بدون شک تفاوت بارزی بین بازی‌های موبایل و کنسول‌های خانگی وجود دارد و بسیاری از آن‌ها مانند یک سرگرمی موقت هستند و در این بازی‌های تاثیرگذارتر تنها نقش مکمل برای این بازی‌های چند ساعت مصرف را داشته‌اند.

با وجود آن هر دو گروه اهمیت دارند و حضور آن‎ها موبایل را به پلت‎فرم مهمی برای بازی تبدیل کرده است. یکی از عناوین جذاب که توانسته است جایی بین علاقه‎مندان بازی‎های موبایل برای خود باز کند بازی Drive and Park است و در این مطلب می‎خواهیم آن را بررسی کنیم. پس تا انتها همراه بازیاتو باشید.

این بازی باکیفیت با آن که عمر سرگرمی آن زیاد نیست ولی در همان چند ساعت اولیه گیمر را به خوبی با خود همراه می‎کند.

همانطور که عنوان بازی Drive and Park (رانندگی کن و پارک کن) نشان می‎دهد هدف اصلی پارک کردن ماشین‎ها است. اما تفاوت بارزی بین آن و آثار مشابه شبیه‎سازی دیده می‎شود یعنی استفاده از چاشنی سرعت و عناصر آرکید که پارک ماشین یک تجربه هیجان‎انگیز شود. در این بازی ماشین‎ها در یک مسیر مستقیمی حرکت می‎کنند.

بازی رانندگی امتیازی

گیم‎پلی بازی بسیار ساده است و بازیکن فقط باید تا هر زمان بین سایر ماشین‎ها جای پارک خالی دید با قرار دادن انگشت خود روی صفحه لمسی با یک حرکت نمایشی ماشین را پارک کند. البته فکر نکنید به همین راحتی است چون فشار دادن بیشتر انگشت باعث چرخش ماشین می‎شود و اگر انگشت را در زمان مناسبی بر ندارید، ماشین یا چپ می‎کند یا در جای پارک قرار نمی‎گیرد و در نتیجه می‎بازید.

در واقع نحوه پارک کردن خودرو به جذابیت بازی اضافه کرده است، بدون شک فکر می‎کنید پارک باید با سرعت کم و دقت انجام شود ولی طراحان این بازی نظر متفاوتی داشتند و سرعت ماشین شما باید بالا باشد و حتی به جای ترمز از دستی برای پارک استفاده کنید.

از نکات قوت بازی وجود سیستم کسب درآمد است که توسط آن می‎توانید به جاهای مختلف دنیا بروید و خودروهای گوناگونی را به گاراژ خود اضافه کنید و سپس با هر کدام یک تجربه پارک متفاوت داشته باشید.

تفاوت دیگر این بازی با سایر انواع آرکیدها که رکوردی هستند، استفاده از سیستم مرحله‎ای است. در بازی Drive and Park باید در هر مرحله ده ماشین را پارک کنید و با هر کدام امتیازی به دست خواهید آورد. اگر مجموعه امتیازها به مقدار مشخص برسد می‎توانید به مرحله بعد بروید. با وجود این که چنین ایده‎ای جلوی یکنواختی بازی را می‎گیرد ولی نبود حالت ثبت رکورد کاملا محسوس است.

یکی دیگر از نکات ضعفی که می‎توانیم به بازی Drive and Park بگیریم این است که هر ماشین امتیاز خاص خود را دارد که با پارک آن، همان امتیاز را به دست می‎آورید. اما نکته ماجرا افزایش سقف امتیاز در هر مرحله است و بازیکن هیچ چاره‎ای ندارد یا از پرداخت درون برنامه‎ای داخل برنامه یا از جعبه‎های رایگان استفاده کند که در فواصل زمانی مختلف به او داده می‎شوند.

بازی drive and park

بدون شک اگر ایده متفاوت‎تری را برای رد کردن مراحل سخت‎تر داشتیم، رضایت کاربران از بازی بیشتر بود.
با این حال استودیو بازیسازی SayGames توانسته است یک عنوان متفاوت بسازد که هدف آن سرگرمی کاربران با یک ایده جذاب است.
علاوه بر این شبیه‎سازی شهرها باورپذیر است و گرافیک سه بعدی آن شما را درگیر می‎کند. اگر فکر می‎کنید مهارت بالایی در پارک ماشین دارید با بازی Drive and Park نظرتان شاید عوض شود!

خصوصیات بازی Drive and Park در یک نگاه:

  • تنوع بالای ماشین‎ها
  • سفر به شهرهای مختلف جهان
  • طراحی گرافیکی سه بعدی و جذاب
  • مکان‎های گوناگون برای پارک با چالش‎های متفاوت
  • نحوه پارک متفاوت
  • گیم‎پلی ساده ولی اعتیادآور
  • امکان کسب درآمد برای افزایش مجموعه ماشین‎ها
  • استفاده از افکت‎های صوتی هماهنگ با گیم‎پلی