اگر از طرفداران پروپاقرص بازی مافیا باشید، بازی Among Us موبایل برای شما طراحی شده است تا در شرایط امروز کرونایی در خانه مافیا بازی کنید! 

استودیو سازنده این بازی InnerSloth، در ابتدای امر نسخه کامپیوتر این بازی را با قیمت 4 دلار ارائه کرده است. شما با پرداخت این قیمت می‌توانید به امکانات این بازی دسترسی داشته باشید. 

اما بر خلاف آن، نسخه موبایل بازی Among Us (در میان ما) برای بازیکنان موبایلی کاملا رایگان بوده و تمام ویژگی ها و امکانات نسخه ویندوز بازی امانگ آس را دارا است. 

همانطور که گفتیم بازی Among Us از روی بازی مافیا الگو برداری شده و کار تیمی، تظاهر و فریب از جمله ویژگی های اصلی تم آن به حساب می‌آید.‌

یکی از دلایلی که محبوبیت این بازی را افزایش داده است، استقبال خوب استریمرها و یوتیوبرها از آن است، به حدی که توانسته توجه کاربران زیادی را به خود جلب کند. 

در این مطلب قصد داریم که به صورت جزئی تر نگاه کنیم و به معرفی بازی Among Us برای موبایل بپردازیم.

دانلود رایگان بازی among us

داستان بازی Among Us (امانگ آس)

شما به همراه دوستان تان در قالب تیم های 4 تا 10 نفره ( با توجه به نقشه‌ی انتخابی شما) قرار می گیرید. فضای در اختیار بازیکنان یک سفینه است که اولویت اول این است که آن را تعمیر و سپس فرار کنید. 

اما یکی در میان شما (پلیرها) مشکوک به نظر می رسد. او قصد دارد که فضا را متشنج کند و یکی یکی شما را به قتل برساند. این فرد مشکوک Impostor یا خائن نام دارد. مواظب او باشید!

در کنار تعمیر کردن سفینه تان که اولویت اول است، باید سعی کنید Impostor را شناسایی و ردگیری کنید. پس گوش به زنگ باشید. اگر اولین جسد را دیدید حتما به بقیه بازیکنان خبر دهید. 

از آنجایی که شما در سفینه هستید، پس هرکدام از شما یک نقش در این جا به عهده دارد. با انجام وظایف و با هدایت نقشه راه می توانید سفینه را هر چه زودتر تعمیر کنید.(انجام تسک‌های مربوط به هر بازیکن).

از آنجایی که این قاتل در هر سری بازیکنی را به قتل می رساند. اولین نفری که جسد را دید باید با فشردن دکمه REPORT سایرین را باخبر سازد. 

با این کار، اعضا (بازیکنان) جهت مشورت و رای گیری جمع می شوند. در این جلسه افراد در مورد این‌ که خائن چه کسی است به بحث و تبادل نظر می پردازند!

در هنگام شور و مشورت اتفاقی که می افتد این است که بازیکنی که بیشتری رای را دریافت کرد، از سفینه به بیرون پرتاب می شود که دو حالت به وجود می آید:

1- شخص اگر مجرم باشد، بازیکنان برنده بازی می شوند.

2- شخص اگر به اشتباه رای اورده باشد که کارش تمام است و بازی ادامه می یابد تا جایی که خائن پیدا شود یا اینکه او تمام بازیکنان را بکشد.

بازی among us برای موبایل

نقشه

نقشه Skeld، اولین نقشه‌ی بازی است که شامل 14 اتاق یا room مختلف بوده و با 7 راهرو به صورت موازی به هم متصل و مرتبط می شوند. 

در قسمت کافه تریا هر بازیکن می تواند شروع کننده باشد  که این بستگی به تنظیمات و RNG دارد. همچنین هم تیمی برای تکمیل وظایف خودش نیاز است که به اتاق های مختلف سرک بکشد و آنها را تکمیل نماید.

در هنگامی که خائن وظیفه ای بر عهده ندارد می تواند برعکس عمل کند. یعنی اینکه خود را در قالب هم تیمی جا بزند و وظایف آنها  را بر عهده بگیرد تا با این کار تضاد ایجاد کند و خود را به خوبی پنهان سازد. 

هر شخص در هر زمان دلخواه می‌تواند یک جلسه اضطراری درخواست کند تا شواهد خود را با هم تیمی‌ها یا Crewmate در میان بگذارد.

زمان تجربه هر راند بازی

به این دلیل که انجام وظایف بسیار سریع انجام می شود، خائن باید چابک باشد و نقشه های خود را سریع تر عملی کند. بازی طولانی نیست ولی با توجه به تعداد ایمپاسترها، بازیکنان و توانایی آن‌ها، زمان تجربه بازی متفاوت خواهد‌ بود.

نکته جالبی که بازی امانگ آس دارد این است که افراد در صورتی که کشته شوند باز هم در بطن بازی هستند و می توانند به هم تیمی های خود کمک کنند.

