راهنمای بازی اپکس موبایل شامل نکاتی است که برای تجربه بازی اپکس موبایل به آنها نیاز پیدا خواهید کرد. بازی اپکس لجندز (Apex Legends) یکی از محبوب‌ترین  بتل رویال‌های جهان است که در تب عرضه بازی‌های بتل رویال، توسط کمپانی EA Games منتشر شد و به سرعت توانست تا محبوبیت بسیاری کسب کند. با اینکه این بازی از نظر سادگی به پای دیگر بتل رویال‌ها نظیر Fortinite نمی‌رسد، اما روزانه افراد زیادی آن را تجربه کرده و استریم‌های این بازی نیز در دو پتلفرم استریم Twitch و Youtube Gaming، طرفداران و بیننده‌های بسیاری دارد. روزانه بازیکن‌های بسیاری به همراه دوستان‌شان یا به صورت تک‌نفره، بازی Apex Legends را در حالت رنک یا تفریحی، تجربه می‌کنند.

محبوبیت بازی اپکس لجندز به حدی بود که کمپانی EA، این بازی را برای پلتفرم‌های موبایل نیز عرضه کرد تا گیمرهای پلتفرم‌های اندروید و IOS نیز از تجربه این بازی بی‌نصیب نمانند. اگر برای اولین بار می‌خواهید این بازی را روی موبایل تجربه کنید ولی از مکانیک‌ها و سازوکار آن اطلاعی ندارید، نگران نباشید. ما در راهنمای بازی اپکس موبایل نکاتی را جمع‌آوری کرده ایم که به شما در آشنایی با بازی اپکس لجندز موبایل و تجربه بهتر آن کمک می‌کنند. با ما همراه شوید.

راهنمای بازی ایپکس موبایل

راهنمای بازی اپکس موبایل | آشنایی با کنترل‌ها

هنگامی که برای اولین بار وارد بازی اپکس موبایل می‌شوید، مراحل آموزشی مناسبی را می‌بینید که شما را به خوبی با کنترل بازی اپکس لجندز موبایل، آشنا می‌کنند. خوشبختانه بازی دست شما را در تنظیمات کنترل باز می‌گذارد، چیزی که در کمتر بازی بتل رویالی دیده می‌شود. تنظیمات کنترل بازی را می‌توانید از بین دو حالت کلاسیک و «اپکس کنترل» انتخاب کنید. حالت کلاسیک با همان آنالوگ و دکمه‌های دیجیتال آشنا، شباهت بسیاری با سایر بازی‌های بتل رویال دارد. بنابراین اگر پس از تجربه بازی‌هایی نظیر فورتنایت یا پابجی موبایل، به سمت اپکس لجندز آمده اید، به شما در راهنمای بازی اپکس موبایل پیشنهاد می‌کنیم که حالت کلاسیک را انتخاب کنید.

حالت کنترل اپکس کمی از کلاسیک پیچیده‌تر است. اما اگر بازی اپکس موبایل، اولین بازی بتل رویالی است که روی دستگاه موبایل‌تان تجربه می‌کنید و قصد دارید زمان زیادی را صرف این بازی کنید، بهتر است که این حالت کنترل را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که فارق از اینکه چه نوع کنترلی را انتخاب می‌کنید، می‌توانید تنظیمات را مطابق سلیقه شخصی خود نیز تغییر دهید، بنابراین نحوه قرارگیری دکمه‌ها، اندازه آنها و عملکردشان را آن‌طور که دست‌تان راحت بوده و کمتر خسته می‌شود، انتخاب کنید. خوشبختانه می‌توان کنترل‌های بازی اپکس موبایل را به راحتی تغییر داد و این نکته مثبتی برای این بازی به حساب می‌آید.

