تا امروز بازی‌های زیادی با الگو گرفتن و یا بازطراحی بازی‌های محبوب قدیمی سعی به جذب کاربران داشته‌اند. حتی گاهی بعضی شرکت‌ها پس از گذشت سال‌ها خودشان بازی‌های قدیمی را با تکنولوژی‌های جدید باز طراحی میکنند.

از جمله این بازی‌ها می‌توان به Pinout اشاره کرد که در واقع بازطراحی یکی از بازی‌های محبوب و سرگرم کننده ویندوز است اشاره کرد. این بازی سعی کرده ویژگی‌های جدیدی به آن بازی قدیمی اضافه کند.

در این مطلب از بازیاتو قصد بررسی بازی‌‌ای با نام سه گنج را داریم که شاید بتوان گفت تا حدودی مثل Pinout عمل کرده و یکی دیگر از بازی‌های ویندوز را دوباره ساخته است. با بررسی این بازی با ما همراه باشید.

تصویر 1 بازی سه گنج

چشم نواز

بازی رابط کاربری خوبی دارد و رنگ‌های بازی به خوبی با هم همخوانی دارند. سازنده توانسته با یک طراحی ساده اما اصولی رابط کاربری زیبایی تولید کند.

به خصوص با آپدیت جدید بازی بسیاری از مشکلات رابط کاربری حل شدند و سازنده نشان داده که به کاربران اهمیت لازم را می‌دهد و برای بهبود بازی در تلاش است.

در ابتدای بازی حتما سری به قسمت آموزش بازی بزنید و به خوبی آموزش را تا انتها دنبال کنید. زیرا بدون گذراندن آموزش بازی برایتان کمی گنگ خواهد بود.

تصویر 2 بازی سه گنج

بپا نترکی

گیم پلی بازی همانند بازی معروف و محبوب ویندوز به نام Mine Sweeper است که در آن شما باید تمام خانه‌ها را بدون برخورد با بمب‌ها پیدا می‌کردید.

در این بازی هم ماجرا تا حدودی همین است. در این بازی شما خودتان هم تعدادی بمب و الماس در اختیار دارید. وظیفه شما اینست که بدون اینکه با بمب‌ها برخورد کنید الماس‌های حریف را پیدا کنید.

حریف هم چنین حرکاتی انجام می‌دهد و ممکن است زودتر از شما الماس‌هایتان را پیدا کند. پس باید سریعتر پیش بروید. با انتخاب هر خانه عددی بر روی آن نمایش داده می‌شود که نشان‌دهنده بمب‌های اطرافش است. در انتخاب خانه‌ها خوب دقت کنید.

در ابتدای بازی‌هم باید جای بمب‌ها و الماس‌هایتان را انتخاب کنید و آن‌ها را به درستی بچینید.

تصویر 3 بازی سه گنج

بازی امکان تشخیص محل بمب را هم دارد و در صورتی که از وجود بمب در خانه‌ای اطمینان حاصل کردید میتوانید با ایتمی که در اختیارتان قرار می‌گیرد آن خانه را مشخص کنید.

البته تعداد این آیتم محدود است پس در استفاده از آن دقت کنید. از دیگر بخش‌های بازی که جزو نقاط قوت بازی است می‌توان به بازی دو نفره اشاره کرد که می‌تواند شما و دوستانتان را سرگرم کند.

البته این بخش فقط در شبکه محلی قابل بازی است و امکان بازی آنلاین در بازی وجود ندارد. سازنده می‌توانست با طراحی بخش آنلاین بازی را چند برابر جذاب تر کرده و کاربران را راضی تر کند.

تصویر 4 بازی سه گنج

با اینکه بخش آموزشی نسبتا کاملی در بازی وجود دارد ولی باز هم گیم پلی بازی مقداری گنگ است. همچنین بعد از مدتی بازی یکنواخت و خسته کننده خواهد شد.

امکاناتی مثل تغییر محیط بازی می‌توانستند انتخاب‌های خوبی برای جلوگیری از یکنواختی بازی باشند که سازنده به این نکات توجهی نکرده است. گرچه بازی صداگذاری بسیار خوبی دارد و صداگذاری خوب بازی می‌تواند تا حدودی نقاط ضعف دیگر را پوشش دهد و بازی را جذاب نگهدارد.

همچنین نبود حالت‌های مختلف بازی مثل بازی زمانی یا حالت‌های مختلفی که تغییر جزئی‌ای در گیم پلی داشته باشند در بازی حس می‌شود. بازی حتی بخش مرحله‌ای هم ندارد و شما باید دائما به طور آزاد و به یک شکل بازی کنید.

تصویر 5 بازی سه گنج

به طور کلی بازی ایده جذاب و خلاقانه‌ای دارد اما راه طولانی‌ای برای پیشرفت و بهتر شدن بازی وجود دارد. گرافیک‌ خوب و بازی دو نفره از نقاط قوت بازی هستند.

شاید نتوان از سه گنج به عنوان یک بازی ایده ال نام برد اما میتوان گفت بازی سرگرم‌کننده‌ای است که با توجه به امکان بازی دو نفره میتواند گزینه بسیار خوبی برای بازی با دوستان و سرگرمی‌ در دورهمی‌ها باشد که جدا از تفریح و سرگرمی نیاز به فکر هم دارد.

سه گنج را دانلود کنید و خودتان را در سرزمین الماس و بمب‌های سه گنج به چالش بکشید.