بازی مافیا برای موبایل

راهکاری برای Imposter برتر در بازی among us 

هنگامی که شما در نقش Impostor هستید، باید دو ویژگی را به خوبی نشان دهید:

 • چرب زبانی
 • قدرت استدلال و قانع کنندگی

شخص Impostor باید بتواند با ترفندهای مختلف خود را مظلوم جلوه دهد و سعی کند که خود را از اتهام Imposter بودن خارج نماید آن هم با قانع کردن دیگران به اینکه من خائن نیستم! 

مهم نیست که چه کسی چه کاری انجام می دهد، مهم این است که شما بتوانید با آوردن شواهد و دلایل قانع کننده خود را بی‌گناه نشان دهید.

حواستان به زمان بازی و محدودیت آن باشد. شما باید از تک تک دقایق و ثانیه ها برای ایجاد حلقه اعتماد دیگران نسبت به خودتان استفاده بهینه کنید. کافی است که دو ویژگی را به خوبی ادا کنید تا یکه تاز بازی شوید!

همچنین با استفاده از قابلیت‌های ویژه ای که در اختیار دارید می‌توانید برتری قابل توجهی نسبت به بازیکنان عادی داشته باشید.

استفاده از کانال‌های زیر زمینی که به صورت مخفی می‌توانید در مپ جا به جا شوید. (ونت کردن)

بخش Sabotage به شما این امکان را می‌دهد که برای مدت زمان محدودی کل بازی را به دست بگیرید و با قطع کردن برق، اکسیژن یا راکتور بازیکنان را بهم بریزید و نقشه‌های خود را پیاده سازی کنید؛

سبوتیج زدن در Among Us نوعی استراتژی محسوب می‌شود و باید در مکان و زمان درست مورد استفاده قرار گیرد.

impostor در among us

آموزش بازی Among Us: چگونه خوب دروغ بگوییم و دروغگوها را بشناسیم

در این بازی، عامل موفقیت در بازی امانگ آس، جنگ اطلاعاتی است به گونه‌ای که فرد با اطلاعات بیشتر عموما برنده‌ی بازی است. جواب صحیح و یا ظاهرا صحیح به سوالات بازیکنان از جمله: کجا بودی؟ چکار کردی؟ و یا چه اتفاقی افتاد، می‌تواند راه موفقیت را برای شما باز کند.

در سفینه‌ی در حال سقوطی که خائن‌ها شما را احاطه کرده‌اند، شما به یک جفت چشم دیگر و دوست نیاز دارید. در بازی می‌توانید دو استراتژی در پیش بگیرید:

اول اینکه به عنوان یک فرد معمولی شروع به ایفای نقش خود کنید که شاید بهترین تجربه از بازی را برای شما رقم بزند.

استراتژی دوم که به نوعی تقلب در بازی Among Us به حساب می‌آید، این است که شما در طی بازی همیشه به دنبال یک نفر رفته و او را زیر نظر بگیرید و دائم در حال دنبال کردن او باشید. این فرایند در طولانی مدت باعث آزار بازیکن شده و به همین علت، نوعی تقلب (cheating) نامیده می‌شود.

مزیت این روش این است که اگر شما خائن باشید، با این استراتژی تقریبا هیچ‌کس به شما شک نخواهد کرد زیرا فردی که همیشه با او بوده‌اید، شما را بی‌گناه اعلام می‌کند. نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که برای اطمینان بیشتر، فردی که دنبالش هستید را تا پایان بازی نکشید.

اگر این استراتژی را پیش گرفتید، از تجمع اضطراری نیز در مواقع مناسب استفاده کنید، البته قبل از زدن دکمه، دلیلی مفید برای تجمع بسازید و خود را آماده کنید.

البته ممکن است اگر زیاد با دوستانتان زیاد among us بازی می‌کنید مجبور باشید چند استراتژی را با هم اجرا کنید و گاهی مجبور باشید برای داشتن پیروزی سریع هنگام خائن بودن، زمانی که بازیکن عادی (Crewmate) هستید هم استراتژی همراه بازیکن دیگری بودن را اجرا کنید که اگر آن بازیکن Impostor باشد به سادگی می‌تواند شما را بکشد.

تقلب در بازی among us

روش دیگری که می‌توانید به نوعی در بازی تقلب کرده و خود را برنده‌ی بازی کنید این است که لابی بازی را خودتان بسازید و تنظیمات بازی را به نفع خود بچینید. 

شاید ساده‌ترین روش برد بازی کم کردن دید Crewmateها و بالابردن دید Impostorها باش؛ یعنی هنگام تجربه بازی among us اگر خائن باشید محوطه بیشتری را میبینید و باعث می‌شود با دغدغه کمتری کرومیت‌ها را بکشید و کمتر دیده شوید..