اگر پس از تجربه بازی اپکس لجندز روی کنسول یا کامپیوتر، نسخه موبایلی آن را تجربه می‌کنید و تنظیمات کنترل لمسی بازی منجر به گیج شدن‌تان شده است، می‌توانید از یک کنترلر برای تجربه بازی اپکس موبایل استفاده کنید. بازی اپکس لجندز با پشتیبانی کامل کنترلرها روی دستگاه‌های موبایل عرضه شده است. کنترلر‌های بسیاری در بازه‌های قیمت متفاوت برای موبایل‌های اندروید و IOS ساخته شده اند که هر یک بسته به عملکردی که ارائه می‌دهند، قیمت بالاتر یا کمتری دارند.

بخشی از Apex Legends mobile

همچنین به راحتی می‌توانید از کنترلرهای کنسول خود نیز برای استفاده در بازی اپکس موبایل استفاده کنید چرا که بازی آنها را پشتیبانی می‌کند. به شما در راهنمای بازی اپکس موبایل توصیه می‌کنیم که اگر کنترلرهای DualSense، DualShock 4 یا کنترلرهای اکس‌باکس‌های وان و سریز دارید، زحمت خرید کنترلر جدید برای موبایل‌تان را به خود ندهید و از آنها برای تجربه بازی اپکس موبایل استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که همچنان برای انتخاب گزینه‌های منو، مجبور به لمس گوشی‌تان هستید و این تجربه گیم‌پلی است که با کنترلر انجام می‌شود.

با وصل کردن کنترلر یا تغییر تنظیمات لمسی مورد نظرتان در بازی اپکس موبایل، از همان اول وارد میدان نبرد نشوید. بهتر است تا تنظیمات کنترل جدید خود را در میدان تیر آزمایش کنید تا خیال‌تان بابت مسائلی نظیر دقت هدف‌گیری و حرکت کردن راحت شود. بدین صورت می‌توانید مطمئن شوید که هنگام ورود به میدان نبرد، کنترل بازی شما را اذیت نمی‌کند و در اوج خطر، مجبور به تغییر تنظیمات کنترل نخواهید شد. به یاد داشته باشید که اگر پس از تجربه بازی اپکس لجندز در کنسول‌ها و کامپیوتر به سمت اپکس موبایل آمده اید، ممکن است تغییرات صورت گرفته کمی شما را گیج کند. بنابراین انتظار عملکرد مورد نظر از اسلحه‌ها و آیتم‌ها را نداشته باشید و همه را در میدان تیر، آزمایش کنید.

قهرمان های Apex Legends

راهنمای بازی اپکس موبایل | انتخاب قهرمان مناسب

بازی اپکس موبایل در حالی عرضه شده که ده قهرمان از بازی اصلی، در آن حضور دارند. اگر برای اولین بار پس از مطالعه راهنمای بازی اپکس موبایل به سمت این عنوان رفته اید و ایده‌ای از قهرمان‌های آن ندارید، می‌توانید آن را با بازی‌های شوتر قهرمانانه نظیر اورواچ مقایسه کنید. هر قهرمان بازی اپکس موبایل سه قابلیت تاکتیکی، نهایی و منفعل دارد که سومی همیشه فعال است یا در شرایط خاص به طور خودکار فعال می‌شود. توانایی هر قهرمان در شرایطی خاص به کار می‌آید.

به عنوان مثال Bangalore یک قهرمان تهاجمی است. قابلیت تاکتیکی این قهرمان یک نارنجک دودزاست که دید دشمنان را محدود می‌کند، قابلیت منفعل Bangalore هنگام شلیک شدن به سمت‌اش، به او سرعت می‌دهد و قابلیت نهایی‌اش، درخواست حمله هوایی به منطقه‌ای تعیین شده است. در مقابل شخصیت Lifeline یک قهرمان پشتیبان است. او می‌تواند پهبادی احضار کند که هم‌تیمی‌های او را درمان می‌کند. قابلیت منفعل این قهرمان یک پهباد زنده کننده و قابلیت نهایی‌اش، بسته حمایتی پر از زره و آیتم‌های درمان کننده است.

