برای پلتفرم موبایل‌ بازی‌های بسیاری در سبک پلتفرمر ساخته شده است. اکثر بازی‌های سبک پلتفرمر خوب و لذت بخش هستند اما فقط تعداد کمی از این آثار تبدیل به شاهکار‌هایی ماندگار همچون بازی Limbo و Gris می‌شوند.
سال‌ها پیش استودیو Frog Mind تمام تلاش خود را صرف ساخت اثری کرد که توانایی ماندگار شدن در ذهن‌ها را داشته باشد و ماحصل این تلاش بازی Badland شده است، پس با معرفی بازی Badland همراه ما باشید.

داستان بازی Badland در رابطه با موجودات بومی یک جنگل است که بعد از مدتی با هجوم ماشین آلات کشنده به محل زندگی خود مواجه می‌شوند. نام این موجودات بومی کِلون (Clone) است و در جنگلی مرموز و آشفته شما کنترل این موجودات را در دست دارید. در نتیجه این موجودات برای بقای خود مجبور به پرواز کردن و حرکت به سمت جلو هستند.

گیم پلی‌ جذاب در مراحلی درگیر کننده و چالش برانگیز

در بازی Badland برای کنترل کِلون‌ها فقط کافیست که روی صفحه کلیک کنید و یا انگشتتان را روی صفحه نگه دارید. مراحل بازی پر از موانع، تَله‌ها و ماشین‌های کشتاری است که وجودشان باعث چالش بر انگیز‌تر شدن گیم پلی بازی می‌شود. گیم پلی در برخی مراحل بازی، بسیار سریع پیش می‌رود و نیازمند انتخاب‌های سریع است و گاهی هم آرام و با حساسیت بالا پیش می‌رود و صبر و حوصله‌ی مخاطب را به چالش می‌کشد.

محیط‌ بازی با دقت و با جزئیات ساخته شده است و توانسته در فضا سازی و انتقال حس به بازیکنان بسیار موفق عمل کند. نور پردازی با استفاده از رنگ‌ها نیز نقش بسیاری در فضاسازی محیط‌ها دارد. البته که با توجه به داستان بازی تِم و جو کلی بازی Badland دارک، تلخ و پر از استرس و نگرانی است.

سفر در اعماق جنگلی مرموز و خطرناک

بازی Badland دارای ۴ بخش رایگان و قابل تجربه است. در بخش اصلی بازی ۱۰۰ مرحله‌ی متنوع و جذاب وجود دارد و شما می‌توانید در بخش Versus به صورت آفلاین بر روی یک موبایل با دوست خود در چند مکان مختلف به رقابت بپردازید و البته در بخش Co-op نیز می‌توانید مراحل بخش اصلی بازی را همکاری یک فرد دیگر از جمله با دوست خود به پایان برسانید که لذت دو چندانی را برایتان رقم خواهد زد.
در بخش جذاب Create Levels نیز قادر خواهید بود که با موانع و تله‌هایی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، یک مرحله را به دلخواه برای خود طراحی کنید و سپس به تجربه‌ی آن بپردازید. در بخش Create Levels همه چیز به خلاقیت و قوه‌ی تخیل شما بستگی دارد.

بازی Badland از نظر فنی تقریباً بی‌نقص و بدون مشکل است و مشکل خاصی را هنگام تجربه‌ی بازی مشاهده نخواهید کرد و رابط کاربری و مِنوی اصلی بازی نیز به خوبی طراحی شده است.

بازی Badland یک تجربه‌ی صوتی بسیار عالی است

یکی از مهم‌ترین نقاط قوت بازی Badland بخش صوتی و شنیداری آن است. صداگذاری در بازی Badland با کیفیت و دقت بسیاری انجام شده است؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود که در هنگام تجربه‌ی این بازی، حتما از هدفون و یا هندزفری استفاده کنید.

خالی از لطف نیست اگر به جوایزی که بازی Badland موفق به دریافتشان شده است اشاره‌‌ای داشته باشیم:

  • جایزه بهترین طراحی در Apple Desing Award 2013
  • جایزه برجسته‌ترین بازی موبایل در Satellite Award 2014
  • جایزه بهترین بازی Arcade Action در جشنواره‌ی Tabby 2013

بازی Badland به قدری موفق بود که توسعه‌دهندگان در سال 2015 تصمیم گرفتند بازی را برای کنسول Ps3 و Ps4 و Xbox One نیز منتشر کنند.

بازی Badland یک تجربه‌ی فوق‌العاده از لحاظ صوتی و بصری است و می‌تواند با گیم پلی خود، مخاطب را ساعت‌ها در دنیایی مرموز و آشفته سرگرم کند. پس تجربه این شاهکار ارزشمند را از دست ندهید و نظر خود را در رابطه با این بازی هیجان‌انگیز با ما و مخاطبین بازیاتو به اشتراک بگذارید.