استودیو بازیسازی سوپرسل (Supercell) که آن را به واسطه ساخت بازی‎های کلش آف کلنز و کلش رویال می‎شناسیم، با عرضه بازی جدید به اسم Brawl Stars مجددا توانسته است طیف عظیمی از کاربران را به سوی خود جلب کند. در این مطلب قصد داریم پنجمین بازی این شرکت فنلاندی را بررسی کنیم که هنوز مدت زیادی از عرضه آن نگذشته است، چندین بازی موبایل مشابه با آن منتشر شده است.

این بازی مانند سایر بازی‎های سوپرسل کاملا آنلاین است و بازیکن در جهانی فانتزی و جذاب به رقابت با سایرین می‎پردازند. ستاره‎های این بازی هر یک توانمندی‎ها و قابلیت‎های بی همتای خود را دارند و با نیروی ویژه‎ای که دارند می‎توانند دشمنان را از بین ببرند.

روند بازی به این شکل است که بازیکن با توجه به سلیقه و توانایی خود یکی از قهرمانان بازی را که به اسم براولر (Brawler) شناخته می‎شوند را انتخاب می‎کند و وارد رویدادهای گوناگون بازی می‎شود.

با پیشرفت در بازی و با باز کردن جعبه‎ها و ارتقای سطح کاربر، قهرمانان مختلف برای بازیکن آزاد می‎شوند و هر کدام از آن‎ها امکان ارتقاء را دارد تا مقدار سلامت و قدرت تهاجمی آن بیشتر شود.

سوپر سل همیشه در انتشار بازی های جدید موفق عمل کرده و توانسته نظر کاربران و بازیکنان موبایلی را به خود و بازی‌هایش جلب کند.

دانلود بازی brawl stars

البته باید بگوییم امکان شخصی‎سازی براولرها وجود دارد و گیمر با خرج الماس می‎تواند برای قهرمان خود پوسته‎های زیبایی بخرد. نیروی هر قهرمان با دیگری متفاوت است، به عنوان مثال شخصیت Nita که خرسی بزرگ است می‎تواند با نیروی ویژه خود به بازیکنان حمله کند یا El Primo بعد از پر شدن نیرویش، به طرف دشمن یک شیرجه بزرگ می‎زند.

علاوه بر این براولرها کلاس‎بندی دارند که بالاترین آن سطح Legendary است و رسیدن به آن اندکی دشوار است.

بعد از انتخاب قهرمان می‎توانید به صورت سه به سه با سایر بازیکنان روی نقشه بازی رقابت کنید. در بازی تعداد رویدادهای معمولی 5 عدد است و همچنین یک رویداد ویژه وجود دارد.

اولین رویداد Gem Grab نام دارد که بازیکنان باید الماس‎های روی نقشه را جمع‎آوری کنند. هر تیمی که زودتر 10 عدد الماس جمع‎آوری کند، برنده نهایی بازی خواهد بود.

دومین رویداد به اسم Showdown شناخته می‎شود و 10 بازیکن در یک نقشه باید با یکدیگر مبارزه کنند و بازیکنی که در پایان زنده بماند برنده بازی است و جایزه‎ای به دست خواهد آورد.

بازی brawl stars

سه رویداد دیگر روزانه در اختیار کاربر قرار می‎گیرد. رویداد سوم Bounty است که بازیکنان به صورت سه به سه با یکدیگر رقابت می‎کنند و تیمی که بیشترین کشته را از حریف بگیرد برنده است. رویداد چهارم Heist است که باید به گاو صندوق حریف حمله کنید و با تخریب آن برنده شوید. رویداد Brawl Ball نیز مانند بازی فوتبال است که بازیکنان باید توپ وسط نقشه را وارد دروازه دشمن کنند. تیمی که دو گل بزند برنده خواهد بود.

در پایان رویداد ویژه Big Game نام دارد که 5 بازیکن در یک نقشه با یک ربات عظیم الجثه مبارزه می‎کنند.

تنوع رویدادها باعث می‎شوند بازیکن خسته نشود و اضافه شدن رویدادهای جدید بدون شک جذابیت این بازی را زیاد می‎کند.

گیم پلی بازی بسیار روان و ساده است و دوربین ایزومتریک بازی زاویه دید از بالا به پایین دارد تا بازیکن به شرایط درون نقشه دید کافی داشته باشد و به کمک هم تیمی‎های خود دشمن را نابود کند. علاوه بر این نقشه‎های بازی بسیار دقیق هستند و بازیکن می‎تواند در قسمت‎های گوناگون آن حاضر شود. بنابراین تیم‎ها می‎توانند براساس موانع، استراتژی حمله و ضد حمله خود را طرح‎ریزی کنند. باید بگوییم امکان تخریب این موانع وجود دارد و همچنین نقشه‎ها چمن‎هایی دارند که برای بازیابی سلامت بازیکنان در نظر گرفته شده‎اند و بازیکن با رفتن به داخل آن از دید دشمن مخفی می‎شود.

آپدیت بازی brawl stars

خصوصیات بازی Brawl Stars در یک نگاه:

  • امکان بازی به صورت آنلاین و چند نفره
  • طراحی گرافیک عالی و متفاوت
  • سرعت مناسب بارگذاری و اتصال به بازی
  • مبارزه‎ها به صورت سه در سه
  • قابلیت انتخاب از بین شخصیت‎های متفاوت و قدرتمند
  • قابلیت ارتقاء قدرت مبارزها
  • صعود به رتبه‎های بالاتر در جدول رده‎بندی بازیکنان
  • قابلیت شخصی‎سازی ظاهر شخصیت‎های بازی
  • صداگذاری متفاوت و خوب

بازی Brawl Stars توانسته است امتیاز 4.7 از 5.0 را در گوگل پلی به دست آورد و بیش از یک میلیون مرتبه دانلود شود.