به شما در راهنمای بازی اپکس موبایل توصیه می‌کنیم که به همه قهرمان‌ها نگاهی بیندازید و قابلیت‌های آنها را مطالعه کنید و سپس قهرمان‌هایی که نظرتان را جلب کرده اند را در میدان تیر آزمایش کنید. پس از درک‌شان، آنها و قابلیت‌های‌شان را در میدان نبرد بازی امتحان کنید. اگر پس از چند مسابقه، آن قهرمان نظرتان را جلب نکرد، می‌توانید به سراغ دیگری بروید. صرفا به‌خاطر اینکه با یک قهرمان، زود شکست خوردید، او را کنار نگذارید. گاهی اوقات به علت زود کشته شدن یا هم‌تیمی‌هایی که همکاری نمی‌کنند، ممکن است نتوانید توانایی واقعی یک قهرمان را کشف کرده و آن‌طور که باید، بر بازی تاثیر بگذارید. بهتر است که حداقل سه مسابقه را با یک قهرمان تجربه کنید تا بتوانید او را در شرایط مختلف بسنجید.

نکته‌ای که سبب می‌شود با یک قهرمان بهتر بازی کنید، همخوانی او با شخصیت‌تان در دنیای واقعی است. اگر بازی کردن با قهرمان‌های پشتیبان را در شوترها یا بازی‌های دیگر بیشتر می‌پسندید، به شما در راهنمای بازی اپکس موبایل توصیه می‌کنیم که حتما قهرمان‌های پشتیبان این بازی را نیز امتحان کنید. تجربه یک بازی در حالتی که حس خوبی به شما دهد، در نهایت منجر به بهبود عملکرد شما در آن بازی می‌شود.

البته نکات ذکر شده بیشتر مناسب بازیکن‌های جدید است. بازیکن‌های سابق کنسول و کامپیوتر اپکس لجندز چندان مشکلی در شناسایی قهرمان‌ها نخواهند داشت، چراکه قابلیت همه قهرمان‌ها، همانی است که در کامپیوترها و کنسول‌ها شاهد هستیم.

صحنه هایی از Apex legends mobile

راهنمای بازی اپکس موبایل | مودهای دیگر

بازی اپکس موبایل یک عنوان بتل رویال ساده نیست. این بازی مودهای مختلفی دارد که تجربه آنها، به خصوص برای افراد مبتدی خالی از لطف نیست. یکی از جذاب‌ترین مودهای بازی اپکس موبایل مودهای Arena است که تجربه‌شان لذت بسیاری دارد. مودهای Arena به شما اجازه می‌دهند که قهرمان خود و اسلحه‌های‌اش را انتخاب کنید، بنابراین این راه مناسبی است که یک قهرمان و اسلحه‌ها را به طور همزمان آزمایش کنید. بدین صورت می‌توانید بدون آزمایش اسلحه‌ها و قهرمان‌ها در میدان تیر، با حریفان واقعی تمرین کنید و از طرفی نیاز نیست برای پیدا کردن اسلحه مورد نظرتان، در میدان مبارزه بگردید و خود را به خطر بیندازید.

این مودها شبیه حالت‌های سنتی Deathmatch هستند که در سایر بازی‌های شوتر وجود دارند. در راهنمای بازی اپکس موبایل به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما به این مودها سری بزنید، چراکه می‌توانید در فضایی بسیار سریع و مفرح، ضمن یادگیری مکانیک‌های هدف‌گیری و حرکت بازی اپکس موبایل، اسلحه‌ها و قهرمان‌ها را نیز آزمایش کنید. هر مود Arena شامل یک بخش به‌خصوص از نقشه بازی اپکس موبایل می‌شود، بنابراین با تجربه این حالت‌ها می‌توانید به بخش‌های مختلف نقشه و هر یک از اتاق‌ها و زوایای این قسمت‌ها نیز آشنا شوید تا با دانش کامل از نقشه، به سراغ تجربه مود بتل رویال بازی اپکس موبایل بروید.

