تا به حال بازی‌های زیادی در سبک رانندگی معرفی کردیم. از نسخه‌های خارجی و بسیار بزرگ مانند Asphalt 9 تا نسخه‌های داخلی و بومی سازی شده مثل صفر درجه.

در بیشتر بازی‌های این سبک شما باید مسابقه دهید و بیشتر بازی‌های رانندگی را میتوان سریع و هیجان انگیز دانست. کمتر بازی‌ای در این سبک بیشتر از سرعت نیاز به دقت دارند و در آرامش بازی میشوند.

امروز قصد معرفی و بررسی بازی‌ای متفاوت در سبک رانندگی با نام پارکینگ اتوبوس را داریم. بازی‌ای که هم از جهت نوع بازی و گیم پلی و هم از جهت ماشین‌های به کار رفته با بازی‌های معمول سبک رانندگی متفاوت است. با ما با بررسی این بازی همراه باشید.

تصویری از بازی پارکینگ اتوبوس

اسکانیا یا بنز

همانگونه که از اسم بازی مشخص است شما ظیفه پارک اتوبوس خود را دارید. اما پارک کردن به شکل فانتزی مثل بازی Drive and Park نخواهد بود. بلکه پارک اتوبوس به صورت شبیه سازی رانندگی با اتوبوس واقعی و در محیطی سه بعدی خواهد بود.

این اتوبوس‌ها شامل اتوبوس‌های ساینا؛ بنز و دیگر اتوبوس‌های معروف داخلی و مناسب کاربر ایرانی هستند. البته تنها اتوبوس مدرسه برای شما در دسترس است و شما باید اتوبوس‌های دیگر را با جمع کردن امتیاز بخرید.

همین امر سبب شده پارک اتوبوس چندان کار ساده‌ای نباشد. شما باید با استفاده از گاز؛ ترمز و کنترل فرمان اتوبوس را کنترل کنید و در محیطی کوچک و در جایی کم اتوبوس را پارک کنید. اینکار باید با کمترین برخورد و در کمترین زمان انجام شود.

همچنین شما وظیفه کنترل دنده را نیز خواهید داشت. البته در بازی فقط دو دنده برای حرکت اتوبوس به جلو و عقب وجود دارد که با توجه به هدف بازی که دارک اتوبوس و نه سرعت است منطقی و قابل قبول است.

تصویر 2 از بازی پارکینگ اتوبوس

شکل اتوبوستو انتخاب کن

علاوه بر امکان تغییر اتوبوس در بازی پارکینگ اتوبوس، امکان شخصی سازی اتوبوس خود را نیز دارید. البته این شخصی سازی چندان با دست باز نیست و شما تنها امکان تغییر رنگ اتوبوس خود را خواهید داشت. سازنده میتوانست با اضافه کردن امکانات بیشتر از جمله انتخاب پلاک مورد علاقه یا انتخاب نوشته و طرح روی اتوبوس و.. بازی جذاب تری را عرضه کند.

در کنار شخصی سازی امکان ارتقای اتوبوس خود را هم دارید که در سه بخش مختلف قدرت، سرعت و فرمان صورت میگیرد. برای ارتقای اتوبوس‌ها نیز باید از امتیازات کسب شده استفاده کنید.

قمیت‌ها چندان عادلانه نیستند و با امتیازهایی که به کاربر داده می‌شوند همخوانی ندارند. امتیازاتی که به کاربر در هر مرحله داده می‌شود میتوانست کمی بیشتر باشد.

تصویر 3 از بازی پارکینگ اتوبوس

در پارکینگ اتوبوس شما میتوانید از بین چند حالت دوربین موجود هرکدام که احساس راحتی بیشتری با آن دارید انتخاب کنید. البته هر حالت دوربین در موقعیت خاص کاربردی است و میتواند استفاده شود.

تعداد مراحل بازی زیاد نیست و 36 مرحله خلاصه میشود. البته همین 36 مرحله هم به اندازه کافی چالش برانگیز هستند و مدتی شما را سرگرم خواهند کرد. همچنین به زودی مراحل جدیدی به بازی اضافه خواهد شد.

گرافیک بازی در سطح خوبی قرار دارد و چیزی کم ندارد. گرچه رابط کاربری منوی بازی کمی ضعیف است و میتواند بهتر باشد اما گرافیک اصلی بازی و المان‌های بازی به خوبی طراحی شده‌اند. صداگذاری بازی نیز از نقاط قوت بازی است و شما صدای موتور و گاز دادن اتوبوس را به خوبی خواهید شنید. همچنین صدای چراغ دنده عقب بازی را جذاب تر از پیش کرده است.

تصویر 4 از بازی پارکینگ اتوبوس

بازی ضعف چندان بزرگی ندارد و میتواند هر نوع کاربری را راضی کند. شاید بزرگترین نقطه ضعف بازی عدم وجود مینی مپ در بازی باشد که در بعضی مراحل نیاز به چنین امکانی به خوبی حس می‌شود. البته سازنده با استفاده از علامت راهنما تا حدی این نقطه ضعف را جبران کرده است اما همچنان این یک نقطه ضعف برای بازی به شما می‌اید.

مجموعا میتوان پارکینگ اتوبوس را بازی خوش ساخت و راضی کننده‌ای دانست. بازی با توجه به اینکه نسخه‌های ابتدایی خود را میگذراند در حال پیشرفت است و ضعف‌های کوچکی دارد که در آینده برطرف خواهند شد.

در صورتی که شما علاقه مند به بازی‌های رانندگی و به خصوص رانندگی با ماشین‌های سنگین هستید؛ پارکینگ اتوبوس میتواند یک بازی آرامش بخش و مناسب برای شما باشد.