بازی‌های کلماتی و جورچین دو دسته از بازی‌های محبوب و پر طرفدار بازار بازی‌های موبایلی هستند. به خصوص در ایران بازی‌های کلماتی به شدت محبوب و پر فروش است و همین باعث شده تا بسیاری از توسعه دهندگان و شرکت‌ها به سراغ ساخت چنین بازی‌هایی بروند.

این که چه دلیلی باعث شده بازی‌های کلماتی تا این حد در ایران محبوب باشند و بازی‌هایی مثل آمیرزا و فندق جزو پرفروش‌ترین عناوین حال حاضر باشند سوالی است که پاسخ به آن چندان کار ساده‌ای نیست.

اما چیزی که مشخص است محبوبیت و پر سود بودن غیر قابل انکار این شکل بازی‌هاست. و به همین خاطر هر روز شاهد تولد بازی‌ای با شکل و شمایل و ویژگی‌های جدید و متفاوت در بین بازی‌های کلماتی هستیم.

در این مطلب از بازیاتو به سراغ یکی از این بازی‌های کلماتی با نام عالیجناب خواهیم رفت. در ادامه با معرفی این کلماتی خاص همراه ما باشید.

معرفی بازی عالیجناب

کلماتی یا جورچین

عالیجناب برعکس بیشتر بازی‌های کلماتی به جای الگو برداری از عناوین محبوب سعی در خلق بازی و گیم پلی جدیدی داشته و در این بازی شاهد گیم پلی‌ای نو و خلاقانه‌ای هستیم که پیش از این در کمتر بازی‌ای شاهد آن بودیم.

بازی به این شکل است که شما حروفی را به سبک بازی‌های جورچین و به همان شکل و شمایل در اختیار دارید و باید با آن‌ها کلماتی پیدا کنید. هر کدام از حروف امتیازی دارند که در گوشه آن‌ها درج شده و باید با ساخت کلمات با حروفی که بیشترین امتیاز دارند به امتیاز خواسته شده برسید.

استفاده از سبک بازی‌های جورچین در یک بازی کلماتی و ترکیب این دو گیم پلی با هم عالیجناب را تبدیل به یک عنوان جذاب و خلاقانه کرده است. علاوه بر شکل و نمایش حروف ویژگی‌های دیگری از بازی‌های جورچین مثل تبدیل شدن یک حرف به بمب در صورت ساخت کلمه با چهار حرف هم در عالیجناب جای دارند.

علاوه بر این‌ها در عالیجناب شما تعداد حرکت محدودی هم دارید که از دیگر ویژگی‌های بازی های جورچین مثل Toy Story Drop است. در هنگام پیدا کردن کلمات دقت کنید چون باید با تعداد حرکاتی محدود به امتیاز خواسته شده برسید.

جواب مراحل بازی عالیجناب

جدای از گیم پلی جذاب و خلاقانه بازی صدا گذاری بسیار خو و قدرتمندی هم دارد. بعضی دیالوگ‌ها توسط صدایی گوش نواز و حرفه‌ای بیان می‌شوند و در طول بازی هم موسیقی سنتی و باب سلیقه بازیکنان ایرانی برایتان پخش می‌شود.

گرافیک و رابط کاربری عالیجناب هم به اندازه موسیقی خوب کار شده و تمام المان ها با هم همخوانی دارند. همچنین کاراکتری بومی سازی شده در تمام طول بازی در کنار شماست و شما را راهنمایی می‌کند. این کاراکتر هم کاملا بومی سازی شده و بازی به طور کامل با سلیقه کاربران ایرانی همخوان است.

بازی از نظر تعداد مراحل هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و می‌تواند با صدها مرحله خود تا مدت‌ها شما را به خود مشغول کند و سبب سرگرمی شما باشد. البته تعداد مراحل نسبت به رقبا و سایر کلماتی‌های مطرح کمتر است و عالیجناب از این نظر نیاز به پیشرفت بیشتر دارد.

دانلود بازی کلماتی

در مجموع می‌توان عالیجناب را جزو خلاقانه ترین بازی‌های کلماتی دانست که با ترکیبی از دو سبک محبوب توانسته یک عنوان جذاب را برای کاربران فراهم کند. در صورتی که علاقه مند به بازی‌های کلماتی هستید عالیجناب می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

شما می‌توانید این بازی ار از همین صفحه دانلود کنید و گیم پلی جدید و خلاقانه عالیجناب را تجربه کنید.