همچنین اگر تجربه بتل رویال‌ها به طور کامل برای‌تان سخت است و می‌خواهید همان فرمول بتل رویال را در فضایی محدودتر تجربه کنید، به شما مود Quick Battle را پیشنهاد می‌کنیم. این مود، همان حالت بتل رویال، اما سریع‌تر است. در این حالت بازیکن‌های کمتری پیش روی‌تان قرار می‌گیرند و نقشه نیز کوچک‌تر شده است.

انتخاب تیم در Apex legends mobile

راهنمای بازی اپکس موبایل | همکاری تیمی

بازی اپکس موبایل به صورت تیم‌های سه‌نفره دنبال می‌شود. می‌توانید به صورت تک‌نفره نیز این بازی را انجام دهید و با استفاده از قابلیت تیم‌یابی بازی، دو نفر هم‌تیمی خود را از بین افراد ناشناس و به صورت‌ خودکار پیدا کنید. همچنین می‌توانید به همراه دوستان‌تان، تیم‌های سه‌نفره تشکیل دهید و لحظات مفرحی را تجربه کنید. اصلی که در هر صورت باید آن را مد نظر قرار دهید، همکاری تیمی است.

اگر به دنبال پیروزی در بازی‌های بتل رویال اپکس موبایل هستید، باید با هم‌تیمی‌های خود همکاری داشته باشید. تمام قهرمان‌های بازی اپکس موبایل هدف مشخصی دارند که باید در خدمت تیم آن را استفاده کنند. به عنوان مثال هیچ قهرمان پشتیبانی بدون حمایت از سایر هم‌تیمی‌های‌اش و عدم محافظت از آنها، پیروز نمی‌شود. مهم‌ترین اصلی که باید رعایت کنید، انتخاب قهرمان متناسب با تیم‌تان است.

تیمی که تمام اعضای آن از قهرمان‌های تهاجمی تشکیل شده باشند، ممکن است مفرح به نظر برسد، اما یک تیم متعادل، متشکل از قهرمان‌های تدافعی، تهاجمی و پشتیبان، بسیار کارآمدتر است. در راهنمای بازی اپکس موبایل به شما توصیه می‌کنیم که پیش از انتخاب قهرمان، به ترکیب تیم‌تان نیز نگاهی بیندازید. بهتر است به یادگیری یک قهرمان بسنده نکنید. بلد بودن چند قهرمان در مواقعی که قهرمان فعلی‌تان مناسب ترکیب فعلی تیم شما نیست یا قهرمان مورد علاقه‌تان توسط فرد دیگری انتخاب شده، بسیار کارآمد است.

معمولا تیمی متشکل از سه قهرمان Bangalore، Gibraltar و Lifeline، ترکیبی ایده‌آل از حمله، دفاع و پشتیبانی است. اما می‌توان خلاقیت به خرج داد. قهرمانی نظیر Pathfinder می‌تواند به تیم در جست‌وجوی مناطق جدید کمک کند.

همانند تمام بازی‌های بتل رویال، مسابقات اپکس موبایل نیز با فرود به نقشه آغاز می‌شود. در هر مسابقه یکی از سه عضو تیم‌تان، به طور تصادفی به عنوان مسئول پرش (Jumpmaster) انتخاب می‌شود. تعیین نهایی نقطه فرود توسط جامپ مستر انجام می‌شود، البته دو عضو دیگر تیم نیز می‌توانند منطقه‌های مورد نظر خود را پیشنهاد کنند، اما تصمیم نهایی با جامپ‌ مستر است.

نقش Jumpmaster

ممکن است در برخی موارد با نظر جامپ مستر تیم، مخالف و منطقه‌ای را مدنظر داشته باشید که امکانات بهتری در آن یافت می‌شود. نگران نباشید، اختلاف‌ نظر عضوی از بازی‌های تیمی است. به شما در راهنمای بازی اپکس موبایل پیشنهاد می‌کنیم که هر نقطه از نقشه را فرصتی منحصر‌به‌فرد ببینید. هر منطقه دارای تجهیزات و امکاناتی است که می‌توانید برای پیروزی استفاده کنید. از طرفی ساختمان‌های هر منطقه، فرصتی جدید برای غافلگیر و حذف کردن بازیکن‌های حریف پیش روی‌تان قرار می‌دهد که شاید در مناطق دیگر، به دست نمی‌آوردید، بنابراین چندان در فرود آمدن در منطقه‌ای به خصوص سخت‌گیری نکرده و تمرکز خود را روی گیم‌پلی بازی قرار دهید.

