پیدا کردن یک ایده نو و بدیع که بتواند یک بازی را جذاب و خلاقانه کند برای توسعه دهندگان کار آسانی نیست. در میان این بازار شلوغ پیدا کردن یک ایده نو سخت و تا حد زیادی برای توسعه دهنده ریسک خواهد بود.

نکته جالب در مورد عناوینی که بر پایه خلاقیت طراحی شده مکانیزم‌ها و گیم پلی ساده آن هاست. بازی‌هایی مثل Duet و Mekorama علی رغم جذابیت خاصی که دارند به هیچ وجه پیچیده نیستند.

در میان توسعه دهندگان ایرانی هم کم نیستند افرادی که به جای ساخت بازی‌های کلیشه‌ای که صرفا تجاری باشند به سراغ ایده‌های نو می‌روند. در این مطلب از بازیاتو قصد یکی از همین عناوین خلاقانه را داریم که به تازگی منتشر شده و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

با ما و بررسی یک عنوان خلاقانه که رقص کفشدوزک‌ها نام دارد همراه باشید.

بازی رقص کفشدوزک‌ها

صف کفشدوزک‌ها

بازی گیم پلی ساده‌ای دارد. ساده اما چالش برانگیز. ممکن است همین گیم پلی ساده و به دور از پیچیدگی ساعت‌ها شما را در یک مرحله اسیر خود کند. پس بازی را جدی بگیرید و سعی کنید با آمادگی بیشتری به بازی کردن بپردازید.

گیم پلی بازی به این صورت است که تعدادی کفشدوزک در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما باید کفشدوزک‌ها را به حلقه گیاهی دورتان پرتاب کنید. اما این پرتاب کردن الگویی هم دارد و صفی که کفشدوزک‌ها تشکیل می‌دهند باید طبق الگو باشد.

ضمنا کفشدوزک‌ها نباید به هم برخورد کنند. جدا از کفشدوزک‌ها موانعی هم در بازی وجود دارند که گاهی متحرک هم هستند و بازی را برای شما دشوار می‌کنند.

تصویر گیم پلی بازی رقص کفشدوزک‌ها

الگویی که برای چیدمان کفشدوزک‌ها باید در نظر داشته باشید در هر مرحله متفاوت است. بازی در هر مرحله از شما چیدمانی خاص بر اساس رنگ و اندازه کفشدوزک‌ها می‌خواهد که باید به درستی آن را رعایت کنید.

بازی کمک‌هایی هم برای شما در نظر گرفته. از جمله آن‌ها می‌توان به راهنمایی در مورد الگو اشاره کرد که توضیح بیشتری در مورد الگوی مرحله به شما می‌دهد. همچنین توانایی برگرداندن آخرین حرکت خود را دارید و می‌توانید اشتباه خود را جبران کنید.

بخشی هم با عنوان مدال‌ها وجود دارد که کارهایی بر عهده شما می‌گذارد و با انجام آن‌ها می‌توانید سکه جایزه بگیرید.

البته این کمک‌ها برای شما هزینه‌هایی خواهند داشت. همچنین هربار بازی کردن یک سکه از شما کم می‌کند. این در حالی است که ممکن است بارها در یک مرحله به مشکل بخورید. بهتر بود سازنده برای کمک به کاربر جایزه‌ای به صورت روزانه برای کاربر در نظر می‌گرفت.

تصویری از بازی رقص کفشدوزک‌ها

زنبورهای ارزشمند

در حین بازی گاهی زنبورهایی هم به بازی می‌آیند و چند ثانیه‌ای مهمان سفره گرم کفشدوزک‌های شما می‌شوند. این زنبورها برای شما مفید هستند و می‌توانید با چند بار لمس کردن آن‌ها سکه ببرید.

در کنار این‌ها سازنده ویژگی‌های خلاقانه دیگری هم به بازی اضافه کرده است. از جمله آن‌ها می‌توان تغییر محیط و روز و شب در بازی اشاره کرد. گاهی در بازی نور بازی کم شده و شما شب و روز را به خوبی در بازی حس می‌کنید.

همچنین ایده جالب بارش باران هم جزو نقاط قوت در بازی است. این ویژگی‌ها موجب بهتر شدن و خارج کردن بازی از حالت کسالت بار شده‌اند.

هر مرحله سیستم ستاره هم دارد و شما می‌توانید یک تا سه ستاره دریافت کنید. البته این سیستم چندان منطقی نیست و گرفتن سه ستاره تقریبا غیر ممکن است.

روز و شب در رقص کفشدوزک‌ها

منوی خلاقانه

جدای از گیم پلی که بسیار خلاقانه طراحی شده و همچنین ویژگی‌های جالبی که در بازی جای داده شده است منوی بازی هم در نوع خود جالب و جدید است. منوی بازی هم با خلاقیت خوبی طراحی شده و حس خوبی به کاربر می‌دهد.

همچنین بازی از نظر گرافیکی هم مناسب است و المان‌های گرافیکی به بهترین شکل طراحی شده اند و راضی کننده هستند. صدا گذاری بازی هم قابل قبول است گرچه می‌توانست بهتر باشد.

بازی از نظر طراحی مراحل هم در سطح قابل قبولی است. رقص کفشدوزک‌ها از هر نظر نوید یک بازی خوب و خوش ساخت را می‌دهد. البته بازی در حال حاضر تنها 50 مرحله دارد که قرار است در آپدیت بعدی افزایش پیدا کند.

مراحل و مدال‌ها در رقص کفشدوزک‌ها

انتظار برای آپدیت

سازنده بازی قصد بهتر کردن رقص کفشدوزک‌ها را هم دارد. با توجه به گفته‌های سازنده آپدیتی که قرار است به زودی برای بازی منتشر شود ویژگی‌های منحصر به فرد و خلاقانه جدیدی به بازی اضافه خواهد کرد.

طبق اعلام توسعه دهنده در آپدیت جدیدی حالت‌های جدید بازی و گیم پلی‌های جدیدی به بازی اضافه خواهد شد و شاهد بازی دو نفره و رکوردی هم خواهد بود. اضافه شدن بازی رکوردی اگر همراه با جدول امتیازات کاربران باشد می‌تواند رقابت را هم چاشنی بازی کند و ویژگی بسیار جذابی خواهد بود.

همچنین مراحل بیشتر و آلبوم تصاویر از دیگر ویژگی‌های نسخه بعدی بازی خواهند بود. در آلبوم تصاویر کاربر می‌تواند تصاویر با کیفیتی از بازی ببینید و برای صفحه زمینه یا سایر کابردها از این عکس‌ها استفاده کند.

دانلود بازی رقص کفشدوزک‌ها

در مجموع بازی رقص کفشدوزک‌ها را می‌توان یک عنوان جذاب و خوش ساخت که پتانسیل تبدیل شدن به یک بازی محبوب را دارد دانست. به خصوص با ویژگی‌های که در آپدیت برای بازی منتشر می‌شوند.

بازی خلاقانه و جذاب است و گیم پلی بازی تا حدودی ما را به یاد عنوان تحسین شده به دور مریخ می‌اندازد.

اگر فکر می‌کنید به راحتی می‌توانید مراحل را پشت سر بگذارید در اشتباهید. کافی است بازی را دانلود کنید تا به اشتباه خود پی ببرید. به هیچ وجه تجربه این عنوان خوش ساخت را از دست ندهید.


[تماشا کنید] معرفی ویدیویی بازی سرگرم کننده‌ی رقص کفشدوزک ها:


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی عصر کلمات: