بازی‌های مبارزه‌ای و رقابتی همیشه از جذابیت خاصی برخوردار بودند. لذت پیروزی و شکست دادن حریف حس خوبی به گیمر منتقل می‌کند و همین حس خوب و لذت بخش می‌تواند ساعت‌ها کاربران را پای بازی نگهدارد و چه بهتر که این مبارزه و رقابت بین کاربران واقعی و آنلاین باشد.

بازی ارباب جنگ، ساخته استودیو بازیسازی پیله یک نمونه داخلی موفق و با کیفیت از این بازی‌هاست. بازی‌ای که با در اختیار داشتن المان‌های گرافیکی خوب و ارائه گیم پلی سرگرم کننده می‌تواند کاربران متعددی را مجذوب خود کند.

بازی ارباب جنگ تا حد زیادی شما را به یاد بازی‌هایی مثل Bowmasters و Tanks ساخته‌های موفق Playgendary می‌اندازد، اما با اضافه کردن المان‌ها و ویژگی های خاص خود توانسته به یک بازی ایرانی خوش ساخت و دوست داشتنی تبدیل شود. برای آشنایی بیشتر با نکات مثبت و منفی این بازی، نقد ارباب جنگ را تا انتها دنبال کنید.

تانک بازی در بازی ارباب جنگ

بهترین هدف گیری، قوی‌ترین ضربه

گیم پلی ارباب جنگ خوشبختانه، از پیچیدگی خاصی برخوردار نیست و شما به راحتی می‌توانید تسلط کافی برای پیروزی در مبارزات را به دست آورید. در ارباب جنگ شما باید با استفاده از تانک جنگیتان به مصاف دشمنان بروید و آن‌ها را شکست دهید.

با مراجعه به فروشگاه تانک می‌توانید تانک‌های جدیدتر و به مراتب قوی‌تری را خریداری کنید و یا با انتخاب تانک فعلیتان قدرت دفاعی و هجومی آن را افزایش دهید.

با شروع هر سری(round) از مبارزه، زمان کوتاهی برای حرکت کردن در محیط بازی دارید و پس از آن باید با هدف گیری درست و تنظیم شتاب به حریف خود شلیک کنید.

همچنین وجود سلاح‌های گوناگون می‌تواند یک بار استراتژی خوبی را به بازی منتقل کند و استرسی را در بین بازیکنان برای زدن ضربه‌ای کاری‌تر به وجود می‌آورد.

در هر نبرد شما می‌توانید از بین سلاح‌هایی که پیش از این به‌دست آورده اید یا از فروشگاه خریداری کرده ایدتعدادی را انتخاب کنید و وارد رقابت شوید.

توجه داشته باشید که هر سلاح ویژگی‌های خاص خود را دارد که باید از هر کدام در موقع مناسب به خوبی استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید بازی تنها با شلیک و مبارزه ختم نمی‌شود. شما باید علاوه بر مبارزه اردوگاه خودتان را نیز مدیریت کنید و با به دست آوردن منابع متفاوت، اردوگاهی مجهز و البته قوی را بسازید.

وجود جدول رتبه بندی نیز از خصوصیات مثبت این بازی آنلاین به شمار می‌رود و هیجان مضاعفی را به فرماندهان واقعی هدیه کرده است.

بازی ارباب جنگ

ساده اما دلنشین

ارباب جنگ از گرافیک قوی و چشم‌نوازی بهره می‌برد و جذابیت بصری خوبی را برای بازیکنان خود به ارمغان آورده است.

محیط بازی یکدست به نظر می‌رسد و نقص خاصی در این بخش به چشم نمی‌آید و در آن همه المان‌ها با هم تناسب لازم را دارند؛ اما با این حال رنگ برخی از قسمت‌های بازی نیاز به تغیرات جزئی دارد تا بیشتر به چشم بیایند و بازیکنان راحت تر آن‌ها را پیدا کنند.

لازم به ذکر است که در قسمت گیم پلی کمبودها و ایرادات بصری‌ای کمی به گوش می‌خورد و کمی محیط بازی در گوشی‌هایی با صفحه‌نمایش کوچک شلوغ و گیج کننده به نظر می‌رسد.

زاویه و نوع قرارگیری المان‌ها در اردوگاه نیز جالب و در نوع خود بدیع است. اگرچه در ابتدا محیط کمی برای کاربر ناآشناست اما بعد از گذشتن مقداری زمان کاربر می‌تواند به خوبی با تمام قسمت‌ها ارتباط لازم را برقرار کند.

در کنار تمام نکات ذکر شده صداگذاری بازی نیز به خوبی انجام شده و در ابتدای بازی و در طول روایت شدن داستان می‌تواند کاربر را مجذوب بازی کرده و برای ادامه بازی تشویق کند.

با ارتقا ساختمان و تیرها می‌توانید برای بهترین شدن و شکست رقبا آماده شوید.

ارتقا اسلحه در بازی ارباب جنگ

شاید بزرگترین مزیت بازی نسبت به رقیبان خود در خلاقیت هایی مثل موجود بودن اردوگاه و دیگر المان‌های جدید و خلاقانه‌ی موجود در بازی باشد. اما یادتان نرود که در ارباب جنگ شما آنلاین و فقط با کاربر واقعی بازی می‌کنید و این مورد می‌تواند هیجان بیشتری به بازی دهد.

خوشبختانه بازی‌ ارباب جنگ از کاراکترها و داستان روایی کوتاهی نیز بهره‌ می‌برد که به جذابیت بازی افزوده است و ماموریت‌های کلی و روزانه نیز حس خوبی را برای بازگشت به بازی و مبارزه در بازیکنان به وحود می‌آورد.

منو تنظیمات کامل، آموزش پویا و صوتی و سادگی ساختار از ویژگی‌های منحصر به فرد دیگر این بازی به حساب می‌آید.

هر چه بیشتر برنده شوید، میتوانید بیشتر سلاح‌هایتان را ارتقا دهید و صندوق هدیه بگیرید.

در پایان اگر علاقه‌مند به یک بازی رقابتی و مبارزه‌ای در سبک تیراندازی آن هم با قابلیت آنلاین هستید ارباب جنگ می‌تواند در صدر انتخاب‌های شما باشد. ضمن اینکه در نسخه‌های بعدی بازی داستانی و همچنین بخش اتحادها به بازی اضافه خواهد شد و قطعا در نسخه‌های بعدی بازی کامل‌تر و قوی‌تری را شاهد خواهیم بود.