اصل مهم دیگری که در راهنمای بازی اپکس موبایل به آن اشاره می‌کنیم، ماندن در کنار تیم است. هیچ‌گاه به دلیل اختلاف نظر یا دلایل دیگر، تیم خود را ترک نکنید. این شما را به هدفی راحت برای تیم‌های دیگر تبدیل می‌کند. اگر مایلید که به نقطه خاصی بروید، پیش از آن، موضوع را با تیم خود در میان بگذارید. برای جمع‌آوری منابع و تجهیزات، سعی نکنید مدت زیادی را به تنهایی سپری کنید. ممکن است در هر لحظه اعضای تیم‌های دیگر، به سمت‌تان حمله کنند و شانس بقای زیادی در مقابل آنها نخواهید داشت. در این صورت حتی اگر صدمه ببینید، هم‌تیمی در کنارتان نیست که شما را درمان کند. جدایی از تیم، دلیل مرگ زودهنگام بسیاری از بازیکن‌های اپکس موبایل است.

اگر در منطقه‌ای به دور از سایر هم‌تیمی‌های‌تان فرود آمدید. به سرعت به سمت آنها ندوید. اصل اول این است که زنده بمانید، بنابراین به سرعت تجهیزاتی نظیر اسلحه و زره را بدون ترک کردن منطقه پیدا کنید و سپس، در یکی از ساختمان‌های خالی مخفی شوید تا اعضای تیم، به سمت‌تان بیایند. اگر شما باید به سمت آنها بروید، این‌کار را پیش از یافتن تجهیزات مناسب انجام ندهید. اگر می‌خواهید به سمت تیم‌تان حرکت کنید، تا جای ممکن از درگیری با تیم‌های دیگر پرهیز کرده و از میان‌برها برای رسیدن به اعضای تیم‌تان استفاده کنید.

درست است که بازی اپکس موبایل به اندازه بازی‌هایی نظیر Overwatch، بر کار تیمی تاکید ندارد، اما همکاری تیمی در این بازی، همچنان راه پیروزی و جلوگیری از حذف زودهنگام است.

راهنمای بازی ایپکس موبایل

راهنمای بازی اپکس موبایل | نقشه بازی

در گوشه سمت چپ صفحه موبایل‌تان، یک مینی مپ به شکل مربعی کوچک خواهید دید. با لمس این مینی مپ، نقشه‌ای بزرگ‌تر مقابل‌تان باز می‌شود. می‌توانید با استفاده از این نقشه، مناطق و ساختمان‌های اطراف‌تان را ببینید، منطقه‌ای خاص را نشانه‌گذاری کرده و نشان‌هایی که پیش‌تر روی نقشه قرار داده‌اید را حذف کنید. هم‌تیمی‌های‌تان روی نقشه به شکل علامتی مخصوص ظاهر می‌شوند که می‌توانید در صورت دور افتادن از آنها به راحتی با استفاده از نقشه، پیدای‌شان کنید.

مناطق مختلف نقشه، درجات مختلفی از امکانات و تجهیزات را در خود دارند، این سبب شده تا برخی مناطق برای فرود آمدن، خطرناک‌تر از مناطقی دیگر باشد. مناطقی که امکانات ارزشمندتری داشته باشند، در نقشه‌تان با رنگ بنفش به نمایش در می‌آیند. تیم‌های بسیاری برای دستیابی به تجهیزات با ارزش، در مناطق بنفش فرود می‌آیند، این یعنی درگیری‌های بسیاری در اینگونه مناطق رخ می‌هد. به شما در راهنمای بازی اپکس موبایل پیشنهاد می‌کنیم که از فرود آمدن در این مناطق پرهیز کنید. البته اگر شما و هم‌تیمی‌های‌تان به دنبال ورود مستقیم به میدان نبرد و لذت‌بردن از اکشن اپکس موبایل می‌گردید، مطمئنا در مناطق بنفش می‌توانید یک آشوب واقعی را تجربه کنید.