شخصی سازی در بازی among us

از ویژگی های این بازی این است که شما برخی از آیتم ها را می توانید شخصی سازی کنید که شامل :

1- رنگ

بازیکن بازی “درمیان ما” می تواند از 12 رنگ برای تزیین استفاده کنند. این رنگ ها شامل: 

 • قرمز 
 • آبی
 • سبز 
 • صورتی 
 • نارنجی 
 • زرد 
 • سیاه 
 • سفید 
 • بنفش 
 • قهوه ای
 • فیروزه ای
 • آهکی 

همچنین پلیرها می توانند حیوانات خانگی، کلاه ها، اسکین ها را با این رنگ ها آراسته کنند. 

2- پوشش

آیتم پوشش در سال 2019 به بازی اضافه شد. این پوشش ها شامل چندین لباس است مانند:

 • پلیس
 • کلاه سفید
 • نظامی
 • کاپیتان
 • سایر لباس ها

 حین انتشار MIRA HQ، دو لباس جدید نیز اضافه شد: شیمیدان و حراست. همچنین برای نقشه Polus لباس های به خصوصی اضافه شده است که تنوع اسکین ها را بیشتر می کند. 

3- کلاه

آیتم کلاه ها از سال 2018 به این بازی افزوده شدند. شامل چندین کلاه برای بازیکنان بر اساس تیپ شخصیت این کاراکترها است.

برای مثال در به روزرسانی‌های هالووین، “در میان ما” کلاه های جدیدی مانند ماسک جیسون ، شاخ های شیطان ، چاقو و غیره اضافه کرد.

همچنین در سال 2019 نیز کلاه های جدیدتری به تعداد 5 عدد به این بازی افزوده شدند.این کلاه ها به صورت رایگان در نسخه موبایل و به صورت پرداختی در پی سی قابل دریافت هستند. 

و بالاخره در سال 2020 کلکسیون این کلاه ها با اضافه شدن برخی از تازه ترین ها تکمیل شد. کلاه های جدیدی مانند بادکنک، ماسک، تافت و غیره اضافه شد.

امونگ آس sabotage

نقشه‌های بازی among us

هر بازی شامل تسک‌هایی برای ادامه روند کار دارد که این نقشه ها شامل :

1- نقشه HE SKELD

Skeld جز اولین نقشه ها در بازی است. این نقشه تنها نقشه رایگان بازی قبل از ژوئن 2020 است. نقشه در یک سفینه فضایی تصویرسازی شده است. جایی که خدمه در حال سفر به فضا هستند و آنها باید بفهمند که فریبکار چه کسی است؟

2- نقشه MIRA HQ

Mira HQ نقشه دوم بازی است. بر خلاف دیگری ، این نقشه به عنوان محتوای پولی منتشر شده و در یک ایستگاه فضایی تنظیم شده است.

3- نقشه Polus 

Polus سومین نقشه بازی است. این نقشه یک سیاره بنفش با بخش های مختلف است. در سال 2019 به این بازی اضافه شده است. 

گرافیک و صدا

بازی Among Us به دلیل گرافیک ساده ای که دارد برای انواع مدل های مختلف موبایل قابل دانلود است. البته این گرافیک پایین از هیجان بازی نمی کاهد. 

صداگذاری و افکت های آن با توجه به ارزیابی ورژن های قبلی بهبود پیدا کرده و کارآمدتر شده است.

بازی among us برای موبایل

بازی رایگان Among Us برای کامپیوتر

همانطور که ممکن است بدانید، شما می‌توانید با نصب بازی Among Us روی موبایل بدون محدودیت و رایگان با بازیکنان PC نیز این بازی را تجربه کنید و این کراس پلتفرم بودن باعث افزایش محبوبیت این بازی در بین کاربران شده است.

با توجه به همین موضوع، میتوانید با استفاده از شبیه‌سازهای اندروید به راحتی و رایگان بازی Among Us را روی ویندوز تجربه کنید و لازم نباشد به سراغ نسخه‌های غیر قانونی (کرکی) این بازی بروید.

برای این کار می‌توانید از مطلب آموزش نصب بازی اندروید در کامپیوتر که پیش از این در بازیاتو گفته بودیم، کمک بگیرید.

نکته پایانی

بازی موبایل Among Us، شاید یک بازی ساده و با گرافیک پایین به نظر می رسد ولی نباید آن را به همین سادگی در نظر گرفت. حمایت های استیمرها و یوتیوبرها پشت این بازی است. 

از مزیت های این بازی همانطور که اشاره کردیم، حجم کم، قابلیت نصب روی گوشی های هوشمند رده میانی و پایین تر، سبک و آنلاین بودن آن است.

البته در حال حاضر گاهی سرورهای بازی در نسخه موبایل و کامپیوتر با مشکلاتی رو به روست که با کمک تحریم شکن این مشکل ها را پشت سر بگذارید، چرا که در چنین بازی پینگ خوب چندان تاثیری بر روند مسابقه ندارد.

با این حال به طور حتم کم و کاستی هایی نیز دارد که بیشتر به مشکلات فنی و گرافیک بر میگردد و با توجه به این که تیم سازنده بازی تصمیم گرفته به جای ساخت بازی Among Us 2 زمان خود را صرف ارتقا و بهبود همین نسخه کند می‌توان امید داشت تغییرات خوبی پیش روی این بازی باشد.