی‌اند. این طرفداران این سبک بازی‌ها محدود به پلتفرم خاصی نمی‌شوند و از پی سی گرفته تا موبایل، افراد مختلف در هر سن و سالی به این بازی‌ها روی خوش نشان می‌دهند. یکی از دلایل چنین استقبالی این است که خیلی از ما پس از روز سختی که پشت سر گذاشته‌ایم، ترجیح می‌دهیم یک بازی را تجربه کنیم که صرفا سرگرم کننده باشد و نیازی به روایت داستانی پیچیده نداشته باشد.

بازی Carx Drift Racing 2 توسط استودیو CarX Technologies ساخته شده و در ماه اکتبر سال 2018 توسط همین استودیو برای تلفن‎‌های هوشمند اندرویدی و آی او اسی منتشر شد. نسخه اول این بازی در زمان خودش توجه بسیاری را به خود جلب کرد ولی این بار استودیو سازنده با نسخه دوم بازی توانسته مهارت‌های خود را به‌خوبی ثابت کند.

استودیو CarX Technologies قبلا نیز دست به انتشار عناوین مختلفی زده است و تجربه‌ای که از عرضه آن‌ها بدست آورده را توانسته در این بازی، به شکل بسیار جذابی پیاده کند. همه این کارها باعث شده که گیم‌پلی بازی بسیار سرگرم کننده، دقیق و با جزئیات طراحی شود. هر چقدر از گیم‌پلی بازی تعریف کنیم کم گفته‌ایم و کافی است خودتان یک بار بازی را تجربه کنید تا از دریفت کشیدن‌ها و طراحی داخلی بازی لذت ببرید. علاوه بر همه این‌ها بازی CarX Drift Racing 2 قسمتی برای شخصی سازی تنظیمات طراحی کرده که شما با مراجعه به آن قسمت می‌توانید گیم‌پلی بازی و کلا تمام اختیارات خود در طول بازی را به نحوی که مایل هستید شخصی سازی کنید.

این بازی دارای حالت‌های تک نفره (Single Player) و چند نفره (Multi Player) است. در بخش تک نفره بازی می‌توانید به کارهای زیادی انجام دهید مثلا می‌توانید وارد بخش Ghost Mode شوید و به تمرین بپردازید. این بخش کمک می‌کند تا قلق گیری کنید و نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید تا در رقابت با دیگران موفق‌تر عمل کنید. همچنین در بخش تک نفره می‌توانید با 30 خودروی مسابقه‌ای دیگر که توسط هوش مصنوعی بازی هدایت می‌شوند مسابقه دهید. بخش آنلاین و چند نفره بازی هم شما را به افراد مختلفی در سراسر دنیا متصل می‌کند تا در کنار هم با آن‌ها به رقابت بپرازید.

یکی از جذابیت‌های اصلی بازی بخش شخصی سازی خودرو است. در این بخش می‌توانید سیر تا پیاز خودروی خود را شخصی سازی کنید و هر بار طرح و رنگ جدید به خودروی خود بدهید. جالب اینجاست که شخصی سازی فقط به بخش ظاهری خودرو بسنده نمی‌کند و شما می‌توانید در این بازی ترمزها، باد تایرها، کمک فنرها و … را نیز شخصی سازی کنید. این تغییرات فیزیکی صرفا برای نمایش نیستند و تمایزهای خود را در گیم‌پلی نشان می‌دهند.

بازی CarX Drift Racing 2 گرافیک و جلوه‌های بصری چشم نوازی دارد و در زمینه طراحی عملکرد بسیار خوبی دارد. این بازی 1.4 گیگابایتی تا به حال بیش از 10 میلیون بار از طریق پلی استور دانلود و نصب شده است. همچنین بیش از 250 هزار نفر به بازی میانگین نمره 4.5 از 5 را داده‌اند که نشان می‌دهد بازی توانسته به‌خوبی رضایت کاربران را کسب کند.

اگر به بازی‌های در این سبک و سیاق علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم سری به عناوین دریفت بینهایت ۲ و  Asphalt 9: Legends در وبسایت بازیاتو بزنید.