اگر می‌خواهید محافظه‌کارانه‌تر بازی کرده و ابتدا از تجهیزات خود مطمئن شوید، در مناطقی از نقشه فرود بیایید که امکانات و تجهیزاتی با ارزش متوسط دارند. هر چه در اوایل بازی نبردهای کمتری را تجربه کنید، می‌توانید امکانات بیشتری جمع‌آوری کرده و برای مبارزه‌های میانه بازی، آماده‌تر باشید. حتی اگر تجهیزاتی که به دست آورده اید چندان با کیفیت‌ نباشند، از مبارزه‌های سنگین و مرگبار در اوایل بازی بهتر است، چراکه اینگونه نبردها ممکن است منجر به از دست رفتن یکی از هم‌تیمی‌های‌تان شده و این قطعا به تجهیزاتی که به دست می‌آورید، نمی‌ارزد.

سیستم توانایی Apex legends mobile

راهنمای بازی اپکس موبایل | سیستم جدید توانایی‌ها

بازی اپکس موبایل یک سیستم کاملا جدید به نام سیستم توانایی‌ها را معرفی می‌کند. می‌توانید با استفاده از این سیستم، توانایی‌های مختلفی را برای هر یک از قهرمان‌های بازی اپکس موبایل آزاد کنید. هر چه بیشتر با یک قهرمان بازی کنید، امتیاز تجربه بیشتری به دست می‌آورید که می‌توان آن را در درخت توانایی مخصوص آن قهرمان خرج کرد. چیزهایی که در این سیستم برای قهرمان مورد علاقه‌تان آزاد می‌کنید، شامل توانایی‌هایی مفید نظیر امتیازات، فینیشرها و قابلیت‌هایی به‌خصوص است.

با اینکه هر قهرمان توانایی‌های بسیاری برای آزاد کردن دارد، اما در هر لحظه فقط می‌توانید از یکی از آنها استفاده کنید. می‌توانید به راحتی پیش از هر مسابقه توانایی‌های آزاد شده برای قهرمان‌تان را انتخاب کنید و با قابلیت‌های مختلف، گزینه مناسب‌تر را انتخاب کنید. نکته‌ای مهم در راهنمای بازی اپکس موبایل که باید به آن توجه کنید، سلیقه‌ای بودن عناصر موجود در درخت توانایی‌های هر قهرمان است. ممکن است یک بازیکن حرفه‌ای یا استریمر توانایی‌های مفید یک قهرمان را به شما پیشنهاد کند، اما این با سبک بازی شما همخوانی نداشته باشد. بنابراین با آزمودن همه آنها، توانایی که برای سبک بازی و سلیقه‌تان مناسب‌تر است را انتخاب کنید.

راهنمای بازی ایپکس موبایل

راهنمای بازی اپکس موبایل | بهترین اسلحه‌ها

اسلحه‌های بسیاری در بازی اپکس موبایل وجود دارد که با استفاده از آنها، می‌توانید بدون نیاز به سلاحی دیگر، به پیروزی برسید. ما در راهنمای بازی اپکس موبایل پنج اسلحه که از بقیه قوی‌تر بوده یا هدف‌گیری دقیق‌تری دارند را برای‌تان انتخاب کرده‌ایم.

سلاح R-301 Carbine: این اسلحه انتخابی مطمئن در نسخه کنسول بازی اپکس لجندز بود. خوشبختانه نسخه موبایلی آن چندان فرقی با نسخه کنسولی یا کامپیوتری‌اش ندارد. اسلحه میان‌برد بهتری از R-301 Carbine پیدا نخواهید کرد. این سلاح خشابی به گنجایش 18 تیر دارد که با استفاده از خشاب‌های Epic، می‌توان گنجایش‌اش را تا 28 تیر نیز افزایش داد. بزرگ‌ترین امتیاز این اسلحه، انعطاف‌پذیری آن است. با اینکه این سلاح یکی از بهترین ابزار کشتار میان‌برد است، اما در دوربرد نیز بسیار کارآمد بوده و اگر روی آن دوربین سوار کنید، توانایی تبدیل شدن به یکی از بهترین سلاح‌های دوربرد بازی را نیز خواهد داشت.

سلاح VK-47 Flatline: از دیگر سلاح‌های اتوماتیک که در فهرست بهترین اسلحه‌های راهنمای بازی اپکس موبایل به آن اشاره می‌کنیم، سلاح VK-47 Flatline است. این اسلحه، بیشترین صدمه به ازای هر گلوله را در میان تمام سلاح‌های اتوماتیک بازی اپکس موبایل داراست. از معایب این اسلحه، می‌توان به سرعت شلیک پایین آن اشاره کرد، بنابراین اگر به دنبال سلاحی سریع می‌گردید که هدف‌گیری با آن نیز آسان باشد، به سراغ VK-47 Flatline نروید. اما اگر به دنبال سلاحی بسیار قدرت‌مند یا تمرین برای افزایش دقت هدف‌گیری خود هستید، حتما این سلاح را امتحان کنید.

سلاح G7 Scout: اگر به اسلحه‌های اسنایپر علاقه دارید، مطمئنا عاشق G7 Scout خواهید شد. این اسلحه یک ماشین کشتار نیمه اتوماتیک با هدف‌گیری بسیار دقیق است که می‌توان آن را به صورت میان‌برد یا دوربرد استفاده کرد. با این‌حال، ما در راهنمای بازی اپکس موبایل این اسلحه را برای نبردهای میان‌برد پیشنهاد نمی‌کنیم، چراکه اسلحه‌های اتوماتیک بسیاری وجود دارند که قدرت‌شان در نبردهای میان‌برد از G7 Scout بیشتر است. اگر از هدف‌گیری قابل قبولی برخوردارید و تجربه بازی شوترهای دیگر را دارید، از این سلاح استفاده کنید، چراکه به توانایی نسبتا زیادی نیاز دارد.

سلاح Peacekeeper: این سلاح مخصوص آن دسته از بازیکن‌هایی است که عاشق اسلحه‌های شات‌گان هستند. به یاد داشته باشید که تمام نبردهای بازی اپکس موبایل از راه دور یا میانه، پیگیری نمی‌شوند و وجود یک سلاح مخصوص فاصله نزدیک، نظیر شاتگان Peacekeeper می‌تواند نتیجه نبردها را عوض کند. این سلاح قدرت بسیار بالایی دارد و می‌توان با استفاده از آن، اکثر بازیکن‌ها را با یک تیر از بین برد. اما به یاد داشته باشید که این اسلحه به زمان زیادی برای تعویض خشاب نیاز دارد، بنابراین از گلوله‌های آن به درستی استفاده کنید.

سلاح Volt: مطمئنا از بین سلاح‌های دسته اس‌ام‌جی‌ها نیز می‌توان گزینه‌های خوبی را انتخاب کرد. سلاح Volt یکی از بهترین اسلحه‌های میان‌برد و دوربرد بازی اپکس موبایل و تنها اسلحه‌ای است که می‌تواند پابه‌پای R-301 Carbine بیاید. این اسلحه سرعت شلیک بالایی داشته و لگد کمی می‌زند، بنابراین یکی از بهترین ابزار برای بازیکن‌های مبتدی به شمار می‌رود.

آیا تازگی پس از مطالعه راهنمای بازی اپکس موبایل آن را آغاز کرده اید؟ نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از این بازی با ما در میان بگذارید.